میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۰
 
 
اتحادیه اروپا همچنان به مداخله در امور داخلی ونزوئلا اصرار دارد
حرکت موگرینی روی نوار بحرانسازی

در ادامه دخالت‌های بحران ساز در امور داخلی ونزوئلا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد دستگیری رهبر مخالفان ونزوئلا به دولت این کشور هشدار داد.
گوایدو قرار است به زودی به ونزوئلا بازگردد و تهدید شده که در این کشور دستگیر خواهد شد. «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این مورد گفت: «هر اقدامی که آزادی، امنیت و یا فردیت گوایدو را خدشه‌دار کند به معنای افزایش چشمگیر تنش خواهد بود.» وی افزود: «اعضای مجلس ملی طبق قانون‌اساسی دارای مصونیت هستند که این موضوع باید به طور کامل رعایت شود. نمایندگان باید در شرایطی باشند تا بدون نگرانی درباره خود و خانواده‌شان به ماموریتشان بپردازند.» از ماه ژانویه که گوایدو خود را رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرد، کشورهایی نظیر روسیه و چین تأکید کردند او باید مشکلاتش با مادورو را با مذاکره حل کرده و از دعوت طرفدارانش به خیابان اجتناب کند. اما از سوی دیگر آمریکا با تهدید نظامی دولت رسمی ونزوئلا تلاش دارد بر آتش اختلافات بیفزاید.
در این میان رئیس شورای فدراسیون روسیه گفت، کشورش هر چه در توان داشته باشد انجام خواهد داد تا مانع از اقدام نظامی آمریکا در ونزوئلا شود. «والنتینا ماتوینکو» رئیس شورای فدراسیون روسیه در این مورد به «دلسی رودریگز» معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا گفت: «روسیه هر کاری که امکان داشته باشد صورت می‌دهد تا مانع از مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا شود.» ماتوینکو افزود: «ما از اینکه آمریکا هر گونه تحرکی در زمینه کشتار و یافتن دلیلی برای مداخله نظامی در ونزوئلا بیابد، بسیار نگرانیم.»
خبر دیگر آنکه نشستی با حضور شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف برای اعلام همبستگی با ونزوئلا در لبنان برگزار شد و مشارکت‌کنندگان اقدامات آمریکا علیه این کشور (ونزوئلا) را نقض قانون بین‌الملل خواندند. جنبش «الناصریین المستقلین- المرابطون» لبنان در اعلام همبستگی با ونزوئلا و «نیکولاس مادورو» رئیس‌جمهور این کشور نشستی برگزار کرد. «مصطفی حمدان» رئیس جنبش مذکور در این نشست از تمام آزادگان جهان درخواست کرد در کنار ملت و دولت ونزوئلا بایستند.

کد مطلب: 108184
 
Share/Save/Bookmark