میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۱
 
 
حمایت از عملکرد قوه قضاییه در دوره جدید
مبارزه با مفاسد اقتصادی خواسته مردم است
مبارزه با مفاسد اقتصادی خواسته مردم است
 

مبارزه جدی، قاطع و بدون اغماض و تبعیض خواسته مردم است و اگر چنین خواسته‌ای پیگیری و به نتیجه نرسد، معضلات و مشکلات افزایش خواهد یافت.
اقدامات قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اقتصادی که هر چند دیر هنگام آغاز شده است، در صورت تداوم و مقابه و برخورد با دانه درشت‌ها است که می‌تواند نتیجه مطلوب را حاصل شود.
سیاستی که اکنون از انتصاب آقای رئیسی در جایگاه ریاست قوه قضاییه با توصیه‌ها و تأکیداتی که رهبر معظم انقلاب داشتند، این نوید را می‌دهد که سیاست مبارزه با مفاسد جدی است و حاشیه امنی برای مفسدان وجود ندارد.
قوه قضاییه در صورتی موفق خواغهد شد که با بزرگان فساد مبارزه و مقابله کند، نه صرفاً با خورده مفسدان که چنین رویه‌ای حتی از تأکیدات مقام معظم رهبری نیز هست.
اکنون بزرگترین معضل در کشور فساد اقتصادی است که وجود این ناهنجاری مردم را آزار می‌دهد. مفاسد اقتصادی باعث شده تا شرایط اقتصادی مردم نیز در تنگنا قرار گیرد و یکی از دلایل آن هم فسادهای کلانی است که در زمینه اقتصادی و در سازمان‌هایی اتفاق افتاده که مسئولین آن با تصمیمات و اقدامات خود عمدی یا سهوی،‌ شرایطی را حاکم کردند که باعث تشدید فشارهای اقتصادی شده است.
مسئولی که جرم او پس از رسیدگی‌های قضایی اثبات می‌شود،‌ مانند یک فرد عادی نیست بلکه حکم چنین مسئولی باید از افراد عادی شدیدتر و قاطع تر باشد در صورت اعمال چنین احکامی است که می‌توان مردم را امیدوار کرد. قوه قضاییه اکنون در موقعیتی قرار دارد که باید کار کرد اصلی خود را نشان دهد،‌قوه قضاییه مطلوب برای نظام جمهوری اسلامی ایران با اقداماتی که در چند ماه گذشته تاکنون داشته،‌ به آرمان‌های انقلاب اسلامی نزدیکتر شده و در صورت ادامه این راه بسیاری از مشکلات قابل حل است. حمایتی که از سوی دیگر دستگاه‌ها و نهادهای کشور و به ویژه مردم از عملکرد قوه قضاییه دیده می‌شود،‌خود نشان از عملکرد درستی است که قوه قضاییه با توصیه‌ها و دستورات مقام معظم رهبری در پیش گرفته است.

برخورد قوه قضاییه با مفاسد، دولتی‌ها را از امضاهای طلایی بازداشته است
نماینده مرند و جلفا در مجلس درباره عملکرد قوه قضاییه گفت: برخورد قوه قضاییه با مفاسد دولتی‌ها و مفسدان اقتصادی را ترسانده و دولتی‌ها هم دیگر در جایی و برای کسی امضای طلایی نمی‌زنند.
محمد حسن‌نژاد با تقدیر از عملکرد آیت‌الله رئیسی در قوه قضاییه گفت: اقدامات آقای رئیسی در قوه قضاییه در طول چند ماه قبل انجام داده مصداق حرکت جهادی انقلابی مدنظر مقام معظم رهبری است و کارهایی که در این مدت کرده دل دوستداران نظام را شاد کرده است.
وی افزود: اقدامات آقای رئیسی در قوه قضاییه در راستای گام دوم انقلاب مورد نظر مقام معظم رهبری است، چرا که زمانی که اینگونه با مفسدین و رانتخواران برخورد شود و افراد مفسد کنار می‌روند و افراد سالم و کارآفرین روی کار می‌آیند. نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این برخوردها با فساد توسط قوه قضاییه باعث می‌شود که فرهنگ غلط دغل‌بازی که در حال نهادینه شدن بود و گفته می‌شد «دیگران خوردند من هم بخورم» از جامعه برداشته می‌شود و مردم از اقدامات قوه قضاییه در مقابله با فساد خوشحال هستند.
حسن‌نژاد خاطرنشان کرد: نحوه برخورد قوه قضاییه با مفسدان باعث شده که هم دولتمردان از این برخوردها با فساد ترسیدند و هم مفسدین احساس خطر کردند.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:‌ من در کمیسیون اقتصادی مجلس هستم با توجه به عملکرد آقای رئیسی مشاهده می‌شود که مفسدین درصدد این هستند که وام‌هایشان را تسویه کنند و به کارهای خود سروسامان دهند و دولتمردان هم جرأت نمی‌کنند که در جایی امضای طلایی بزنند و ما امیدواریم این روند همچنان در قوه قضاییه در برخورد با فساد ادامه یابد و دل دوستداران نظام شاد شود.

