میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۹
 
 
سیاست مجازی
رد اتهام

حسین یکتا بدون رد کردن ادعای محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا مبنی مالکیت یک موسسه چندصد میلیاردی توسط وی، ضمن نقل کردن حرف‌هایی که این تهیه‌کننده برنامه صداوسیما را فاقد منزل و اتومبیل می‌داند نوشت: سرمایه چند صد میلیاردیه حسین یکتا، خاطرات اوناییه که پاشون به آسمون باز شد و در مکتب روح‌الله، تو جبهه یه شبه مرد شدند. کتاب"مربع‌های قرمز" روایت صدها میلیارد سرمایه است که جامانده‌ای از شهدا دعوتتون می‌کنه در مراسم رونماییش شرکت کنید.

دفاع از حیثیت!
مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در یاداشتی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور نوشت: به هیچ عنوان مطالبات و خواسته‌های مردم را رد نمی‌کنم و وضعیت آنها را درک می‌کنم.دولت اقدامات اصلاحی و مدیریتی خود را انجام می‌دهد ولی زمانی مردم از آن آگاه می‌شوند که اثراتش را در جامعه و اقتصاد ببینند و حتی شاید گاهی هم نیاز به اطلاع‌رسانی فراگیرتر در مورد این اقدامات باشد. من وزیر اقتصاد این کشور هستم که خودم را با منافع ملی، توسعه و نیازهای مردم تراز می‌کنم. اما یک رسالت مهم من به عنوان وزیر اقتصاد این است که از حیثیت اقتصاد ایران دفاع کنم. قبول دارم که اخبار منفی مدام در گردش است.
به وضعیت ۹۹.۷۲ درصد سپرده‌گذاران شش موسسه مالی و اعتباری منحله بزرگ رسیدگی و مشکلات سپرده‌گذاران رفع شده‌ است. تقریبا می‌توانم بگویم که هیچ اقتصاددانی با هر گرایش فکری در کشور نیست که موضوعی را مطرح کرده، راهبرد و تحلیلی ارائه داده باشد و ما از آن بی‌اطلاع باشیم یا به آن رجوع نکرده‌ باشیم. در دو ماهه ابتدای امسال میزان صادرات کشور ۲۱.۹ درصد افزایش یافته‌ است. تاکید دولت فروش اموال مازاد بانک‌هاست. نتیجه اینکه کمیته فروش اموال مازاد بانک‌ها در وزارت اقتصاد شروع به کار کرد و طی ۶ ماه ۴۴۰۰ میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها فروخته شد.
دولت موفق شد ۹۹.۷۲ درصد سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری را تعیین تکلیف کند، ۱۰۰ درصد واگذاری‌های سال گذشته و دو ماهه امسال به بخش‌خصوصی واقعی بود طی سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ رقم رشد نقدینگی به ترتیب ۳۲.۸، ۲۲.۳ و ۳۰ درصد بوده‌است. از سال ۱۳۹۵ حرکت نقدینگی نزولی شد و در این سال به ۲۳.۲ درصد رسید. سال ۹۶ هم نرخ رشد نقدینگی ۲۲.۱ درصد بود. سال ۱۳۹۶ تشکیل سرمایه در بخش ساختمان ۹ دهم درصد مثبت، در بخش ماشین‌آلات ۲.۵ درصد مثبت و تشکیل سرمایه ثابت ناخالص هم ۱.۴ درصد مثبت بوده‌است
سال گذشته خالص عرضه کار جدید کشور ۷۹۷ هزار نفر و خالص اشتغال جدید ۷۹۱ هزار نفر بوده‌ است. در خردادماه امسال دو متغیر اصلی شاخص کل بورس و ارزش بازار، نسبت به خرداد ماه سال گذشته به ترتیب با ۳۸.۳ و ۳۱.۶ درصد رشد مواجه شدند.

حکومت بحرین مسئول وخامت حال عیسی قاسم
حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی نوشت: در نتیجه سیاست سرکوب دستگاه امنیتی آل‌خلیفه و اجازه ندادن برای پیگیری عاجل و به موقع درمان آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، حکومت بحرین مسئول اصلی وخامت حال این مرجع بزرگ دینی و هرگونه عواقب آن است. ما با نگرانی برای بهبودی ایشان دعا می‌کنیم.

کد مطلب: 105132
 
Share/Save/Bookmark