میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۲
 
 
ولایتی:
آمریکا به دنبال نفوذ موذیانه در عراق است

مشاور مقام معظم رهبری تاکید کرد: آمریکا به دنبال نفوذ موذیانه در عراق و تجزیه کشورهای اسلامی است.
به گزارش ایسنا علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری امور بین‌الملل مراسم گرامیداشت پانزدهمین سالگرد شهادت آیت‌الله سید محمد باقر حکیم و نهمین سالگرد رحلت حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبد العزیز حکیم و نیز ارج نهادن به مقام شهدای حشدالشعبی با حضور شخصیت‌های سیاسی ایران و عراق در حسینیه امیر المومنین دولت آباد تهران برگزار شد در سخنان خود با بیان این که به مردم عراق برای پیروزی‌هایی که تاکنون در راستای مبارزه با داعش کسب کرده‌اند تبریک می‌گوییم، تاکید کرد: حضور مستشاری ایرانی در عراق به درخواست این کشور بود و دفاع از عراق وظیفه ما است.
وزیر امور خارجه پیشین کشورمان اظهار کرد: دو ملت ایران و عراق علی رغم جنگی که رژیم دیکتاتوری صدام به راه انداخت با هم برادر هستند، این موضوع را در زیارت مردم ایران از اماکن مقدس عراق و بالعکس به خوبی می‌توان دید.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان این که رابطه ایران و عراق رابطه‌ای استراتژیک است خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال نفوذ موذیانه در عراق و تجزیه کشورهای اسلامی است، اما موفق نخواهد شد و در اهداف خود در سوریه و عراق با شکست مواجه خواهد شد.
وی با اشاره به سابقه مبارزاتی مردم ایران و عراق با استعمارگران به موضوع تشکیل جریان حشد الشعبی در عراق در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش اشاره کرد و گفت:به حشدالشعبی و شکل‌گیری این نیروی مردمی با فتوای مرجعیت عراق افتخار می‌کنیم. ولایتی همچنین در این سخنرانی به ادامه حملات ائتلاف سعودی به مردم یمن اشاره کرد و افزود: کشته شدن مردم یمن به خاطر زیاده خواهی آمریکااست. مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل به دستاوردهای جریان مقاومت در مبارزه با تروریسم نیز اشاره و تصریح کرد :حریان مقاومت به برکت خون شهدا پیروز خواهد شد.
وی همچنین با تجلیل از مبارزات خاندان حکیم خاطرنشان کرد :به علمای بزرگ و مجاهد عراق از جمله شهید حکیم افتخار می‌کنیم.

کد مطلب: 103639
 
Share/Save/Bookmark