میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۱
 
 
مؤلفه‌های قدرت
لازمه شجاعت این نیست که به موفقیت ختم شود زیرا اگر اصل مرام در هر شخصی ظاهر...

لازمه شجاعت این نیست که به موفقیت ختم شود زیرا اگر اصل مرام در هر شخصی ظاهر شود می‌تواند گام اول برای نتیجه بهتر باشد. رسیدن به این هدف والا نیازمند زیرساخت‌ها در وجود کسی است که علاقه وافر به توفیق پیدا کردن در اقدامات مثبت دارد که این هم برای خود هدفی است و می‌شود به آن امیدوار بود. شاید منظور آن جوان که بدون مقدمه‌چینی پیرامون ژن مثبت صحبت کرد شخص خودش نبود و قصد بسط دادن آن به یک جامعه با فرهنگی کهن و آیینی روشن را داشته که علائم برتری آن حداقل در چهل سال گذشته بارها اتفاق افتاده است تا ملت بتواند آنی باشد که از شجاعتشان سرچشمه می‌گیرد، اگرچه هزینه‌های کلانی پرداخت کنند که ارزشمندترین آن‌ها شهادت است.
پیروزی در ساخت واکسن اگرچه در ظاهر چندان جلوه نمی‌کند اما در باطن جهانی را به تفکر واداشته تا از خود سوأل کند به کجا می‌رویم حال‌آنکه کشوری به پشتوانه همین شجاعت قبل از آن‌ هم بارها توانسته مدعیان را به‌ زانو درآورده و به تعجب وادارد زیرا چهل سال در مقایسه با عمر دومیلیاردی بشریت زمان چندانی به‌حساب نمی‌آید که این همه تحول از آن ساطع شود! دنیای علم چندان هم به خود نبالد زیرا اصل اتکا به صاحب آن است که می‌تواند هرکه را بخواهد سربلند و دیگری را سرافکنده کند. مابین تکریم یک بنده پاک و اسطوره در شرق جهان و برگزاری عیاشی‌ها در غرب هیچ فاصله زمانی وجود نداشت زیرا شبی که در آن عید کریسمس بود و برای برگزاری آن میلیون‌ها نفر از قالب انسانیت خارج می‌شدند تا هوای نفسانی و جسمانی خود را التیام بخشند در این‌سو گروه‌های بیشماری به رهبری ناب محمدی(ص) به بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی می‌پرداختند تا روح پرفتوح او را میهمان قلب‌های خسته خود کنند.
این‌ها همان مؤلفه‌های قدرت هستند که ایران را یاری می‌کنند تا در کنار سه مدعی جهانی و حتی پیشرفته‌تر از آن‌ها به آزمایش انسانی واکسن ساخته‌شده توسط خود بپردازند و تنها همین یکی نباشد که ۸ فرمول از نمونه‌های دیگر در نوبت آزمایش انسانی است. تولید واکسن اولین آن‌ها نیست زیرا قبل از آن به خودکفایی ۹۷ درصدی در تولید داروهای انسانی رسیده است و مقام چهارم جهانی را هم در ارائه مقاله‌های علمی و عملی پیرامون ریزدانه‌ها کسب کرده و می‌رود تا پهپاد هایی با قدرت پرواز دو هزار کیلومتر را به آزمایش نهایی برسانند و همین ملت در بعد مبارزه با اعتیاد و کشف مواد مخدر در جاده ترانزیتی مقام اول را به خود اختصاص می‌دهد زیرا شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند به تعداد دو هزار واحد افزایش یابند. خوشحالیم که خداوند دشمنان ما را از احمق‌ها آفریده است تا از فرط همین حماقت به برجام پشت پا بزنند و بدین‌وسیله بیدارمان کنند تا به‌جز آن هوشیار هم باشیم که توبه گرگ مرگ است! امروز بار دیگر صدای جیره‌خواران اتمی که اطلاعات سری و امانتی دنیا را قبل از رسیدن به سازمان در میان راه به حراج می‌گذارند اظهار نگرانی می‌کنند که ایران تولید اورانیوم غنی‌شده را به ۲۰ درصد ارتقاء داده است اما این اطلاع‌رسانی کاملاً محرمانه قبل از وصول به دبیرخانه سازمان جهانی انرژی اتمی تیتر یک روزنامه‌های چند ملیتی می‌شود! حالا باید قضاوت کرد کدام ‌یک از گزینه‌ها می‌توانند جوجه‌های خود را آخر پاییز شمارش کنند و دست از گروگان‌گیری‌ها بردارند درحالی‌که ایران در هاله تحریم‌ها توانسته است نه‌تنها نیاز خود را به سیم‌خاردارهایی که در زمان دفاع مقدس از فروش آن خودداری کردند تأمین نماید بلکه امروز در ساخت ماهواره‌های اطلاعاتی و سلاح‌های پیشرفته دفاعی خودکفا شود زیرا سرمایه این ملت همان بس که وقتی آن رزمنده در دوران دفاع مقدس با لباسی پر از خون روبه‌قبله به نماز می‌ایستد و پس‌ازآن از آیت‌الله مشکینی که در جبهه‌ها حضور داشتند سوأل می‌کند تکلیف این نماز بدون وضو و این همه آلودگی چیست می‌شنود که طلبه حاضر می‌گوید: «به خدا قسم حاضرم همه طاعات و عباداتم را با این دو رکعت نماز عوض کنم». 

نویسنده: حسن روانشید

کد مطلب: 116734
 
Share/Save/Bookmark