میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
مقاومت فلسطینی‌ها در برابر ارتش صهیونیستی ابعاد جدیدتری گرفت
انتفاضه خونبهای احمد جرار
انتفاضه خونبهای احمد جرار
 

درپی اعلام خبر شهادت جوان فلسطینی به دست نظامیان رژیم اشغالگر قدس، درگیری نظامیان اسرائیلی با تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در شمال کرانه باختری تشدید شده و فلسطینی‌ها انتفاضه را خونبهای احمد جرار عنوان کردند.
نظامیان صهیونیست دیروز احمد نصر جرار مجری عملیات استشهادی نابلس را پس از یک ماه عملیات تعقیب و گریز به شهادت رساندند. احمد نصر جرار فرزند یکی از فرماندهان ارشد و شهید گردان‌های عزالدین قسام است که ماه گذشته میلادی یک خاخام صهیونیست را در شهرک حفات گلعاد در نزدیکی نابلس به هلاکت رساند.
مسئول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مجری عملیات ضد صهیونیستی در نابلس را که دیروز به شهادت رسید، الگوی شیوه مقاومت اصیل دانست و خواستار ادامه راه او توسط فلسطینیان شد.
داود شهاب مسئول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که شهید احمد نصر جرار مجری عملیات ضد صهیونیستی نابلس که صبح دیروز به شهادت رسید، الگوی شیوه مقاومت اصیل و منعکس کننده حقیقتی است که ملت فلسطین در سایه رژیم اشغالگر و متجاوز در آن به‌ سر می‌برد. وی در توییتر نوشت: احمد نصر جرار یک فرد نبود، بلکه نماینده یک شیوه بود، این شیوه به یاری خدا ادامه خواهد یافت.شهاب افزود: شهید احمد پیروز شد در حالی که با قدرتمندترین ارتش‌ مقابله کرد و آن دسته از مردم فلسطین که راه احمد را ادامه دهند، پیروز خواهند شد.
نظامیان رژیم اشغالگر قدس به سوی شهروندان فلسطینی تیراندازی کرده یا گاز اشک‌آور شلیک کرده بودند و جوانان فلسطینی نیز با پرتاب سنگ پاسخ گلوله‌های نظامیان اسرائیلی را داده‌اند. تعدادی از فلسطینی‌ها نیز در درگیری با نظامیان اشغالگر که پس از هلاکت یک شهرک نشین به ضرب چاقو در ورودی شهرک اریل واقع در شمال کرانه باختری، به این منطقه حمله کرده بودند، مجروح شدند.
خبر دیگر آنکه دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد که براساس برآوردهای این سازمان، نوارغزه در سال ۲۰۲۰ مؤلفه‌های لازم برای زندگی را از دست خواهد داد. آنتونیو گوترش اوضاع انسانی و اقتصادی نوارغزه را بسیار بد توصیف کرد و افزود: اوضاع انسانی و اقتصادی نوارغزه همچنان در وضعیت بسیار بدی قرار دارد به ویژه که برآوردهای ما نشان می‌دهد که این منطقه در سال ۲۰۲۰ غیرقابل سکونت خواهد بود مگر اینکه اقدامات ملموسی برای بهبود سطح ارائه خدمات و اصلاح نهادهای اساسی در این منطقه صورت گیرد.
وی ادامه داد: نوار غزه همچنان از مشکل بسته بودن گذرگاه‌ها و وضعیت فوق‌العاده انسانی رنج می‌برد و ۲ میلیون فلسطینی هر روزه شاهد فروپاشی تاسیسات زیرساختی، بحران برق، کاهش حجم ارائه خدمات اساسی و اقتصاد زمین‌گیر شده هستند و همه این‌ها در شرایطی روی می‌دهد که فاجعه زیست‌محیطی هم روز به روز تشدید می‌شود.
خبر دیگر آنکه در اقدامی «نفتالی بنت» وزیر آموزش اسرائیل اعلام کرد که سخنان انتقادآمیز وی درباره موضع لهستان درباره هولوکاست باعث شد که ورشو دعوت خود از وی را پس بگیرد. بنت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت لهستان سفر من را لغو کرد چراکه من به جنایات مردم این کشور اشاره کردم و من به این موضوع افتخار می‌کنم.»
درپی این موضع‌گیری بنت، سخنگوی دولت لهستان اعلام کرد که ورشو متقاعد شده است که به زودی نمایندگان ۲ طرف درباره تعیین تاریخی برای دیدار توافق کنند.

کد مطلب: 103125
 
Share/Save/Bookmark