میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۰
 
 
در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد
پاسداشت نواهای عاشورایی و پیرغلامان در «از نسل محتشم»

مراسم پاسداشت نواهای خاطره انگیز عاشورایی و تجدید خاطره پیرغلامان آستان سیدالشهدا بعدازظهر دیروز و با عنوان از نسل محتشم برگزار شد.
آیین پاسداشت نواهای خاطره انگیز عاشورایی و تجدید خاطره پیرغلامان آستان سیدالشهدا بعداز ظهر دیروز یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد. عنوان این مراسم از نسل محتشم بود.
حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی یکی از سخنرانان این مراسم بود و در صحبت هایش گفت: امام حسین(ع) مربوط به نسل خاص یا زمان خاصی نیست. این یک جریان، فرهنگ و سیر است و باید به آن توجه داشت. سیدالشهدا عامل نجات ماست. اهل‌بیت از ما نوکری و غلامی نمی‌خواهند و این درست است اما این ماییم که به اهل‌بیت نیاز داریم و از آنان می‌خواهیم که ما را به غلامی بپزیرند.
او ادامه داد: در غلامی اهل‌بیت جبرییل سبقت گرفته است. جبرییل به اسرافیل گفت من مقربم و حامل وحی و اسرافیل گفت من صاحب سورم. به این دو گفتند اهل‌بیت از بهترین بندگان ما هستند. در همین جا بود که جبرییل سبقت گرفت و به نخستین خدمتگزار اهل‌بیت تبدیل شد. قوه ی خیال اگر تقویت شود جهل و نادانی تقویت می‌شوند و در عین حال عقل ضعیف می‌شود. برای جلوگیری از تقویت جهل و نادانی باید به امام حسین متوسل شد.
مومنی تاکید کرد: امام حسین مصباح است. مصباح به مفهوم نور مطلق است.
در یکی از سخنرانی‌های مقام معظم رهبری ایشان فرمودند: کربلا شامل سه بخش است؛ عقلانیت، حماسه و عزت، عاطفه و عشق.
اگر کسی بدبخت باشد و به حرم امام حسین برود، خوشبخت بیرون می‌آید. امکان ندارد کسی بدون معرفت بر امام حسین گریه کند. این گریه نشان قبولی طاعات است. گریه بر امام حسین گناه کبیره پاک می‌کند.
این مدرس حوزه در پایان صحبت‌هایش گفت: تقاضا می‌کنم به بحث روضه بیشتر دامن زده شود. مملکت ما در حال حاضر بیش از هر چیز به روضه نیاز دارد.
فرزند رحیم منزوی از شاعران و مداحان اهل‌بیت سخنران بعدی این مراسم بود. منزوی که سربند مشکی به سر بسته بود درباره سنت بستن این سربند گفت: این سربند در اردبیل مرسوم است و هدف این سربند این است که می‌خواهند بگویند سیاه به تن کردن با تعقل است و این عزاداری با تعقل انجام می‌شود.
حسام‌الدین سراج هم در این مراسم حضور داشت و با حضور بر روی صحنه تنها چند بیت را با موضوع حماسه کربلا دکلمه کرد. در ادامه از حاج یونس حبیبی ذاکر اهل‌بیت و جانباز هشت سال دفاع‌مقدس تقدیر شد.
مصطفی ناظم یکی دیگر از پیرغلامانی بود که در این مراسم دقایقی سخن گفت و خاطره‌هایی از مراسم عزاداری امام حسین(ع) بیان کرد. قطعه‌ی سیدباقر در قالب یک کلیپ پخش شد.

کد مطلب: 101398
 
Share/Save/Bookmark