میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۷
 
 
اعلام ابتلا رئیس جمهور آمریکا به کووید ۱۹ پس از ناکامی در مناظره
ترامپ دست به دامان کرونا شد؟
ترامپ دست به دامان کرونا شد؟
 

در اقدامی سوال برانگیز و در حالی که در دور اول مناظره‌ها ترامپ دستاورد چندانی نداشته، در بحبوحه رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا، رئیس جمهور این کشور از مثبت شدن آزمایش کرونای خود و همسرش خبر داد.
ترامپ در این خصوص در صفحه توییتر خود نوشت: آزمایش کووید-۱۹ بانوی اول ایالات متحده و من مثبت شد. ما روند قرنطینه و بهبودی را فوراً آغاز می‌کنیم. ما با هم از پس این (بیماری) برخواهیم آمد!ترامپ ساعتی پیش از اعلام خبر مثبت شدن آزمایش خود در توییتر، از مثبت شدن آزمایش یکی از دستیاران نزدیکش خبر داده بود. وی در توییتی نوشته بود: آزمایش کووید-۱۹ «هوپ هیکس» که خیلی سخت بدون وقفه مشغول کار بوده، مثبت شده است. وحشتناک است! بانوی اول و من هم منتظر نتیجه آزمایشات خود هستیم. تا آن زمان (مشخص شدن نتیجه آزمایشات) روند قرنطینه خود را آغاز خواهیم کرد.
آزمایش کرونای رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ماه‌ها دست‌کم گرفتن این ویروس و اظهارنظرهای عجیب و غیرعلمی درباره این بیماری، در حالی مثبت شده که این کشور در مراحل پایانی رقابت‌های انتخاباتی تا سوم نوامبر (۱۳ آبان)، روز انتخابات سراسری قرار دارد و آمریکا همچنان درگیرترین کشور جهان با این بیماری است. رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری ۲۳ آوریل خود نیز این ایده را مطرح کرده بود که تزریق مواد ضد عفونی می تواند به صورت بالقوه درمانی برای کووید-۱۹ باشد. این سناریو مطرح است که ترامپ با اعلام این خبر ضمن مظلوم نمایی سعی دارد تا از ادامه مناظره‌ها و مراحل انتخابات که می‌تواند به ضرر وی باشد جلوگیری نماید. در این میان در واکنش به اعلام بیماری ترامپ، پوتین رئیس‌جمهور روسیه و مدیر سازمان جهانی بهداشت پس از انتشار خبر ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش به ویروس کرونا، برای آن‌ها آرزوی سلامتی کردند. لازم به ذکر است در نظرسنجی انجام‌شده در سطح ملی بعد از مناظره انتخاباتی اول در آمریکا، ۵۴ درصد از بایدن و ۴۱ درصد از ترامپ حمایت شد.نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» و مرکز تحقیقاتی «چنج ریسرچ» در سطح ملی نشان داده «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات آمریکا بعد از اولین مناظره با «دونالد ترامپ»، ۱۳ درصد از وی پیش افتاده است.همچنین ۴۵ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اعتقاد داشتند ترامپ در مناظره سه‌شنبه شب به وقت آمریکا کمتر از انتظار ظاهر شد و تنها ۱۱ درصد همین نظر را درباره بایدن داشتند. خبر دیگر آنکه رئیس‌جمهور آمریکا به تغییراتی که «کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی» برای مناظرات آتی وی با رقیب دموکراتش در نظر گرفته واکنش نشان داد.یک منبع آگاه به شبکه خبری سی‌بی‌اس گفته که یکی از این تغییرات می‌تواند کنترل و تنظیم میکروفن‌ این دو نامزد انتخاباتی باشد.

کد مطلب: 115582
 
Share/Save/Bookmark