میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰
 
 
تاکید دبیرکل حزب الله لبنان بر آمادگی کامل مقاومت در برابر تهدیدات
اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است
اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است
 

ضمن تاکید بر برتری مقاومت در برابر دشمنان، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگو با شبکه «المنار» گفت: از هر زمان دیگری در هدف قرار دادن مواضع دشمن قدرتمندتر هستیم و اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است.
گفتگوی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سیزدهمین سالروز جنگ سال ۲۰۰۶ به صورت زنده با شبکه المنار گفتگو کرد. سید حسن نصرالله در این گفتگو تأکید کرد: این قدرت بازدارنده گسترده مقاومت است که موجب شده است دشمن صهیونیستی از سال ۲۰۰۶ تاکنون تجاوزی را علیه لبنان صورت ندهد. من این مناسبت بزرگ و پیروزی بزرگ را تبریک می گویم.
دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: لبنانی‌ها از سال ۲۰۰۶ تاکنون در امنیتی زندگی می‌کنند که خود با وحدتشان آن را محقق ساختند. امروز به ضرس قاطع می‌توانم بگویم که مقاومت بیش از هر زمان دیگری قدرتمند است. سید حسن نصرالله یادآور شد: اگر به یاد داشته باشید در سال ۲۰۰۶ قدرت هجومی ما محدود بود اما امروز قدرت هجومی در عرصه برخورداری از نیروهای مسلح زبنده و سلاح‌های پیشرفته، گسترش یافته است. امروز صهیونیست‌ها میلیون‌ها بار بیشتر از گذشته روی مقاومت حساب می‌کنند. وی تأکید کرد: امروز شاهد آن هستیم که اعتماد نیروهای اشغالگر صهیونیست به فرماندهانشان از یک طرف و اعتماد فرماندهان نظامی آنها به سران سیاسی شان از طرفی دیگر، از بین رفته است. مقاومت با وجود تحریم‌ها قدرتمندتر از هر زمان دیگری است و طی ۱۳ سال گذشته، مقاومت چه از لحاظ کمی و چه کیفی به طور گسترده‌ای پیشرفت کرده و این چیزی است که اسرائیل نیز به آن اعتراف دارد. سید حسن نصرالله در ادامه گفت: در جنگ ۲۰۰۶ میدان نبرد به زمین دشمن منتقل شد و امروز شاهد آن هستیم که مقاومت در هدف قرار دادن اهداف داخلی رژیم صهیونیستی، از هر زمان دیگر قدرتمندتر است. ما امروز دارای «نیروی رضوان» و «هنگ‌های عباس» هستیم که در عملیات تهاجمی تخصص دارند.
دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: امروز می‌بینیم که خودِ صهیونیست‌ها معترف هستند و اذعان می‌کنند که قدرت و هیبت نیروی زمینی آنها از بین رفته است. بحران «فقدان اعتماد به نفس» در نزد دشمن به ویژه پس از متحمل شدن شکست سنگین در غزه، بیش از پیش تشدید شد. از سوی دیگر، توانایی موشکی چه از لحاظ تعداد و چه از لحاظ نوع پیشرفت داشته و موشک‌هایی که داریم سلاحی دقیق است. همچنین در زمینه پهپادها، در سال ۲۰۰۶ تعداد کمی از آنها را داشتیم اما امروز این سلاح قدرتمند بوده و امکانات زیادی در این زمینه در اختیار داریم.
وی اضافه کرد: مقاومت اشراف اطلاعاتی بزرگی در زمین، دریا و هوا دارد و مقاومت در تمامی زمینه‌ها از لحاظ تعداد، تجریه، ایمان و یقین به نصرت الهی پیشرفت داشته است. سران اسرائیل امروز بیش از هر زمان دیگری از مقاومت هراس دارند. چه کسی گفت که ما موشک‌های ضد هوایی داریم؟ ما در این موضوع از سیاست ابهام سازنده پیروی می‌کنیم. نصرالله اظهار داشت: من به این مسأله باور دارم که اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است و برای این اعتقاد و باور نیز دلایل علمی دارم. به عنوان نمونه، ما می‌توانیم با موشک‌های خود مراکز حساس رژیم صهیونیستی و نیروگاه‌های هسته‌ای آن را که در ساحل مرزی واقع شده اند، تا عمق ۲۰ کیلومتری هدف قرار دهیم. آیا اسرائیل تاب و توان تحمل چنین ضربه‌ای را دارد؟
وی گفت: امروز می‌بینیم که خودِ صهیونیست‌ها اذعان دارند که اگر مخازن آمونیاک آنها در حیفا هدف قرار گیرد، خسارت‌های وارده به این رژیم به شدت بالا خواهد بود. درست به دلیل قدرت بالای مقاومت برای هدف قرار دادن اهداف حیاتی صهیونیستی است که این رژیم از حمله نظامی به لبنان اجتناب می‌کند. اسرائیل از مقاومت لبنان می ترسد. دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: مقاومت قادر است با هدف قرار دادن مناطقی که در تیررس موشک‌هایش قرار دارد، اسرائیل را به عصر حجر باز گرداند. بدون هیچ شک و تردیدی جنگ آینده به مراتب بزرگ‌تر از جنگ سال ۲۰۰۶ خواهد بود و اسرائیل را در معرض نابودی قرار خواهد داد.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: رژیم صهیونیستی امروز از هرگونه جنگ علیه لبنان به عقب رانده شده است. گفتند که موشک‌های دقیق ممنوع است و امروز دارای موشک‌های دقیق هستیم. جنگ اسرائیل را به دلیل بازدارندگی بعید می‌دانم. آنها می‌دانند که جنگ با لبنان و هرگونه جنگ جدید پیامدهای بسیار بزرگ‌تری از جنگ سال ۲۰۰۶ برای آنها به همراه خواهد داشت. در هر گونه جنگ آتی، پیروزی بزرگ از آن مقاومت است. وی سپس به جمله‌ای از السید الحوثی اشاره کرد که خطاب به بن سلمان گفته بود اگر تو همه چیز در مقابل ملت مجاهد یمن در اختیار داری، بدان که خدا با ملت یمن است نه تو. دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله معامله قرن نیز اشاره کرد و گفت: من ایمان دارم که معامله قرن با شکست مواجه می‌شود. علت این شکست هم، قدس اشغالی است. در واقع، دشمن صهیونیستی با به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تیر خلاص را به معامله قرن شلیک کرد.
وی تأکید کرد: می‌توان گفت که وحدت مواضع احزاب و جریان‌ها و گروه‌های فلسطینی از یک سوی و مقاومت جمهوری اسلامی ایران از عوامل اصلی و اساسی شکست معامله قرن است. در همین حال، شهدایی که در سوریه جان خود را فدا کردند و پیروزی‌هایی که در عراق محقق شدند، جملگی از عوامل شکست معامله قرن هستند.
دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: پیروزی‌های محور مقاومت در یمن نیز از جمله دیگر نشانه‌های شکست معامله قرن است. عدم وجود یک کشور عربی قوی که بتواند معامله قرن را به دوش بکشد، خود نیز عامل دیگری بر عدم اجرایی شدن این طرح شوم است.

کد مطلب: 109868
 
Share/Save/Bookmark