میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۳
 
 
عربستان و رژیم صهیونیستی بار دیگر در صدر لیست کودک کشان قرار گرفتند
جولان قاتلان در خاموشی جهانی
جولان قاتلان در خاموشی جهانی
 

سازمان ملل متحد در حالی بار دیگر نام عربستان و رژیم صهیونیستی را در صدر لیست کودک کشان قرار داد که سکوت و خاموشی جهانی در برابر جنایات این قاتلان زمینه ساز استمرار جولان آنها شده است.
رژیم صهیونیستی چند دهه در فلسطین و سعودی ۵ سال است که در یمن به کشتار و جنایت گسترده عیله بشریت می‌پردازند اما تاکنون مجازات و محاکمه نشده اند چرا که از یک سو قدرت‌های جهانی در برابر این جنایات چشم بسته‌اند و از سوی دیگر اراده‌ای در نهادهای جهاذنی برای بازخواست آنها نبوده است. در این میان با شدت گرفتن اعتراض‌های جهانی به وضعیت بحرانی جاری در فلسطین و یمن در نهایت سازمان ملل گزینه‌ای جز اذعان به ماهیت این رژیم ها نداشته است. براساس گزارش سازمان ملل متحد ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که به یمن حمله می کند و اسرائیل بیشترین تعداد کودکان را کشته اند. در این گزارش به قلم میشله نیکولز آمده است: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارشی به شورای امنیت این سازمان -که در آن ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی برای سومین سال در فهرست سیاه قرار گرفته است- اعلام کرد ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان سعودی که در حال جنگ در یمن است ۷۲۹ کودک را در سال ۲۰۱۸ در این کشور کشته یا زخمی کرده است که این تعداد حدود نیمی از تلفات کودکان را در این سال نشان می دهد.
گوترش همچنین گزارش داد از سال ۲۰۱۴ بالاترین تعداد کودکان فلسطینی در سال گذشته اساسا توسط نظامیان اسرائیلی کشته یا زخمی شده اند, اما هیچ گروهی در الحاقیه سالانه کودکان در گزارش مرتبط با درگیری های مسلحانه در فهرست سیاه قرار نگرفته است. دفتر نمایندگی اسرائیل در سازمان ملل متحد به درخواست ها برای اظهار نظر درباره این گزارش جدید واکنش نشان نداد. در سال ۲۰۱۵ سازمان ملل متحد, اسرائیل را از این فهرست خارج کرد. این اقدام پس از آن انجام شد که نام آنها در پیش نویس قبلی در فهرست سیاه قرار گرفته بود اما از اسرائیل به سبب عملیات نظامی در سال ۲۰۱۴ انتقاد شده است. اسرائیل لابی با بان کی مون دبیرکل وقت سازمان ملل متحد را بر سر این موضوع رد کرده است. عبدالله المعلمی سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل متحد منبع و صحت این گزارش را زیر سوال برد و اعلام کرد در تعداد افراد کشته شده "اغراق" شده است.نام ائتلاف سعودی در سال ۲۰۱۶ برای مدت زمان کوتاهی در فهرست سیاه قرار گرفت اما بان کی مون دبیرکل وقت سازمان ملل نام ائتلاف را از این فهرست خارج کرد.
وزارت بهداشت یمن به ارائه آماری از فاجعه حمله ائتلاف به رهبری سعودی علیه این کشور فقیر در منطقه غرب آسیا پرداخت. بر اساس گزارش وزارت بهداشت دولت یمن، حمله ائتلاف به سرکردگی سعودی علیه یمن سبب شده تا بیش از ۱۰۰ هزار غیرنظامی نقض عضو شوند. حملات ائتلاف و محاصره همه جانبه عربستان سعودی علیه این کشور فقیر در غرب آسیا باعث شده تا دست کم ۲.۳ میلیون کودک زیر ۵ سال با سوء تغذیه مواجه شود و طی آن هر ۱۰ دقیقه یک کودک به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست می‌دهد. وزارت بهداشت یمن در گزارشی به حجم گسترده فاجعه‌ای که حملات ائتلاف به سرکردگی سعودی برای یمن بوجود آورده اشاره و اعلام کرد که به دلیل سوء تغذیه در این کشور فقیر غرب آسیا هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی جان خود را از دست می‌دهد. در ادامه جنایات ضد بشری جنگنده های رژیم سعودی منطقه «المیناء» در الحدیده یمن را بمباران کردند که به دنبال آن یک نفر شهید و ۵ تَن دیگر زخمی شدند.

کد مطلب: 110091
 
Share/Save/Bookmark