میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸
 
 
اسلام‌ستیزی آل‌سعود راه به جایی نمی‌برد
مقاومت مردان حسینی و زنان زینبی قطیف
مقاومت مردان حسینی و زنان زینبی قطیف
 

هر چند که آل‌سعود مانند سال‌های قبل به سرکوب و مقابله با نمادهای عاشورایی می‌پردازد که مردم مسلمان قطیف در برابر این اقدامات ایستادگی و بر برگزاری مراسم‌های عاشورایی تاکید دارند.
روزنامه مرآة الجزیره با اشاره به تخریب تکایای حسینی و اهانت نیروهای امنیتی عربستان به نمادهای عاشورایی در شهرهای شیعه‌نشین این کشور نوشت: اقدامات این چنینی آتش شوق را در دل‌های دوستداران اهل‌بیت(ع) شعله‌ورتر می‌کند. "مرآه الجزیره" در گزارشی نوشت: کسانی که گمان می‌کنند واقعه کربلا در عراق پایان یافت در اشتباهند چراکه حماسه این واقعه قرن‌ها تداوم داشته است تا ماجرای سرگذشت دوستداران امام حسین(ع) و مصیبت‌هایی را روایت کند که کینه‌ورزان به جدش رسول‌الله‌(ص) و اهل بیت ایشان بر سر آنان آورده‌اند. قطیف هر ساله در ماه محرم الحرام شاهد انواع ظلم و ستم و تعرض از سوی کسانی است که باید از اهالی این شهر حمایت و در اندوه آنان بر مصیبت نوه پیامبرشان با آنان همراهی کنند.
اهل قطیف بودن یعنی اینکه هدف حملات نیروهای امنیتی باشی که گاه و بیگاه و بی‌علت و به ویژه با نزدیک شدن مناسبت‌های دینی، به اهالی شهر تعرض می‌کنند. این نیروها محله‌ها و تکایای حسینی را تخریب می‌کنند و اهالی شهر را می‌ترسانند. به حسینیه‌ها و مراکز عبادی آسیب می‌زنند و همه نمادهای حزن و عزاداری اباعبدالله‌الحسین(ع) را از بین می‌برند و کار همیشگی آنها تخریب، سرکوب و اقدامات تروریستی است به طوریکه کار به جایی رسیده است که اگر اهالی سنی شهر در فکر همزیستی با شیعیان باشند، این نیروها حتی آنان را مجازات می‌کنند چراکه کار آنها فتنه‌پراکنی و تفرقه‌انگیزی است تا مردم درباره مسئله اصلی یعنی ریشه‌کن کردن حکومت آل‌سعود، احیای دوباره هویت شبه‌جزیره عرب و حکمرانی ساکنان اصلی آن بر این منطقه، با یکدیگر متحد نشوند.
در نخستین روزهای ماه محرم که خداوند در آن مردم را به مهربانی با یکدیگر توصیه کرده است، نیروهای وحشی امنیتی به دستور مستقیم شهرداری در خیابان انقلاب (ملک عبدالعزیز) قطیف و بدون اخطار قبلی مراکز فروش کتاب‌ها، سی‌دی‌های مذهبی و پرچم‌ها و کتیبه‌های محرم حمله کردند.
خشم نیروهای امنیتی عربستان به همین جا تمام نمی‌شود، آنها به سمت تکایای حسینی رفته و آن را کاملا تخریب کردند. به ویژه تکایای دو شهرک صفوی و القدیح. نیروهای امنیتی با احضار متولیان حسینیه‌ها از آنها خواستند متعهد شوند بنرهای روی دیوارها را جمع آوری می‌کنند و به آنها دستور دادند صدای بلندگوها در بیرون از حسینیه به گوش نرسد.
آری این‌چنین نیروهای امنیتی وحشت می‌پراکنند و به مردان حسینی و زنان زینبی قطیف فشار می‌آورند. با وجود چنین سرکوب‌های وحشیانه‌ای که کمترین احترام را برای آزادی عقاید و حقوق‌بشر قائل نیست، راه‌حل عربستان به عنوان یکی از اعضای شورای امنیت حقوق بشر تهوع‌آور است. خاصه اینکه این اقدامات همزمان با قرار گرفتن محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان در رأس طرح موسوم به برنامه اصلاحات و به عبارتی اصلاحاتی به فرماندهی نواده قاتلان امام حسین(ع)، صورت می‌گیرد. چقدر او و پدرش درپیروی از هوای نفس و شهوت‌رانی، دزدیدن دارایی‌های مسلمانان، بی‌حرمتی به خانه خدا، تفرقه و فتنه‌پراکنی، اقدامات تروریستی، کشتار به ناحق مردم به اسم اسلام و با شعار لااله‌الاالله، شبیه جدشان یزید هستند.
لازم به ذکر است مردم بحرین نیز این روزها در برابر تحرکات سرکوب‌گرایانه آل‌خلیفه ایستادگی کرده‌اند و تاکید دارند که حاضر به کنار نهادن ارزش‌های دینی خود نیستند و بر ادامه ایستادگی در برابر رفتارهای ضد دینی سران بحرین تاکید می‌کنند. گروه‌های وابسته به رژیم آل‌خلیفه با خودروهای زرهی و ادوات نظامی به منطقه البلاد القدیم منامه حمله کردند و پرچم‌های سیاه اباعبدالله‌الحسین(ع) و هیئات مذهبی را برچیدند. آن‌ها همچنین علم‌ها، پرچم‌های سیاه و نمادهای عاشورایی هیئات مذهبی را نیز جمع‌آوری کردند. ائتلاف جوانان انقلابی ۱۴ فوریه اقدام رژیم آل‌خلیفه را در تلاش برای برچیدن نمادهای عاشورایی و جنگ علیه شعائر دینی علیه بزرگ‌ترین جمعیت شیعی بحرین محکوم کرد.

کد مطلب: 106069
 
Share/Save/Bookmark