میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴
 
 
حقیقتی که پنهان مانده است

میانمار این روزها به یکی از محورهای اصلی محافل رسانه‌ای جهان مبدل شده است در حالی که سکوت سازمان ملل و عدم اقدام جدی کشورهای غربی مدعی حقوق بشر برای توقف جنایات ارتش و دولت میانمار موجب شده تا کشتار مسلمانان روهینگیایی همچنان ادامه داشته باشد. افرادی که شاید بتوان گفت مهمترین جرم آنها مسلمان بودنشان است که موجب شده تا در کنار سرکوب داخلی از چشم جهانیان نیز دور بمانند چراکه مسلمان‌کشی از اصول نظام سرمایه‌داری است که به عناوین مختلف صورت می‌گیرد.
در این میان یک نکته مهم مشاهده می‌شود و آن اینکه در حالی که قتل‌عام و نسل‌کشی مسلمانان «روهینگیا» توسط ارتش میانمار ادامه دارد اما رژیم صهیونیستی به ارسال و فروش تسلیحات به نظامیان این کشور ادامه می‌دهد. علی‌رغم انتقادات مجامع و نهادهای بین‌المللی از کشتار مسلمانان روهینگیا اما دولت اسرائیل همچنان برای ارتش میانمار سلاح‌های پیشرفته می‌فرستد. هر چند که کسب منافع اقتصادی از اهداف صهیونیست‌ها در تامین تسلیحات میانمار است اما بررسی ریشه‌ای تحرکات منطقه‌ای و جهانی صهیونیست‌ها نشان می‌دهد که در ورای آن اهدافی دیگر نهفته است.
در داخل فلسطین، رژیم صهیونیستی در کنار اشغال اراضی فلسطینی‌ها کشتار ساکنان این سرزمین از مسلمان و غیرمسلمان را صورت می‌دهند. در بحران لبنان، سوریه و عراق کاملا رد پای صهیونیست‌ها مشاهده می‌شود که تامین‌کننده تسلیحات و حامی تروریست‌ها هستند، روابط بحرانی در کشورهای منطقه نیز برگرفته از سیاست‌های تفرقه افکنانه صهیونیست‌هاست که محور آن را تقابل میان شیعه و سنی تشکیل می‌د‌هد. در مصر نیز وضعیت بحرانی با ریشه‌های صهیونیستی است در حالی که در بسیاری از کشورهای اسلامی آفریقا نیز شاهد جنگ داخلی و بحران منطقه‌ای هستیم که ریشه در تحرکات صهیونیست‌ها دارد. جالب توجه آنکه اکنون اقلیم کردستان عراق در حالی ادعای همه‌پرسی جدایی از عراق واحد را سر می‌دهد که تنها حامی این اقدام رژیم صهیونیستی است. آنچه ذکر شد تنها بخش کوچکی از سیاست‌های بحران‌ساز رژیم صهیونیستی در جهان است که البته نقش این رژیم در ناآرامی‌های آمریکای لاتین از جمله در آرژانتین و ونزوئلا را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.
ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها با این بحران‌سازی‌ها از یک طرف به دنبال ایجاد فضای بحرانی در جهان است چراکه این وضعیت را بهترین حالت برای اهداف اشغالگرایانه خود می‌داند و از سوی دیگر مسلمان کشی از اهداف اصلی این رژیم است که در سراسر جهان صورت می‌گیرد. با این شرایط می‌توان گفت که اگر قرار باشد اقدامی برای برقراری امنیت در منطقه و جهان صورت گیرد باید مقابله با این رژیم در اولویت جهانی باشد.
به عبارتی دیگر اجماع جهانی در برابر صهیونیست‌ها مولفه‌ای است که همچون مقابله با آمریکا می‌تواند زمینه ساز صلح و امنیت بین‌المللی شود در غیر این صورت همچنان شاهد جنگ‌ها و کشتارها در مناطق مختلف منطقه و جهان خواهیم بود که محور آن را منفعت‌طلبی، سلطه‌گری و در نهایت اسلام‌ستیزی صهیونیست‌ها تشکیل می‌دهد. آزادی فلسطین از اشغال صهیونیست‌ها اولین گام برای تحقق این هدف خواهد بود که به دلیل حمایت‌های غرب از رژیم اشغالگر قدس تاکنون محقق نشده است. مسئله‌ای که وحدت جهان اسلام می‌تواند یکبار برای همیشه به آن پایان دهد.

نویسنده: فرامرز اصغری

کد مطلب: 100795
 
Share/Save/Bookmark