میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۲
 
 
ابراهیم داروغه‌زاده بعد از ۶ ماه معطلی دوباره دبیر جشنواره فیلم فجر ماند
«به عقب برمی‌گردیم» چون مدیر نداریم

علی‌رغم انکارهای متعدد ابراهیم داروغه‌زاده مبنی بر عدم پذیرفتن دبیری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و بیش از ۶ ماه معطلی برای اعلام نام دبیر این دوره از جشنواره توسط محمدمهدی حیدریان در عین ناباوری باز هم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر شد!
حال این پرسش به وجود می‌آید که این همه هیاهو و معطلی برای چه چیزی بوده است و مسئولان سازمان سینمایی چرا تا این حد وقت‌کشی کردند؟!
البته روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری برای اینکه اعلام کند کارها طبق روال پیش رفته و نامشخص بودن دبیر جشنواره خللی در کارها ایجاد نمی‌کرده اعلام کرده: «پیرو اعلام ریاست سازمان سینمایی در اردیبهشت‌ماه مبنی بر تداوم حضور داروغه‌زاده در این دوره جشنواره فیلم فجر، با طی رفع مشکل اداری، وی همچنان و رسما دبیر جشنواره فیلم فجر خواهد بود.»
البته دوستان روابط عمومی نشست خبری جناب رئیس در اسفند سال گذشته را فراموش کرده‌اند که قرار بود تا پایان سال (پارسال) نام دبیر مشخص شود.
محمد مهدی حیدریان نیمه‌های شهریور گذشته در گفت‌وگویی در پاسخ به این سوأل که چرا علی‌رغم وعده‌ای که از اسفندماه سال گذشته دادید هنوز دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی نشده و اینک در کمتر از ۵ ماه مانده به موعد برگزاری جشنواره، این مهمترین رویداد سینمایی کشور در بلاتکلیفی به سر می‌برد اینگونه اظهار داشت: ما یک سری مشکلات اداری برای معرفی دبیر جشنواره پیش روی مان داشتیم که به این دلیل در معرفی دبیر تأخیر صورت گرفت اما انشاالله تا آخر شهریورماه دبیر این رویداد معرفی خواهد شد و ما مشکلی برای برگزاری جشنواره فجر نخواهیم داشت.
رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری اواخر شهریورماه در گفت‌و‌گویی درباره انتخاب دبیر جشنواره فیلم فجر گفته بود: اعلام دبیر جشنواره فیلم فجر نسبت به سال گذشته دیرتر شده است اما به معنای این نیست که دبیرخانه فعال نبوده است. شورای سیاست‌گذاری جشنواره از فردای اختتامیه سال گذشته تشکیل و کار خود را آغاز کرد.
در این شورا دبیرهای دوره‌های قبل هم حضور دارند. مسئولین اداری باید امکان استفاده از مدیر را به ما بدهند و بعد از حل مشکل اداری نتیجه را اعلام خواهیم کرد. سال گذشته با حضور آقای داروغه‌زاده تجربیات خوبی داشتیم و جشنواره حرفه‌ای‌تر از گذشته برگزار شد.
فراخوان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.
سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به دبیری داروغه‌زاده به صورتی کمرنگ و خنثی و با تعداد محدودی فیلم برگزار شد که این فرآیند انتقادات زیادی را نیز دربرداشت. انتقادات از حضور برخی فیلم‌های ضعیف گرفته تا حذف برخی فیلم‌های دیگر. و البته شاهکار ماجرا هم در اعلام نامزدهای کسب سیمرغ بود که صدای خیلی‌ها را درآورد.
حال معلوم نیست که آیا سرنوشت جشنواره سی و هفتم نیز این چنین خواهد شد؟!

کد مطلب: 106168
 
Share/Save/Bookmark