میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۹
 
 
فرمانده قرارگاه حضرت زینب سوریه در مراسم رونمایی از کمیک استریپ شهید حججی:
ایران پیروز میدان سوریه است
ایران پیروز میدان سوریه است
 

فرمانده قرارگاه حضرت زینب سوریه گفت: ما اسنادی در اختیار داریم که اثبات می‌کند پدید آورنده داعش و القاعده خود آمریکایی‌ها هستند و امر آموزش و‌ سازماندهی آنها را آمریکا برعهده داشت.
سردار رحیم نوعی اقدم در مراسم رونمایی از کمیک استریپ شهید محسن حججی، اظهار داشت: آمریکایی‌ها القاعده و طالبان را برای از بین بردن قدت سوم جهانی یعنی جمهوری اسلامی ایران پدید آوردند. هدف آنها این بود که با جمهوری اسلامی باید با پرچم اسلام جنگید. وی افزود: ما اسنادی در اختیار داریم که اثبات می‌کند پدید آورنده داعش و القاعده خود آمریکایی‌ها هستند و امر آموزش و‌ سازماندهی آنها را آمریکا برعهده داشت. حتی در پادگان‌هایی که ترکیه در اختیار داعش قرار داد آمریکایی‌ها داعش را آموزش دادند.
سردار نوعی‌اقدم تصریح کرد: آمریکایی‌ها اشتباهات خود در ایجاد طالبان و القاعده را دیگر تکرار نکردند و به داعش جغرافیا دادند تا خلافت اسلامی ایجاد کند. همزمان با سازماندهی داعش، آمریکایی‌ها علمای سلفی و تکفیری در سوریه و عراق را برای تطمیع و تسلیح جوامع آسیب‌پذیر بسیج کردند. وقتی داعش ساخته و در بیرون سوریه آماده شد، هسته‌های تحریک شده داخلی هم به آن پیوستند و این امر موجب شد تا بخش وسیعی از خاک کشورهای سوریه و عراق به این ترتیب اشغال شد.
وی عنوان کرد: داعش در عملیات‌های انتحاری از تجهیزات آمریکایی و مهمات اسرائیلی استفاده می‌کرد و در کنار آن شعار اسلام می‌داد.
وی با بیان اینکه براساس آموزه های حضرت امام، خط مقدم مقابله اسلام با کفر، اسرائیل است، گفت: بر همین اساس حزب‌الله لبنان به عنوان یکی از قدرتمندترین اعضای جبهه مقاومت با بیرون راندن اسرائیل از جنوب لبنان آبروی رژیم صهیونیستی را در دنیا برد. اما دشمن به این نکته پی برد که عراق و‌سوریه ستون فقرات جبهه مقاومت هستند و به همین منظور آنها این دو کشور برای حملات داعش انتخاب کردند تا ارتباط زمینی حزب الله با جبهه مقاومت قطع شود. آنها همچنین دنبال آن بودند تا با نزدیک شدن به مرزهای ما ایران را هم تهدید کنند.
سردار نوعی اقدم ادامه داد: همه دنیا می‌گفتند بشار اسد باید برود اما جمهوری اسلامی گفت اسد باید بماند تا ستون فقرات جبهه مقاومت به هم نریزد. ما امروز پیروز میدان سوریه هستیم زیرا آنچه دشمن می‌خواست محقق نشد و سند موفقیت ما در عراق هم این است که رئیس‌جمهور آمریکا جرأت نمی‌کند در روز روشن به این کشور سفر کند. فرمانده قرارگاه حضرت زینب عنوان کرد: آستانه تحمل آمریکا در مقابل عکس‌العمل‌های نامعلوم ما صفر است و جبهه مقاومت سطح دفاع از انقلاب را چنان عمق بخشی کرده است که ما در تمام دنیا حرف برای گفتن داریم.
وی با اشاره به حضور اتباع اروپایی در داعش گفت: بیش از ۱۱ هزار فرانسوی در داعش حضور داشتند که حدود ۱۵۰۰ نفر از آنها زن بودند. در برنامه‌های آمریکایی این پیش بینی شده بود که در زمان پاکسازی دیرالزور توسط نیروهای مقاومت مقرهای اتباع خارجی داعشی را بمباران کند تا آنها به اروپا بازنگردند. البته در برخی نقاط نیز آمریکایی‌ها پیش از بمباران یک منطقه به داعش اطلاع می‌دادند تا آنها آن منطقه را تخلیه کنند، بعد سنگرهای خالی را بمباران می‌کرد. در برخی عملیات‌ها آمریکایی‌ها اعلام می‌کردند ما اجازه نمی‌دهیم شما حلب را آزاد کنید اما خدا حلب را آزاد کرد و آنها هیچ غلطی نتوانستند بکنند.

کد مطلب: 109255
 
Share/Save/Bookmark