میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۵
 
 
یمن اولین هواپیمای بدون سرنشین خود را رونمایی کرد
قدرت‌نمایی پهپادی در برابر سعودی

در ادامه قدرت‌نمایی یمنی‌ها در برابر ائتلاف آمریکایی – سعودی، نمایشگاه هواپیمای بدون سرنشین در یمن دیروز با حضور رئیس شورای عالی سیاسی، وزیر دفاع و رئیس دولت نجات ملی یمن افتتاح شد.
«صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی، نمایشگاه پهپادهای یمن که در آن «قاسم لبوزه» نایب رئیس شورای سیاسی و «عبدالعزیز بن حبتور» رئیس دولت نجات ملی و «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع یمن حضور داشتند، افتتاح کرد.منابع یمنی گزارش دادند که در این نمایشگاه نمونه‌های اولیه از هواپیماهای بدون سرنشین با اهداف جنگی و شناسایی و هشدار رونمایی شد.صالح صماد ضمن بازدید از نمایشگاه گفت: دستاوردهای یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله در تولید پهپاد، ۷۰۰ روز پس از حملات سعودی‌ها و ائتلاف ضد یمنی نشان دهنده روحیه یمنی‌ها و شخصیت منحصر به فرد و قوی آنها است.
شکست سعودی در یمن زمانی آشکارتر می‌شود که در اقدامی برای یارگیری و یافتن شریک برای ادامه جنگ یمن، ملک «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی طی یک دیدار رسمی وارد شهر کوالالامپور، پایتخت مالزی شد.در این سفر ۶۰۰ نفر سلمان بن عبدالعزیر را همراهی می‌کنند و او قرار است پس از مالزی، به اندونزی، سلطنت برونئی، ژاپن، چین و مالدیو سفر کند.رژیم آل‌سعود با وجود صرف هزینه‌های گزاف نتوانسته است در تحولات منطقه به اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.
در سفر پادشاه عربستان به این دو کشور، افکار عمومی و رسانه های آزاد این دو کشور انتقادات زیادی را علیه اقدامات رژیم سعودی بویژه تجاوز به یمن و تلاش‌های فرقه‌گرایانه برای اختلاف افکنی در جهان اسلام مطرح کرده‌اند.در حالی که مسلمانان اهل تسنن و شیعیان منطقه جنوب شرق آسیا در طول زمان‌های گذشته مبتنی بر تعالیم و آموزه‌های دینی خود در کنار یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیز داشته‌اند، رژیم سعودی درصدد بوده است تا با انجام برخی اقدامات به ظاهر دینی و در چارچوب تفکر منسوخ وهابیت، میان مسلمانان اختلاف ایجاد کند تا از رهگذر آن در نهادهای سیاسی و اقتصادی این منطقه نفوذ کند.
رژیم سعودی برای فرار از تنگناهای سیاسی و شکست‌های پی در پی خود در خاورمیانه، به دنبال اهداف سیاسی و اقتصادی خود در جهت تقویت اندیشه تروریست پرور وهابیت و نیز تحقق منافع نامشروع رژیم صهیونیستی برنامه وسیعی را برای نفوذ به منطقه جنوب شرق آسیا تدارک دیده است. در حوزه میدانی نیز خبر می‌رسد منابع امنیتی یمن از کشته شدن ۷ نفر از عناصر شبه نظامی وابسته به ائتلاف سعودی در تعز خبر دادند.
دو نفر از شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی نیز در مناطق «عصیفره» و «صاله» کشته شدند و سه خودروی نظامی آنها در منطقه المخاء منهدم شد. خبر دیگر آنکه فرمانده نیروی هوایی ارتش کویت اعلام کرد که جنگنده‌های کشورش از زمان آغاز عملیات ائتلاف عربی تحت امر عربستان علیه یمن در مارس ۲۰۱۵ حدود ۳۰۰۰ سورتی پرواز در یمن داشته‌اند.کویت اسکادرانی از جنگنده‌ها و خلبانان را به عربستان فرستاد و طبق شهادت شرکت کنندگان در عملیات طوفان قاطع مشارکت نیروهای کویتی در این عملیات به دلیل تعداد سورتی‌های پرواز و ماموریت‌هایشان "برجسته" بوده است.

کد مطلب: 98643
 
Share/Save/Bookmark