میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۹
 
 
گزارش جلسه دولت و مجلس
نمایندگان و وزرا درباره سیل چه گفتند؟
نمایندگان و وزرا درباره سیل چه گفتند؟
 

مجلس شورای اسلامی به‌ منظور بررسی اقدامات دولت و دستگاه‌های امدادرسان در مناطق سیل‌زده جلسه علنی تشکیل داد.
طبق اعلام هیئت‌رئیسه مجلس و برنامه‌ریزی‌های قبلی، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، رضا اردکانیان، وزیر نیرو، اسماعیل نجار رئیس مدیریت بحران کشور، سحر تاج‌بخش رئیس سازمان هواشناسی، پیوندی رئیس هلال احمر و نیز محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه علنی روز (یکشنبه، ۲۵ فروردین) پارلمان حضور یافتند و درباره سیل‌های اخیر و میزان خسارات و وضعیت استان‌های سیل‌زده و همین‌طور عملکرد دستگاه‌های مربوطه گزارشی به نمایندگان مجلس ارائه دادند.
در اینجا به طور گزیده به آن پرداخته‌ شده است.
وزیر راه و شهرسازی در ارائه گزارشی به نمایندگان مجلس از آسیب وارد شدن به ۱۴ هزار کیلومتر راه و ۱۵۰ هزار واحد مسکونی خبر داد. وزیر نیرو در مجلس گفت: آنچه در ۳ هفته گذشته در کشور ما رخ داد ترکیب شدیدترین بارش در طولانی‌ترین مدت و در وسیع‌ترین پهنه بود و این عوامل ۲۳ استان کشور را درگیر سیل کرد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیل‌های اخیر ۲ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی آسیب وارد کرد. وزیر کشور گفت: بیش از ۴۴۰۰ روستا درگیر سیل بود و به‌‌قول مقام معظم رهبری «بسیج‌شوندگی» و تأمین امکانات در ایام عید و همچنین هماهنگی کار مهمی بود که انجام شد.
سحر تاج‌بخش رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش‌بینی‌های وضع هوا در سه بازه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت از سیل اخیر تهیه می‌شود.
علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: به‌دلیل تحریم‌های آمریکا کمک‌های ایرانیان خارج از کشور، اتحادیه اروپا و صلیب سرخ جهانی به ایران ارسال نشد و تاکنون حتی یک دلار یا یورو نیز به ایران کمک نشده است.
محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: قانون سازمان مدیریت بحران دو سال است که در مجلس معطل مانده است.
صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران گفت: مجلس با مقصران سیل‌های اخیر برخورد می‌کند.
فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: متهم ردیف‌اول وقوع سیلاب‌های اخیر در خوزستان، لرستان و گلستان وزیر نیرو و مجموعه معاونت آب این وزارتخانه است.
محمدعلی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی گفت: مشکل اصلی توسعه‌نیافتگی کشور سازمان برنامه و بودجه است. تسنیم

کد مطلب: 108472
 
Share/Save/Bookmark