میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
رئیس شورای شهر تهران:
وزارت کشور هنوز حناچی را تائید نکرده است
شهردار منتخب شورا، سرپرست شهرداری شد

رئیس شورای شهر تهران ضمن تأکید بر «اطلاعات جدیدی درخصوص فرایند تأیید صلاحیت حناچی نداریم» گفت: البته ما خانواده خوشبینی هستیم و به فرآیند تأیید حکم حناچی امیدواریم.
محسن هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه دیروز شورای شهر تهران که با موضوع انتخاب سرپرست برای شهرداری برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه‌ای مبنی بر انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران مطرح کردند و با توجه به این درخواست مسئولیت این موضوع به شورای شهر تهران داده شد.
رئیس شورای شهر تهران گفت: بنده نیز در تماسی که با وزارت کشور داشتم این موضوع را مطرح کردم و در نهایت تصمیم گرفته شد برای شهرداری تهران سرپرست انتخاب شود.
وی گفت: بر همین اساس به‌پیشنهاد اعضای شورای شهر تهران پیروز حناچی با کسب ۱۷ رأی از ۲۰ رأی به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب شد.
رئیس شورای شهر تهران گفت: یکی از معیارهای انتخاب سرپرست شهرداری این بوده که سرپرست یکی از کارکنان شهرداری باشد و در واقع سابقه حضور در شهرداری را داشته باشد و بر همین اساس پیشنهاداتی از سوی اعضای شورا برای سرپرستی مطرح شد که می‌توان به آقایان پورسیدآقایی، معذی و خانم اشرفی اشاره کرد.
وی گفت: تصمیم اعضای شورای شهر تهران مبنی بر انتخاب حناچی به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران این بود که تغییرات کمتری را در مدیریت شهری داشته باشیم و بر همین اساس حناچی را به‌عنوان سرپرست انتخاب کردیم تا وی نیز در آینده با صدور حکمش از سوی وزارت کشور به‌عنوان شهردار فعالیت خود را در پایتخت آغاز کند.
هاشمی گفت: بر اساس قانون سرپرست می‌تواند تا سه ماه فعالیت خود را در شهرداری انجام دهد.
وی گفت: پس از انتخاب حناچی به‌عنوان شهردار تهران بنده نامه وی را به وزارت کشور ارسال کردم که بر اساس قانون وزارت کشور ۱۰ روز فرصت دارد حکم وی را صادر کند که با گذشت ۵ روز از این نامه امیدواریم تا اوایل آذرماه حکم وی صادر شود.
وی در پاسخ به این پرسش که "آیا اطلاعی از فرآیند صلاحیت حناچی به‌عنوان شهردار تهران دارید یا خیر؟" گفت: ما در این زمینه اطلاعاتی نداریم و قاعدتاً اطلاعات خبرنگاران نسبت به این موضوع بیشتر است.

کد مطلب: 106889
 
Share/Save/Bookmark