میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۴
 
 
در نشست خبری جشنواره «فیلم شهر» عنوان شد؛
امیدواریم با تغییر شهردار اتفاق بدی برای جشنواره نیفتد
امیدواریم با تغییر شهردار اتفاق بدی برای جشنواره نیفتد
 

نشست رسانه‌ای ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، با حضور سیدعلی احمدی دبیر جشنواره و اصحاب رسانه صبح دیروز برگزار شد.
احمدی در ابتدای این جلسه گفت: از عزیزان زیادی که در موسسه تصویر شهر بودند، برای برگزاری جشنواره تشکر می‌کنم، این دوره محدودترین تیم اجرایی جشنواره را داشتیم. بهترین زمان برگزاری جشنواره اردیبهشت ماه است، امیدواریم این زمان در تقویم جشنواره‌های ایرانی قرار بگیرد.
وی اظهار کرد: با توجه به جشنواره ما زیرمجموعه شهرداری است هزینه‌هایمان را از فروش بلیت سینماها تامین می‌شود و از بودجه دولتی هیچ استفاده‌ای نکردیم. در حقیقت پردیس ملت جایی است که از هزینه‌های آن جشنواره را برگزار کردیم و به ایوان شمس نیز خدمات داده ایم. سه پردیس سینمایی که رویکرد نزدیک کردن فرهنگی جنوب و شمال است را توانمند کردیم و از این حوزه به آنها کمک کرده ایم.
احمدی همچنین با بیان اینکه افتخار ما است که از درآمد خود سینما این امکانات را فراهم کرده‌ایم، درباره اسامی داوران بخش سینمایی گفت: فریدون جیرانی، مازیار میری، منوچهر محمدی، فرهاد توحیدی، فرشاد محمدی، محمد احسانی، فاطمه گودرزی داوری جشنواره را انجام می‌دهند. همچنین چهار بزرگداشت داریم در افتتاحیه بزرگداشت فاطمه معتمد آریا و نکوداشت حبیب‌الله کاسه‌ساز و در اختتامیه برای ژاله علو و محمد کلاری برگزار خواهد شد.
وی گفت: تور فیلمبرداری در شهر با حضور پیتر جیمز که از فیلمبردارهای شاخص دنیا است برگزار خواهد شد که همچنان فرصت ثبت نام باقی است. کتابی هم تحت عنوان یک تجربه رونمایی خواهد شد. در ایام برگزاری دو گالری داریم که یکی پنجاه فریم عکس است و دیگری آثار تبلیغات سینمای ایران خواهد بود.
احمدی گفت: ما سه جایزه را اختصاص داده ایم به بخش انیمیشن. دو فیلم اولین نمایش خود را در سطح جهان تجربه می‌کنند. ۶ فیلم نیز در سطح خاورمیانه اولین نمایششان را تجربه می‌کنند.
احمدی گفت: ورود به این جشنواره برای عموم مردم آزاد است. اما اگر استقبال از فیلمی زیاد بود نمایش دومی برایش در نظر خواهیم گرفت. رویکرد ما در موسسه تصویر شهر خدمت به بدنه سینما است. دوستان ما در این حوزه نگاه کلان به جشنواره داشتند. اما هنوز در ارتباط با تعریف فیلم شهری به یک انسجام نرسیده‌ایم و هنوز هم مدعی نیستیم که یک جشنواره شهری شده‌ایم.
وی افزود: برخی اعتراضات در ارتباط با انتخاب آثار بود که باید بگویم هیأت انتخاب واقعا آزادانه عمل کرد و فیلمی همچون «سد معبر» که انتقاد جدی از ما و بدنه شهرداری داشته، در جشنواره حضور پیدا کرده است. همچنین در بخش بین الملل باید بگویم هیچ فیلمی ممیزی نشده است، بلکه مناسب با شئونات ما انتخاب شده‌اند. تصور هم نمی‌کنم با تغییر مدیریت شهرداری جشنواره نیز دچار تزلزل شود و امیدوارم اتفاق بدی برای جشنواره نیفتد.
در پایان این نشست، پوستر ششمین جشنواره فیلم شهر رونمایی شد.

کد مطلب: 100272
 
Share/Save/Bookmark