میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴
 
 
روزنامه آمریکایی:
ناوگان ما در خلیج فارس همچنان یک هدف برای ایران است

روزنامه آمریکایی یو‌.اس.ای تودی در گزارشی تأکید کرد با وجود اینکه ایران به‌تازگی در پاسخ به ترور ژنرال بلندپایه خود توسط نیروهای آمریکایی در بغداد اقدام به موشک‌باران مواضع آمریکایی‌ها در عراق کرده است، هنوز ناوگان آمریکا در خلیج فارس یک هدف بالقوه برای موشک‌های ایرانی است.
ژنرال بازنشسته جیمز استراویدیس فرمانده ارشد نیروهای ناتو در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ که در تمامی رده‌های فرماندهی در منطقه خلیج فارس از جمله فرماندهی یک ناو هواپیمابر- فعالیت کرده، در مصاحبه با روزنامه یو‌.اس.ای تودی تأکید کرده است که نظامیان و تأسیسات آمریکایی مستقر در منطقه اکنون به دلیل سیاست «فشار حداکثری» ترامپ علیه ایران بیش از هر زمان دیگری در خطر حمله قرار دارند.
این ژنرال آمریکایی به یو‌.اس.ای تودی گفته است: ایران احساس می‌کند که از طرف آمریکا تحت فشار قرار گرفته و به همین دلیل به تهدید نیروهای آمریکایی ادامه خواهد داد.
دولت آمریکا بعد از خروج از برجام که یک توافقِ مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد بود، علاوه بر از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران به اقداماتی تحریک‌آمیز مانند قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی روی آورده است. واشنگتن در جدیدترین اقدام تحریک‌آمیز، در یک عملیات تروریستی سپهبد «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رساند. به دنبال اقدام تروریستی رژیم آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، بامداد هجدهم دی‌ماه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی از شلیک ده‌ها فروند موشک بالستیک به‌سمت مواضع نیروهای آمریکایی در عراق (مشخصاً پایگاه عین الاسد) خبر داد.

کد مطلب: 112369
 
Share/Save/Bookmark