میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
عدم شناخت درست از انقلاب اسلامی
حکایت فیل در تاریکی و اصلاح طلبان
حکایت فیل در تاریکی و اصلاح طلبان
 

اصلاحات و سران آن هنوز نتوانسته‌اند شناخت درستی از ماهیت انقلاب اسلامی داشته باشند به همین خاطر است که همیشه در محاسبات خود اشتباه می‌کنند.
نداشتن شناخت کافی از انقلاب اسلامی و همه اجزا و مواضع آن از سوی اصلاح طلبان از زمانی آشکارتر شد که قدرت به دست آنها افتاد، مجلس ششم و ریاست جمهوری دوره پنجم در دست اصلاح طلبان بود. رفتارهای نامتعارف و ناهنجار اصلاح طلبان در دوران دولت اصلاحات، نشان از عدم شناخت کافی و درست از مردم، انقلاب و رهبری نظام جمهوری اسلامی داشت که اعمال آنها باعث شد تا فتنه ۷۸ شکل بگیرد و پس از آن نیز با وجودی که بر اساس یک دروغ بزرگ فتنه ۸۸ را رقم زدند، اما پافشاری آنها پایان نیافته است.
رفتارهای سیاسی اصلاح طلبان، سران این طیف سیاسی و نظریه پردازان آن همواره مردم را ابزاری برای دست یابی به قدرت دانسته اند و به همین خاطر هر جا که از اقبال مردمی برخوردار نبودند، این عدم اقبال را به نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت داده اند.
نکته جالب در این موضوع این است که اصلاح طلبان هر گاه در انتخاباتی پیروز می‌شدند، آمدن مردم پای صندوق‌های رأی را به حساب رفتار سیاسی خود می‌نوشتند!
مردم اکنون به این نتیجه رسیده اند که یکی از دلایل مهم و اصلی برای این که به اصلاح طلبان رأی بدهند نوع تبلیغات انتخاباتی آنها و رفتارهای سیاسی مخرب و فریبنده ای است که اصلاح طلبان در کارنامه خود دارند.
حتی افکار عمومی از بی برنامگی اصلاح طلبان در زمینه مسائل اقتصادی با خبر گشته و به این باور رسیده است که همه وعده‌های اقتصادی آنها برای فریب افکار عمومی بوده است.
ناکار آمدی اصلاح طلبان و سران آنها در دوران دولت اصلاحات به خوبی دیده شد و پس از آن نیز ناکارآمدی، بی برنامگی و شاید هم عمد در ناکار آمد کردن اقتصاد کشور از سوی طیف سیاسی اصلاح طلب با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید آقای روحانی ظهور و بروز بیشتری یافت.
با وجود این که طیف سیاسی اصلاح طلب، کارکرد نامطلوبی در کارنامه خود دارد، اما برای انتخابات مجلس شورای اسلامی که اواخر سال آینده برگزار خواهد شد، از هم اکنون برنامه ریزی کرده و کار را هم با مظلوم نمایی آغاز کرده است.
باید به اصلاح طلبان و سران این طیف سیاسی پاسخ داد که مردم به واسطه دعوت شما یا هر گروه سیاسی دیگری در انتخابات مشارکت نمیکنند بلکه بر اساس پایبندی به انقلاب و آرمان‌های آن است که وظیفه خود می‌دانند تا در انتخابات شرکت داشته باشند.
می توان یکبار مردم را آزمایش کرد و محک زد که آیا به خاطر دعوت طیف سیاسی اصلاح طلب است که به میدان انتخابات گام میگذارند یا نه؟
راهپیمایی بزرگ و باشکوه مردم سراسر ایران در روز ۲۲ بهمن ماه امسال در شرایطی برپا شد که شرایط اقتصادی کشور معیشت مردم را تنگ کرده و این فشار بر مردم همچنان ادامه دارد، اما با این وجود مردم بی توجه به شرایط اقتصادی به میدان آمدند، چرا که عملکرد مسئولین در هر قوه ای را جدای از ماهیت انقلاب و نظام اسلامی می‌دانند.
پس، طیف سیاسی اصلاح طلب نباید نگران آمدن یا نیامدن مردم پای صندوق‌های رأی آن هم به خاطر حرف آنها باشند.
رئیس دولت اصلاحات در دیداری که اخیراً با برخی از نمایندگان فراکسیون امید داشته گفته: «من از سوی مردم با این سوال مواجهم که ما را کشاندید پای صندوق رأی، یک مورد نشان دهید که در راستای اصلاحات واقعی باشد.»
خاتمی گفته است؛ دیگر خیلی سخت است که به مردم بگوییم بیایید رای بدهید.
وی از نمایندگان فراکسیون امید مجلس پرسیده؛ «فکر می‌کنید در انتخابات آینده مردم به حرف ما پای صندوق‌ می‌آیند؟» رئیس دولت اصلاحات به سوال خود این‌گونه پاسخ داده؛ «بعید می‌دانم، مگر اینکه در یک سال آینده تحولی رخ دهد.»
تصور رئیس دولت اصلاحات این است که مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی که سال آینده برگزار خواهد شد، حضور گسترده نخواهند داشت، حتی اگر اصلاح طلبان از مردم بخواهند!
اینگونه پیش بینی کردن بار دیگر نشان از ناآگاهی اصلاحات و سران آن از درون مردم و خواسته آنها دارد. تا جایی که حتی اعتقاد دارد اگر ما از مردم دعوت کنیم باز هم نخواهند آمد، مگر آن که در یکسال آینده تحولی رخ دهد!
داستان جماعت اصلاح طلب داستان فیل در تاریکی مولانا است، داستان را همگان می‌دانند؛
فیلی در اتاقی تاریک قرار داشت و مردم شهر که فیل ندیده بودند به آن اتاق می‌رفتند و از آن بازدید می‌کردند.
فیلی اندرخانه‌ی تاریک بود
عرضه را آورده بودندش هنود
از برای دیدنش مردم بسی
اندر آن ظلمت همی شد هر کسی
به علت تاریکی اتاق، مردم مجبور بودند از حس لامسه استفاده کنند.
نداشتن شناخت کافی از انقلاب و مردم ایران اسلامی است که باعث می‌شود اصلاح طلبان تا این اندازه بیراهه بروند. البته بخشی از آن را میتوان عدم شناخت مردم و انقلاب دانست و بخش دیگر مسائل دیگر است.
از هم اکنون به رئیس دولت اصلاحات و اصلاح طلبانی که خود را نگران از کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس و یا حتی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نشان می‌دهند میگوییم، مردم در انتخابات مجلس که اسفند برگزار خواهد شد، پای صندوق‌های رأی خواهند آمد، همانگونه که در دوره‌های گذشته آمده اند. حتی آن زمان که شما جمهوری اسلامی ایران را در انتخابات سال ۸۸ متهم به تقلب کردید! اتاق خبر ۲۴

کد مطلب: 108274
 
Share/Save/Bookmark