میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
 
 
کشتار فلسطینی‌ها با اعدام میدانی

رئیس هیئت امور اسیران و آزادگان فلسطینی از هجمه آشکار صهیونیستی به اسیران در قالب تصمیماتی از جمله قطع حقوق آنها، عدم آزادی زودهنگام‌شان، درمان زخمی‌ها با هزینه خانواده‌هایشان و غیره پرده برداشت؛ تصمیماتی که کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و کابینه کوچک این رژیم آنها را صادر کردند.
قدری ابوبکر، رئیس هیئت امور اسیران و آزادگان فلسطینی گفت، در پی اعتراض اسیران بازداشتی به سوءاستفاده دولت اسرائیل از هر شرایطی برای فرستادن اسیران به سلول انفرادی و گرفتن انتقام از آنها، اداره بازداشتگاه "عتصیون"، بازداشتی‌ها را به دیگر بازداشتگاهها منتقل و این بخش را تخلیه کرد.
ابوبکر گفت، کابینه کوچک اسرائیل و کنست بیش از ۲۰ تصمیم در این خصوص اتخاذ کرده‌اند که حکم اعدام یکی از آنهاست. برخی از اعضای کنست از احزاب تندرو در بررسی اول و دوم این حکم را تایید کردند اما کنست آن را تعلیق کرده است، زیرا آنها عملا حکم اعدام میدانی را اجرایی می‌کنند. وی ادامه داد: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد، حقوق اسرا و آزاده‌ها خط قرمز بوده و ایجاد اخلال در آن ممنوع است. مبادله در این مساله را رد می‌کنیم و ارائه حقوق‌ها ادامه خواهد داشت. در همین راستا، ریاض الأشقر، مدیر مرکز مطالعات درباره اسرای فلسطینی در غزه گفت، مقامات رژیم اشغال‌گر از هیچ فرصتی برای تضییع حقوق بشر اسرا دریغ نمی‌کنند آنها از مناسبت‌های مبارک مانند ماه رمضان و عید فطر سوء استفاده می‌کنند به اندازه‌ای که مانع از وصول وسایل و هدایای خانواده‌ها به اسرا می‌شوند.
خبر دیگر از اراضی اشغالی آنکه نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند تا هر تحرک احتمالی حزب الله در این منطقه را رصد کنند. ارتش رژیم صهیونیستی میزان آمادگی نیروهایش در مرزهای این رژیم با لبنان (واقع در شمال فلسطین اشغالی) را بالا برده است. در این میان تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، در پی تنش‌های نظامی اخیر در مرز نوار غزه، تعدادی از صهیونیست‌های ساکن شهرک‌های مجاور غزه قصد ترک این منطقه را دارند. نکته قابل توجه آنکه سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی در مصاحبه‌ای تأکید کرد که اسرائیل حق الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را دارد و مدعی شد که هدف «معامله قرن»، بهبود کیفیت زندگی فلسطینیان است. «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی در مصاحبه با روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» با مشروعیت بخشیدن به اشغالگری اسرائیل در کرانه باختری تصریح کرد که اسرائیل حق پیوستن به دستکم بخشی از کرانه باختری را دارد. وی در بخش‌هایی از سخنان خود به اهداف پشت پرده «معامله قرن» پیشنهادی دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اشاره کرد و رهبران فلسطینی را برای تحریم کنفرانس اقتصادی بحرین که آمریکا سازماندهی آن را برای ارائه این طرح برعهده داشته است، مورد انتقاد قرار داد.

کد مطلب: 109273
 
Share/Save/Bookmark