میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۱
 
 
آتلانتیک:
آمریکا به تحریم معتاد شده است

یک نشریه آمریکایی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، روسیه و بسیاری کشورهای دیگر تأکید کرد که واشنگتن به گونه‌ای به تحریم معتاد شده که به تدریج در حال به انزوا کشاندن خود و از دست دادن متحدانش است.
میل وافر دولت جدید آمریکا برای وضع تحریم‌های یکجانبه نه تنها روابط درازمدت واشنگتن با متحدان خود را به خطر انداخته است بلکه اثرگذاری سیاست تحریمی را نیز از بین برده است.
مجله آمریکایی «آتلانتیک» در مقاله‌ای با عنوان «آمریکا معتاد به تحریم است. زمان مداخله فرا رسیده» تأکید کرد: هنگامی که استفاده از اقدامات تنبیهی اقتصادی یک گزینه متداول در هر شرایط سخت باشد، اینگونه اقدامات معنا و مفهوم خود را از دست می‌دهند.
این مقاله در ادامه با اشاره به مصوبه‌های مختلف درباره وضع تحریم‌ها علیه کشورهای مختلف از جمله ایران، روسیه، کره شمالی و بسیاری کشورهای دیگر، می‌افزاید: این روزها، سیاست‌گذاران آمریکا نه تنها با تکرار بسیار بیشتری در شرایط مختلف از گزینه تحریم استفاده می‌کنند، بلکه اقدامات شدیدتر را نیز در دستور کار خود قرار داده‌اند و توجه بسیار بسیار اندکی به عواقب این اقدامات دارند.
آتلانتیک اینطور ادامه می‌دهد که «تحریم‌ها در موثرترین حالت خود، محصول تلاش‌هایی چندجانبه برای رفع نگرانی‌های مشترک در حوزه امنیت جهانی هستند که حالا در دولت جدید آمریکا به وسیله‌ای برای ابراز گوشخراش نارضایتی آمریکایی منزوی تبدیل شده‌اند که اغلب برای تحقق اولویت‌های دوحزبی داخلی مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند».
این مجله آمریکایی، رویکرد توسل به تحریم آمریکا را «رویکردی بدون دقت از جانب واشنگتن» می‌خواند که «اثرپذیری این ابزار قدرتمند (تحریم) را نیز خنثی می‌کند».
در ادامه می‌افزاید: «میل وافر و جدید آمریکا برای وضع تحریم‌های یکجانبه، روابط درازمدت واشنگتن با متحدان خود را به خطر انداخته است. زمانیکه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از توافق هسته ای ایران خارج شد، اتحادیه اروپا با به روزرسانی قانونی که شرکت‌های اروپایی از پیروی از تحریم‌های خاص آمریکا منع می‌کرد، به این اقدام پاسخ داد». فارس

کد مطلب: 105565
 
Share/Save/Bookmark