میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
چهل و چهارمین شنبه ضد سرمایه‌داری برگزار شد
حمل و نقل شهری فرانسه در تسخیر جلیقه‌زردها
حمل و نقل شهری فرانسه در تسخیر جلیقه‌زردها
 

تظاهرات جلیقه زردها در پایتخت و دیگر شهرهای فرانسه از جمله نانت در پی اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل شهر پاریس که منجر به تعطیلی ۱۰ خط مترو و اختلال در رفت و آمد ریلی و اتوبوس رانی شد، به چهل وچهارمین شنبه اعتراضی فرانسوی ها جلوه تازه ای بخشیده است.
نانت در یک گردهمایی ملی جلیقه زردها، بار دیگر شاهد حضور معترضان بود. بخشی از مرکز شهر برای این رویداد بسته شده است. شرکت جامع حمل و نقل عمومی نانت مسیر تراموا و اتوبوس های خود را تغییر دادند.
رسانه فرانس اینفو تی آورده است: امروز چشم ها به سمت نانت روشن می شوند. چندین گروه از جلیقه زردها خواستار برگزاری یک رویداد ملی در روز شنبه در "لوآر آتلانتیک" (Loire-Atlantique ) هستند. برنامه های دیگری نیز باید در شهرهای دیگر مانند تولوز ، لیون یا نانسی برگزار شود.
پلیس لوآر آتلانتیک در حساب توئیتر خود اعلام کرد که ۲۲ کوکتل مولوتوف را در یک سطل زباله در نزدیکی میدان "دلورم" Place Delorme کشف کرده است.پلیس اقدام های پیشگیرانه را انجام داده است. مقامات فرانسه، به ویژه نگران حضور «توده های(بلوک ها) سیاه» هستند. هرگونه انسداد مسیر و اختلال در حمل و نقل عمومی در این شهر ممنوع اعلام شده است.
همچنین به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، دیروز شهر نانت به عنوان شهر نمادین برای تداوم اعتراض ها در بخش حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده بود. تظاهرات علاوه بر لیون، در شهرهای تولوز، بوردو، نانسی و پاریس نیز برنامه ریزی شده بود. این در حالی است که از سوی مقامات این شهر، تجمع در این شهر ممنوع اعلام شده است. بسیاری از خطوط اتوبوس به سمت بالادست منحرف شده اند.
به نوشته تارنمای مجله اینترنتی جلیقه زردها، با وجود عدم حضور رسانه ها، ۳۹ درصد فرانسوی ها همچنان از جنبش جلیقه زردها حمایت می کنند. روز جمعه، ترافیک و تردد برای مسافران شهری پاریس با بی نظمی و هرج و مرج همراه بود. اتحادیه سازمان های حمل و نقل فرانسه برای اعتصاب گسترده در اعتراض به اصلاحات بازنشستگی در این کشور فراخوان دادند.
رسانه های فرانسه، اعتصاب جمعه در پاریس را بزرگترین بسیج همگانی در سیستم حمل و نقل دولتی فرانسه از زمان اعتصاب سراسری سال ۲۰۰۷ در این کشور عنوان کردند.
اعتصاب کنندگان به طرح کاهش مزایای بازنشستگی خود معترض هستند تا بدین طریق، برنامه اصلاحات بازنشستگی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه را به چالش کشند.

کد مطلب: 110776
 
Share/Save/Bookmark