میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳
 
 
تحلیلگر آمریکایی:
سردار سلیمانی موفق‌ترین چهره نظامی ضدتروریسم است

یک تحلیلگر آمریکایی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را موفق‌ترین چهره نظامی در مبارزه با تروریسم توصیف کرده است.
«کوین بارت»، نویسنده و تحلیلگر مستقر در آمریکا گفت: «سرلشکر قاسم سلیمانی موفق‌ترین چهره نظامی دنیا در زمینه مبارزه با تروریسم است. مبارزه سردار سلیمانی با داعش مبارزه‌ای متعهدانه است، به‌خلاف مبارزه دوچهره آمریکا با داعش که همزمان حمایت مخفیانه از تروریست‌هایی را که با آنها مبارزه می‌کند هم شامل می‌شود».
وی در ادامه گفت: «سردار سلیمانی به‌خلاف آمریکایی‌ها هدایت نیروهایی را به‌عهده گرفته که بومی همان منطقه هستند. نیروهای او به شکست داعش تعهد راستین دارند و فقط برای دریافت حقوق دنبال انجام این کار نیستند، در حالی که برخی از نیروهای تحت فرماندهی آمریکا ــ اگر نگوییم خود آمریکایی‌ها هم همین‌طور هستند ــ صرفاً نیروهای مزدبگیر هستند. جان کیل درباره نیروهای مزدبگیر می‌گوید: "مزدورها به‌دردنخورند، آنها متفرقند و چیزی برای ماندن در مبارزه ندارند غیر از حقوق بخور و نمیری که به‌اندازه‌ای است که آنها بخواهند برای تو بکشند، اما آنقدر کافی نیست که بخواهند برای تو بمیرند". ژنرال سلیمانی و نیروهای او به‌خلاف نیروهای مزدبگیر (از جمله مزدوران خود داعش که از سعودی‌ها پول می‌گیرند) آماده‌اند جانشان را کف دستشان بگذارند. نیروهای سردار سلیمانی مثل نیروهای انصارالله در یمن شجاعانه و با مهارت علیه مزدوران تحت استخدام خائنان جنگیده‌اند».
وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه سردار سلیمانی تا چه‌اندازه در تقویت محور مقاومت و مقابله با توطئه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه نقش داشته به جنگ ۳۳روزه حزب‌الله لبنان با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: «سردار سلیمانی اخیراً در یکی از معدود مصاحبه‌هایش درباره نقش خودش در جنگ ۳۳روزه صحبت کرد. منابع غربی از مدت‌ها پیش اقرار کرده‌اند که فرماندهی سردار سلیمانی از جمله عوامل اساسی در تحقیر ذلت‌بار صهیونیست‌ها توسط حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ بود. اما دنیا تازه الآن فهمیده که سردار سلیمانی تقریباً کل دوره جنگ را در لبنان و دوشادوش سید حسن نصرالله و عماد مغنیه (که بعداً سال ۲۰۰۸ به شهادت رسید) بوده است».
بارت در ادامه گفت: «دستاوردهای قابل توجه سردار سلیمانی، خردمندی سیاست منطقه‌ای ایران را نشان می‌دهد که حمایت از گروه‌های مستقل، اصولی و متعهد به مقاومت در برابر صهیونیسم و امپریالیسم را شامل می‌شود. این رویکرد، در تقابل آشکار با رویکرد آمریکا برای ائتلاف‌سازی است که به‌دنبال طرف‌های خودخواه، غیراصولی و بلندپروازی هستند که مایلند کشورشان را به مشتی دلار آمریکایی بفروشند. این خودفروخته‌ها می‌شوند "دوستان و متحدان آمریکا". اما از آنجا که اساساً خودخواه و فاسد هستند، متحدان مؤثری نیستند. در میدان جنگ، شجاع نیستند و در کشور خوشان هم محبوب مردم نیستند».
او اضافه کرد: «همین الآن، دنیای غرب می‌پرسد که عربستان سعودی با بودجه نظامی ۶۷میلیارد دلاری چگونه می‌تواند در برابر نیروهای کم‌بضاعت انصارالله جنگ را ببازد. پاسخ اینجا است که نیروهای سعودی از بالا تا پایین فاسد هستند. آنان با صهیونیستم و امپریالیسم همبستر شده‌اند و غیر از جیب‌های پولشان، رهبری، اصول و مکتبی ندارند».

کد مطلب: 111081
 
Share/Save/Bookmark