میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۳
 
 
رئیس سازمان انرژی اتمی:
غربی‌ها از حالا روی یکسری مباحثی که توافق کردیم دبه در مي‌آورند
غربی‌ها از حالا روی یکسری مباحثی که توافق کردیم دبه در مي‌آورند
 

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره روند مذاکرات ایران و ۱+۵ با بیان اینکه مذاکرات به خوبی پیش مي‌‌رود گفت: غربی‌ها از حالا روی یکسری مباحثی که توافق کردیم دبه در می‌آورند.
به گزارش فارس، علی اکبر صالحی ديروز در مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌اي که با حضور خانواده‌هاي شهیدان علی‌محمدی و شهریاری در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، طی سخنانی با گرامیداشت یاد شهدای هسته‌اي به نهضت هسته‌اي در داخل کشور اشاره کرد و افزود: صنعت هسته‌اي باعث شد اصل ما مي‌توانیم را به عینه محقق کنیم. ما نمی‌خواهیم تمام اورانیوم‌هاي دنیا را غنی کنیم، مي‌خواهیم نیازهای خود را برطرف کنیم.
وی ادامه داد: اگر خارجی‌ها اینقدر به موضوع هسته‌اي ما نمی‌پرداختند، شاید ما به این سرعت پیشرفت نمی‌کردیم و این نمونه ضرب‌المثل عدو شود سبب خیر است.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران در حال حاضر در تعاملات سیاسی بین‌المللی صاحب قدرت است و ایران به اعتبار ناشی‌گری طرف مقابل جایگاهش رفیع‌تر شد.
صالحی با طرح این سؤال که چرا ۱+۵ بخصوص آمریکا اینقدر وقت مي‌گذارند و با وزیر خارجه ایران صحبت مي‌کنند؟ عنوان کرد: این چرایی‌ها در قدرت و توانمندی بالقوه و بالفعل این ملت است. ملت ایران نشان داده مي‌تواند در عرصه بین المللی جایگاه رفیعی داشته باشد که آن ناشی از جهان بینی ماست.
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شده، خاطرنشان کرد: ما از تعامل استقبال مي‌کنیم و منطق ایران تعامل با دنیاست. ما دنبال تقابل نیستیم. ما به دنبال توافق هستیم ولی نه به هر قیمتی. وي درباره احداث بیمارستان تخصصی هسته‌اي گفت: این بیمارستان که قرار است در تهران احداث شود بسیار وسیع خواهد بود و در آن مي‌توانيم زمينه‌اي را براي تروريسم درماني فراهم كنيم.

کد مطلب: 92162
 
Share/Save/Bookmark