میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۵
 
 
جهانیان از سرنگون شدن جنگنده اسرائیلی متجاوز به سوریه استقبال کردند
پایان دوران عربده‌کشی صهیونیست‌ها
پایان دوران عربده‌کشی صهیونیست‌ها
 

تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه با سرنگونی جنگنده این رژیم همراه بود که به رغم جوسازی‌های رسانه‌ای صهیونیست‌ها برای پیروز نشان دادن این حملات جهانیان از آن به عنوان شکست این رژیم و پایان دوران عربده کشی‌های آن یاد کرده اند.
ناکامی صهیونیست‌ها در رسیدن به اهدافشان در تجاوز هوایی به سوریه چنان بوده است که روزنامه «هاآرتص» در تحلیل حمله موفق پدافند هوایی ارتش سوریه به جنگنده متجاوز اسرائیلی، نوشته است هر قدر هم که اسرائیل سوریه را هدف قرار دهد، این تصویر لاشه جنگنده خواهد بود که در صدر اخبار است. «چمی شالو» تحلیلگر کهنه‌کار اسرائیلی در یادداشتی که در روزنامه «هاآرتص» منتشر شده، به این مسئله اشاره کرده و نوشته است که هر قدر هم که جنگنده‌های اسرائیلی زیرساخت‌های سوریه را هدف قرار دهند، نهایتا آنچه در رسانه‌ها بیش از همه جلب توجه می‌کند، تصاویر لاشه جنگنده ساقط شده اسرائیل است.
لازم به ذکر است مقام ارشد نیروی هوایی رژیم صهیونیستی حملات به ۱۲ هدف در سوریه را بزرگترین عملیات هوایی علیه این کشور از سال ۱۹۸۲ توصیف کرد. ژنرال «تومر بار» فرد دوم نیروی هوایی اسرائیل با تقدیر از حملات هوایی به مواضعی در خاک سوریه، ادعا کرد: «پهپاد ایرانی که توسط بالگرد اسرائیل هدف قرار گرفته از نوع پیشرفته بود. در اختیار داشتن چنین پهپاد پیشرفته‌ای، یک دستاور بسیار مهم است.» رژیم صهیونیستی مدعی است که یک پهپاد ایرانی از سوریه وارد بلندی‌های جولان اشغالی شده و هدف قرار یک بالگرد اسرائیلی قرار گرفته است. در جریان این عملیات یک جنگنده اف۱۶ اسرائیل هدف پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفته و ساقط شد. اسرائیل تاکنون مدرکی دال بر ایرانی بودن پهپاد یا ورود این پهپاد به آسمان جولان ارائه نکرده است.
لازم به ذکر است «اسامه حمدان» از اعضای ارشد حماس در واکنش به ساقط کردن جنگنده اسرائیلی توسط ارتش سوریه اعلام کرد رژیم صهیونیستی فهمیده که برآوردهایش «دقیق» نیست و نبرد آینده‌اش با مقاومت، نبردی کلی نه جزئی، یعنی با تمام محور مقاومت خواهد بود.
از سوی دیگر وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ضمن اشاره بر خسارت‌هایی که جنگ آینده با لبنان متوجه این رژیم خواهد شد، اعلام کرد: باید جلوی این جنگ گرفته شود. همچنین سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با عصبانیت از سرنگونی جنگنده اف۱۶، رسانه‌های عربی را به دروغگویی در این باره متهم کرد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن ابراز نگرانی شدید از ساقط شدن جنگنده اسرائیلی بعد از حمله به سوریه، از حق رژیم صهیونیستی برای دفاع از خود حمایت کرد.
از سوی دیگر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در تماس تلفنی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار اجتناب از هر گامی که دور جدید درگیری‌ها در منطقه را شعله‌ور کند، شد. وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای سراسر حمایتی، اعلام کرده که اسرائیل حق دفاع از خود را دارد و اولویت جامعه جهانی باید به سمت مقابله با ایران برود. حزب‌الله لبنان در واکنش به انهدام یک جنگنده اسرائیلی در سوریه، ضمن محکومیت نقض حریم هوای سوریه، تأکید کرد که معادلات گذشته دیگر تغییر کرده است.
سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق اقدام پدافند هوایی سوریه در سرنگونی جنگنده اف۱۶ رژیم صهیونیستی را تبریک گفت و به ارتش سوریه به دلیل مقابله با تجاوزات صهیونیست‌ها درود فرستاد. شبکه العربیه اعلام کرد که یک اف۱۵ اسرائیلی هم هدف قرار گرفته و مجبور به فرود اضطراری شده است. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی در خاک سوریه را به رئیس‌جمهور سوریه و ارتش این کشور تبریک گفت. کمیته‌های مقاومت فلسطین ساقط شدن جنگنده اف ۱۶ رژیم صهیونیستی را تبریک گفت و اعلام کرد زمان عربده‌کشی صهیونیست‌ها به پایان رسیده است. در این میان رسانه‌های فلسطینی از ساقط شدن یک پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه خبر دادند.
همزمان با تجاوز صهیونیست‌ها به سوریه، فورد سفیر سابق آمریکا در سوریه گفت آمریکا دست‌کم دوازده میلیارد دلار در مدت چهار سال برای تغییر نظام در سوریه هزینه کرده است.

قتل‌عام نظام‌مند فلسطينيان
در همین حال جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین همچنان ادامه دارد چنانکه وزارت بهداشت فلسطين اعلام کرد اشغالگران رژيم صهيونيستي با اتخاذ سياستي برنامه‌ريزي شده و به گونه اي نظام‌مند در حال قتل‌عام ملت فلسطين هستند.
اين رژيم باعث مرگ صدها بيمار و صدها زن فلسطيني است که به عمليات جراحي فوري نياز شديد دارند ولي امکانات لازم براي آنان فراهم نمي‌شود. اشغالگران صهيونيست با اين سياست برنامه‌ريزي شده می‌خواهند ملت فلسطين را با هر دو شيوه قتل‌عام کنند. از سوی دیگر گروهي از شهرک‌نشينان صهيونيست به بخش‌هايي از استان الخليل در کرانه غربي رود اردن حمله کردند. نيروهاي اشغالگر صهيونيست با يورش به مناطق مختلف کرانه باختري رود اردن، دوازده فلسطيني را بازداشت کردند.
منابع امنيتي اعلام کردند نظاميان صهيونيست با چند خودروي نظامي وارد محله‌های رفيديا و الجبل در شمال نابلس شدند و پس از بازرسي خانه‌هاي مردم دست کم پنج فلسطيني از جمله يک زن را بازداشت کردند. نظاميان رژيم صهيونيستي به بخش هايي از شهر جنين در کرانه غربي رود اردن يورش بردند. گردان‌هاي عزالدين قسام شاخه نظامي جنبش حماس از آماده‌باش کامل نيروهاي خود در نوار غزه خبر داد. در هفته گذشته ۴ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و بیش از ۲۲۱ تن دیگر زخمی شدند. در این میان رسانه‌های رژیم صهیونیستی از سفر هفته آینده وزیر خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی خبر داده‌اند.

کد مطلب: 103170
 
Share/Save/Bookmark