نحوه برخورد آقای رئیسی با مفاسد اقتصادی جلوی سوءاستفاده‌ها را سد کرده است
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس نیز گفت: نحوه برخورد آقای رئیسی با مفاسد اقتصادی باعث شده تا جلوی این گونه مفاسد و سوءاستفاده‌ها گرفته شود.
سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه گفت: برخوردی که آقای رئیسی در قوه قضائیه با مفاسد اقتصادی داشته و اینکه برخورد با این مفاسد را در اولویت کاری خود قرار داده، باعث شد تا جلوی مفاسد اقتصادی گرفته شود و ما کمتر شاهد سوءاستفاده‌ها در این حوزه باشیم.
وی افزود: آقای رئیسی ورود خوبی در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی در قوه قضائیه داشته و ما امیدواریم این حرکت همچنان تداوم داشته باشد تا با کسانی که باعث ایجاد تورم شد‌ه‌اند و یا سوءاستفاده‌هایی را داشته‌اند برخوردهای لازم صورت گیرد و این حرکت، حرکت بسیار خوبی است.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: ما انتظار داریم که برخورد با مفسدان اقتصادی به همین شکلی که امروز توسط قوه قضائیه شاهد آن هستیم باشد و کسانی هم که بیشتر به خاطر مسائل صنفی و کارگری در زندان به سر می‌برند، با عطوفت و رأفت بیشتری با آنها برخورد و پرونده‌هایشان هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.
ذوالقدر خاطرنشان کرد: آقای رئیسی در نشست با نمایندگان مجلس قول دادند که لایحه منع خشونت علیه زنان به زودی به مجلس تقدیم می‌شود و ما منتظر تقدیم این لایحه از سوی قوه قضائیه به مجلس هستیم.
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس در پایان گفت: طبق آخرین پیگیری که داشتیم آقای رئیسی عنوان کردند با توجه به مواردی که به عنوان مثال درباره کار بانوان و... وجود دارد و در لایحه ذکر نشده به دنبال آن هستیم تا با لحاظ کردن موارد جدید لایحه کامل و جامعی در این باره به مجلس تقدیم شود و این موضوع در یک کارگروه ویژه در حال بررسی و پیگیری است.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس: اهل فساد در هیچ رده‌ای نباید امنیت داشته باشد
عضو هیأت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: اهل فساد نباید در هیچ رده‌ای امنیت داشته باشند، حتی اگر نماینده مجلس باشند.

اهل فساد در هیچ رده‌ای نباید امنیت داشته باشد
امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر مطلبی منتشر کرد. ‏وی نوشت؛ «من با جریان حمایت از معروف و مبارزه با منکر در هر سطحی اعلام همبستگی و حمایت می‌کنم. اهل فساد نباید در هیچ رده ای امنیت داشته باشند حتی اگر نماینده مجلس باشند.مردم بخصوص جوانان به میدان بیایند. فساد نباید امنیت داشته باشد و البته مسئولین می بایست برای فساد احساس ناامنی بیشتری بکنند.»

کد مطلب: 110460
 
Share/Save/Bookmark