میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸
 
 
بخشش‌های ملوکانه پروفسور
تمامی حرف‌های ما باید به‌صورت علمی باشد، بنده در حوزه مدیریتی فعالیت خواهم کرد و البته...

«تمامی حرف‌های ما باید به‌صورت علمی باشد، بنده در حوزه مدیریتی فعالیت خواهم کرد و البته هیچ‌گونه توان پاسخگویی علمی مسائل زیست‌محیطی را تا ۵ درصد نیز ندارم.»
این جمله بسیار زیبا و پسندیده از شخص معمولی گفته نشده است بلکه این گفته مربوط به رئیس جدید سازمان محیط‌زیست است که در اولین نشست خبری خود بیان داشته بود.
برای فهمیدن این نکته که ایشان هم از حوزه محیط‌زیست شناخت ندارد و هم از مدیریت زمان طولانی را منتظر نماندیم. وی روز گذشته یکی از مدافعین سرسخت محصولات تراریخته‌ها را به عنوان رئیس دبیرخانه شورای ایمنی زیستی منصوب کرد.
اینکه خانم نیره خوش‌خلق‌سیما چطور و پس از یکی دو هفته بعد از برنامه زنده آقای رئیس در تلویزیون و اظهارنظراشان در مورد تراریخته‌ها این خانم به این سمت منصوب شدند کمی عجیب است و نشان می‌دهد کلانتری برای دفاع از این محصولات به یار کمکی روی آورده است.
خانم خوش‌خلق‌سیما همچنین از زمان حضور عیسی کلانتری در سازمان حفاظت محیط‌زیست به عنوان مشاور فن‌آوری و بیوتکنولوژی وی منصوب شده بود و نشان می‌دهد ضرب‌المثل با خدا باشو پادشاهی کن امروز کمی تغییر یافته.
از این انتصاب جدید هم که بگذریم به انتصاب جالب توجه کریم شافعی به عنوان معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط‌زیست می‌رسیم.
نکته عجیب و جالب توجه انتصاب شافعی اینجاست که وی پس از انتصاب کلانتری در بنری که در شهر سبز کرده بود از کلانتری به عنوان پروفسور نام برده بود. در متن پیام تبریک عجیب و غریب کاندیدای شکست خورده لیست امید از مرند آمده بود: «پروفسور عیسی کلانتری؛ انسانی با فضائل اخلاقی ممتاز، سیاستمداری دیندار و مردمی، سرمایه ارزشمند نظام و انقلاب، استاد تمام علوم کشاورزی و آب و محیط‌زیست و منابع طبیعی، پروفسور در علوم گیاهی، شخصیتی متواضع از جنس مردم، چهره ماندگار ایران زمین انتصاب این شخصیت فرزانه به سمت معاون رئیس‌جمهور موجب افتخار مردم آذربایجان است، موفقیت دولت را از خداوند متعال خواهانیم. حاج کریم شافعی»
حالا برایمان این موضوع به سوالی تبدیل شده که آیا بین این سمت و هم‌محلی بودن این دو نفر و نصب این بنر و نیسان هندوانه‌ای که آقای شافعی برای کلانتری بار زده ارتباطی وجود دارد یا فقط بر حسب سوابق درخشان، ایشان عهده‌دار این منصب شده‌اند.
انتصاب‌های رفاقتی در کنار اظهارات عجیب روز نخست فعالیت عیسی کلانتری نشان می‌‌دهد که او انتظار دارد همه چشم‌هایشان را به روی فجایع محیط‌زیستی و رفیق‌بازی‌ها ببندند یا اگر نمی‌توانند بدانند که او هیچ ‌وقت پاسخگو نیست!
دلمان به حال مردم می‌سوزد وقتی یادمان می‌آید دولت محیط‌زیستی!! دولت یازدهم با داشتن خانم سبزپوشی که سابقه خانوادگی در اداره محیط‌زیست داشت در ماه‌های پایانی مجبور شد ریزگردهای خوزستان را به عذاب الهی! تعبیر کند، حالا با وجودی که دولت دوازدهم ادعای محیط‌زیستی بودن ندارد و کسی را برگزیده که او هم ادعای کار در این حوزه ندارد، نمی‌دانیم باید منتظر چه اتفاقات عجیب و غریب در این حوزه باشیم.
اما در نهایت باید بگوییم اگر حوزه محیط‌زیست با همه این غیرمتخصص‌ها بتواند موفق‌تر از قبل عمل کند اینطور عنوان می‌شود که قبل‌تر مشکل از تخصص و گزینش متخصص‌ها بوده و اگر کسی برگزیده می‌شد که هیچ کاری نمی‌کرد بهتر مشکلات اداره می‌شد، اگر هم که اوضاع بدتر از قبل باشد جای اعتراض باقی نمی‌ماند چون خودشان گفته‌اند که ادعایی ندارند! احتمالا از رئیس‌جمهور باید پاسخ بخواهیم که چرا این فرد غیرمتخصص و غیرپاسخگو را برگزیده است، البته اگر با کلماتی چون بی‌شناسنامه و بی‌سواد هدایتمان نکنند!

نویسنده: محسن رجبی

کد مطلب: 100876
 
Share/Save/Bookmark