میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۵
 
 
سردار اشتری اعلام کرد
تحرکات در چند روز آینده به حداقل ممکن می‌رسد
دستگیری هدفمند ۷۰ درصد اغتشاش‌گران در تجمعات اخیر

رئیس پلیس کشور گفت: با هوشیاری مردم تا چند روز آینده تحرکات اخیر در کشور به حداقل ممکن می‌رسد.
سردار حسین اشتری در یازدهمین همایش سراسری و دومین همایش مجازی معاونان تربیت و آموزش ناجا، به حوادث چند روز گذشته و اقدامات انجام شده از سوی ناجا اشاره و از هوشیاری مردم تشکر کرد.
سردار اشتری تأکید کرد: در چند روز گذشته تجمعات انفرادی با محوریت اقتصادی و معیشتی شکل گرفت، اما بلافاصله گروه‌های ضدانقلاب با سوء استفاده از این فضا در موج اعتراضات سوار شدند البته مردم سریعا صف خودشان را از گروه‌های سوء‌استفاده‌گر جدا کردند، چند شبی درگیری بود، اما بیشتر افرادی که در تجمعات روز‌های بعدی حضور داشتند کسانی بودند که قصد داشتند تحرکات غیرقانونی را در راستای اهداف کشور‌های بیگانه و معاند انجام دهند.
وی با بیان اینکه در این رابطه، مردم و دستگاه‌های انتظامی و امنیتی خوب ورود کردند و توانستند گروه‌های ضدانقلاب را مهار کنند، تأکید کرد: وضعیت در آرامش کامل است و به نظر می‌رسد در چند روز آینده تحرکات به حداقل ممکن برسد.
فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: ناجا با آمادگی‌هایی که دارد در بخش آموزش و حرفه‌ای گرایی به خوبی توانست این تجمعات که سعی در بر هم زدن نظم و امنیت کشور و خسارت به اموال عمومی را داشت، مهار کند.
وی افزود: بیش از ۷۰ درصد افراد دستگیر شده در تجمعات اخیر توسط پلیس هدفمند دستگیر شدند، هرچند اصل حادثه اتفاق خوبی نبود و موجب خسارت به اموال عمومی و حتی آسیب به کسب و کار مردم شد، اما ناجا تجربه ورود به عرصه‌ای پیدا کرد که ببینیم ماموران ما در چنین صحنه‌هایی به بیگانگان بهانه‌ای ندادند تا بتوانند برای ضربه زدن به نظام و اهدافشان از آن استفاده کنند.
سردار اشتری تأکید کرد: از وظایف مهم ناجا، برقراری نظم و امنیت و اعمال قانون است که تلاش می‌کنیم در رفتار ناجا، رفتاری شایسته باشد. یعنی برقراری نظم و امنیت تا سعه صدر، صبر و بردباری و در عین حال توأم با اقتدار انجام می‌شود.
فرمانده ناجا تأکید کرد: خط قرمز ما امنیت مردم و اموال، حراست و حفاظت از اماکن است.

کد مطلب: 102577
 
Share/Save/Bookmark