میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷
 
 
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی مطرح کرد؛
سهم ۶ دهم درصد ایران از بازارهای جهانی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: اگر ارزش کل تولید محصولات پتروشیمی جهان ۳ هزار و ۳۶۰ میلیارد دلار و ارزش کل محصولات پتروشیمی کشور ۲۲ میلیارد دلار باشد، نسبت صنعت پتروشیمی ایران در مقایسه با جهان و سهم در بازار جهانی ۶ دهم درصد خواهد بود و این نشان‌دهنده راه طولانی پیش‌روی صنعت پتروشیمی کشور است.
بهزاد محمدی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گذشته به عنوان توسعه‌دهنده صنعت پتروشیمی شناخته شده بود، اما امروز این شرکت با واگذاری و خصوصی‌سازی شرکت‌ها، وظیفه حاکمیتی، سیاست‌گذاری و هدایت صنعت را به‌عهده دارد.
وی با تاکید بر اینکه توسعه آینده صنعت پتروشیمی یکی از دغدغه‌های اصلی است که باید با ایجاد نقشه توسعه پتروشیمی روی آن متمرکز شد، اظهار کرد: توسعه صنعت، نیازمند ترسیم و تدوین برنامه کلان است. با نگاهی به توسعه جهانی صنعت پتروشیمی می‌توان دریافت که نسبت توسعه پتروشیمی ایران در مقایسه با توسعه این صنعت در جهان قابل تأمل است.
محمدی با اشاره به روند توسعه جهانی پتروشیمی افزود: اگر ارزش کل تولید محصولات پتروشیمی جهان ۳ هزار و ۳۶۰ میلیارد دلار و ارزش کل محصولات پتروشیمی کشور ۲۲ میلیارد دلار باشد، نسبت صنعت پتروشیمی ایران در مقایسه با جهان و سهم در بازار جهانی ۶ دهم درصد خواهد بود و این نشان‌دهنده راه طولانی پیش‌روی صنعت پتروشیمی کشور است.
وی درباره توسعه صنعت پتروشیمی گفت: این صنعت در بنگاه‌داری و توسعه عمودی متمرکز شده است. به این معنا که بیشتر به دنبال رونق دادن به سیستم کسب‌وکار هستیم، باید در تفکر نوین توسعه پتروشیمی بدان توجه داشت، توسعه افقی مبتنی بر تولید محصولات راهبردی و کاهش خیره‌کننده واردات است.

کد مطلب: 107239
 
Share/Save/Bookmark