میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
دلسوزی سعودی‌ها برای مردم ایران!
دلسوزی سعودی‌ها برای مردم ایران!
 

پس از برخی آشوب‌هایی که ریشه خارجی با همراهی عوامل داخلی دارد، رژیم‌های عربی منطقه علاوه بر خوشحالی به اظهار نظراتی مضحک دست زدند.
سران کشورهای عربی در حالی جمهوری اسلامی ایران را سرکوبگر و نظام اسلامی را غیردموکراتیک معرفی می‌کنند که این کشورهای عربی سال‌های طولانی است بر اساس حکومت پادشاهی و سلطنتی اداره می‌شوند.
مردم کشورهای عربی منطقه خلیج فارس تاکنون اجازه انتخاب شخص اول کشور را به عنوان رئیس جمهور نداشته‌اند.
مسلمانان کشورهای عربی همگان در حکومت‌های دیکتاتوری به سر می‌برند، شرایط دیکتاتوری در رژیم آل‌سعود بسیار سخت تر و سنگین تر است. آنطور که اتاق خبر ۲۴نوشته؛ همه کشورهای عربی خلیج فارس مزدورانی هستند که تن به ذلت آمریکا داده‌اند. این کشورها از ایالات متحده تبعیت می‌کنند.
چندی است به خاطر سیاست‌های آمریکا، کشورهای عربی روابط خود را با رژیم اسرائیل بهبود بخشیده‌اند و سعی دارند تا آن را ارتقاء دهند. رژیم‌های سرکوبگری همچون عربستان سعودی، بحرین، امارات و کویت که جمهوری اسلامی ایران را بارها متهم به دخالت در امور داخلی خود و انتقاد از ورود ایران به بحران سوریه و عراق کرده‌اند، اکنون با بروز اغتشاشاتی در ایران، داعیه حقوق بشر و دموکراسی سر داده و از آشوبگران حمایت می‌کنند.
چنین واکنشی به آشوب‌های ایران، دخالت‌های سران کشورهای عربی از آشوب‌طلبان و جنایتکاران را ثابت می‌کند. تاکنون ده‌ها نفر از مردم کشورمان به دست این فتنه‌گران جان خود را از دست داده‌اند. سران کشورهای عربی در حالی وانمود می‌کنند که نگران مردم ایران هستند که خود بارها به طور مستقیم علیه مردم ایران اقدام کرده‌اند.
دو سال پیش بود که پلیس سعودی به دو زائر نوجوان ایرانی در فرودگاه عربستان تعرض کرد، دو سال از آن ماجرا گذشت و همگان تصور می‌کردند که پلیس‌های مجرم، مجازات شده‌اند، اما اخبار تازه‌ای منتشر شده از این که آن دو پلیس سعودی نه تنها زندانی و تنبیه نشده‌اند بلکه در چند روز گذشته با تشویق بن سلمان ولیعهد سعودی نیز روبرو شده‌اند.
کشتار زائران خانه خدا در منا و مکه که تعداد شهدای ایرانی از همه بیشتر بود، یکی دیگر از جنایاتی است که این رژیم علیه مردم ایران انجام داده است. مردم ایران نیز پی به دشمنی سران کشورهای عربی منطقه برده‌اند به همین خاطر نفرت عمیقی از آنها دارند.
اکنون به نظر می رسد علیرغم همه تلاش‌های مسئولین برای باز ماندن سفر حج عمره و تمتع، باید یک تصمیم قاطع و منطقی در باره آن گرفته شود. با وجود همه این دشمنی‌ها، دلیل ادامه تلاش برای انجام سفر به عربستان سعودی در ایام حج تمتع و عمره برای چیست؟
رژیم سعودی وحشی‌ترین رژیم حال حاضر دنیا است، از این رژیم آمریکا و دولت ترامپ حمایت می‌کند، رژیم اسرائیل نیز با سعودی‌ها روابط خود را عادی کرده و در حال گسترش است. درد آمریکا و عربستان، حقوق بشر، دموکراسی و حقوق شهروندی نیست، درد آنها وجود نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس ساختار مردم سالاری دینی است که باعث شده تا منافع ناحق غربی - عربی به خطر بیفتد.
آمریکا، کشورهای عربی منطقه و رژیم اسرائیل از قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در هراسند چرا که توانسته است بحران منطقه را علیرغم میل آنها مهار کند.
شکست‌های سنگین آمریکا و اعراب در سوریه و عراق، مهمترین دلیل دشمنی با جمهوری اسلامی ایران است. مردم ایران اسلامی هم به خوبی درک می‌کنند ادعای دوستی رژیمی همچون آل سعود، دروغ و مضحک است.
اعراب بدوی ترین حکومت‌ها را در کشورهای خود پیاده کرده اند، نظام جمهوری اسلامی ایران مترقی‌ترین نظام مردم سالار دینی است که در منطقه و دنیا وجود دارد.

کد مطلب: 102630
 
Share/Save/Bookmark
 


ش ش
۱۳۹۶-۱۰-۱۸ ۰۷:۴۵:۵۵
و شما در مقابل تعرضات عربستان چه کاری کردید؟ ؟ ؟ ؟ ؟