میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
 
 
ابعاد جدیدی از جنایات ائتلاف سعودی برملا شد
آزمایش سلاح‌های ممنوعه اسرائیلی در یمن
آزمایش سلاح‌های ممنوعه اسرائیلی در یمن
 

در ادامه سیاست کشتار در جهان اسلام، ارتش رژیم صهیونیستی به رژیم سعودی سلاح‌هایی می‌دهد که بکارگیری آنها در سطح بین‌المللی ممنوع است و هدف از این اقدام نیز آزمایش سلاح‌های ممنوعه ساخت صهیونیست‌ها در جنگ یمن است.
مجتهد، وبلاگ‌نویس سرشناس سعودی، گزارش روزنامه الخلیج‌آنلاین را مبنی بر اینکه تل‌آویو، ریاض را به بمب‌ها و موشک هایی مجهز کرده است که ممنوعیت بین‌المللی دارند تا این سلاح‌ها را در جنگ یمن آزمایش کند، تأیید کرد. مجتهد گفت: "منابع من این گزارش را تأیید کرده‌اند".
الخلیج‌آنلاین اطلاعاتش را به نقل از برخی منابع نزدیک به کمیته اطلاعات در کنگره آمریکا منتشر کرده است. گفتنی است این نخستین‌بار نیست که عربستان به استفاده از سلاح هایی متهم می‌شود که ممنوعیت بین‌المللی دارند به ویژه اینکه گفته می‌شود ریاض در بمباران مواضع نیروهای انصارالله در یمن از بمب های خوشه‌ای استفاده کرده و این امر موجب کشته شدن شماری از غیرنظامیان شده است. عربستان یا اسرائیل هنوز رسما درباره این گزارش اظهار نظر نکرده‌اند.
در همین حال گزارش‌ها نشان می‌دهد « آمریکا به عربستان و دیگر هم‌پیمانان میلیون‌ها دلار بمب می‌فروشد و از لحاظ راهبردی و اطلاعاتی از آنان حمایت می‌کند. جنگنده‌های سعودی‌ها در حال بمباران، از هواپیماهای آمریکایی سوخت‌گیری می‌کنند. سعودی‌ها و آمریکایی‌ها می‌گویند که حوثی‌ها عروسکی در دست تهران هستند و به نوعی به نیابت از نظامیان ایران در پشت درهای عربستان سعودی قرار دارند.»
با این وجود مقاومت یمن زمینه ساز ناکامی متجاوزان شده است چنانکه ائتلاف سعودی که طی سه سال تجاوز به یمن، هر روز به نوعی با دستاورد و توانمندی جدید یمنی‌های تحت محاصره تحمیلی غافلگیر شده است، ناگزیر است در نهایت راهی برای رهایی از این نبرد بی‌حاصل و پرهزینه بیابد.
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی، سرانجام ناگزیر است که واقعیت حمله پر هزینه به یمن را بپذیرد وپس از ناامیدی از جنگ‌های روانی به راه انداخته وتلاش برای منحرف کردن افکار عمومی، به شکست در جبهه‌های مختلف داخلی و خارجی یمن اعتراف کند زیرا دیگر یمنی‌ها پس از سه سال پایداری مقابل نیروهای متجاوز، آموخته‌اند که چگونه حملات نظامی و رسانه‌ای دشمن را دفع کنند.
در طول این مدت هر اندازه که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، برای پوشش دادن به شکست‌هایش در یمن مجبور بود با به راه انداختن حمام خون و کشتار غیرنظامیان در مراسم مختلف عزا و عروسی، پایداری یمنی‌ها را به چالش بکشد، رزمندگان یمنی نیز آموختند که چگونه به این حملات پاسخ دهند.
از یکسو ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاش کردند تا هر روز توانمندی‌های خود را افزایش دهند، رونمایی از موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و میان‌برد و دوربرد در گام نخست و انجام عملیات‌های موفق با این موشک‌ها در جبهه‌های داخلی و مرزی یمن، ساخت سکوهای پرتاب موشک زیرزمین، به کار انداختن یگان پهپادی برای هدف قرار دادن مواضع متجاوزان در داخل یمن و حتی عمق خاک عربستان از جمله تلاش‌های صورت گرفته در این راستا بود. «البریقة» در عدن را پس از ‌رصد دقیق، هدف قرار داد و حملات صورت گرفته با موفقیت انجام شد. هرچند که ائتلاف سعودی ادعا می‌کند یک فروند پهپاد انصارالله در عدن را هدف‌گیری و سرنگون کرده است.
پایگاه اینترنتی عربی ۲۱ در گزارشی نوشت: عربستان سعودی بزرگترین خریدار سلاح از کشور‌های غرب حوزه بالکان به ویژه صربستان است. درآمد سالیانه تسلیحات در این منطقه در سال ۲۰۱۶ با دوازده درصد افزایش، به پانصد و چهارده میلیون یورو رسید.
براساس گزارشی که به درخواست سازمان ملل متحد تهیه شد، کشور‌های غرب بالکان و در صدر آن‌ها صربستان در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵۰۰ میلیون یورو معادل ۵۸۵ میلیون دلار سلاح، مهمات و تجهیزات صادر کردند که عربستان سعودی بطور جداگانه بزرگترین مشتری آن‌ها بوده است.
شرکت‌های تسلیحاتی و دولت‌های این منطقه شامل صربستان، بوسنی، مقدونیه، مونته نگرو، کوزوو و آلبانی با تولید سلاح و صدور مازاد آن به خارج، اقتصاد خود را که با مشکلاتی روبه‌رو است، تقویت می‌کنند.

کد مطلب: 105097
 
Share/Save/Bookmark