میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
 
 
کره‌شمالی پاسخ ادعاهای ترامپ را داد
۵/۳ میلیون نفر داوطلب مقابله با آمریکا

در واکنش به تهدیدات نظامی آمریکا، رسانه‌های کره‌شمالی از پیوستن حدود ۳.۵ میلیون نفر به ارتش کره‌شمالی برای مقابله با آمریکا خبر دادند.
روزنامه حزب کارگر کره‌شمالی گزارش داد: تقریبا ۳.۴۷ میلیون نفر از جمله دانشجو و سربازان بازنشسته از مقامات درخواست کردند تا با استخدام آنها در ارتش موافقت کنند.
ده‌ها هزار نفر از مردم کره شمالی پس از اعلام تحریم‌ها از سوی شورای امنیت سازمان ملل علیه در پیونگ‌یانگ پایتخت این کشور تظاهرات کردند.گفتنی است؛ اخیرا پیونگ‌یانگ گفته بود یک موشک بالیستیک قاره پیما آزمایش کرده بود که قادر است خاک آمریکا را هدف قرار بدهد. به دنبال این مساله رئیس جمهور آمریکا تهدیداتی را علیه کره‌شمالی مطرح کرد.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به سخنان «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان مبنی بر ترغیب به خودداری از خشونت در برابرکره‌شمالی واکنش نشان داد و سعی کرد این موضوع را نادیده بگیرد. ترامپ در این مورد به خبرنگاران گفت: «او (مرکل) درباره کشور خودش صحبت نمی‌کند. اجازه بدهید که او به آلمان بپردازد.» رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «او دوست خوبی برای من است. شاید او به آلمان اشاره دارد و قطعا به آمریکا نمی‌پردازد.» رئیس‌جمهوری چین از «دونالد ترامپ» خواسته تا حرفی نزند یا اقدامی صورت ندهد که تنش‌ها در شبه‌جزیره کره افزایش یابد. رئیس جمهور چین در تماسی تلفنی با ترامپ، از همتای آمریکایی خود خواست از «گفتار و کرداری» که باعث تشدید تنش‌ها با کره‌شمالی می‌شود خودداری کند.علی‌رغم تهدید نظامی ترامپ علیه کره‌شمالی، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد رئیس‌جمهور این کشور راه حل دیپلماتیک در قبال پیونگ‌یانگ را ترجیح می‌دهد.

تهدید نظامی علیه ونزوئلا
جالب توجه آنکه رئیس‌جمهور آمریکا گفت: واشنگتن برای حل ناآرامی‌ها در ونزوئلا، گزینه نظامی را منتفی نمی‌داند. وی بعد از دیدار با اعضای تیم امنیت ملی خود در پاسخ به سوالی درباره ونزوئلا گفت: «گزینه‌های زیادی درباره ونزوئلا داریم. من گزینه نظامی را منتفی نمی‌دانم. گزینه‌های زیادی برای ونزوئلا داریم.»
وی افزود: «این، (ونزوئلا) همسایه ما است. ما در همه جای دنیا هستیم؛ ما همه جای دنیا نیروی نظامی داریم، در جاهایی که خیلی خیلی دور هستند. ونزوئلا خیلی دور نیست و مردمش دارند رنج می‌کشند و می‌میرند.

کد مطلب: 100461
 
Share/Save/Bookmark