میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
فراق شهید حججی سه ‌ساله شد
قسم سپهبد سلیمانی به حلقوم بریده شهید حججی
قسم سپهبد سلیمانی به حلقوم بریده شهید حججی
 

محسن حججی یکی از نیرو‌های پاسدار لشکر زرهی ۸ نجف اشرف بود که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) و مبارزه با تروریست‌های تکفیری عازم سوریه شد و سرانجام در منطقه التنف به شهادت رسید.
روز ۱۸ مرداد سومین سالروز شهادت شهید سرافراز اسلام شهید «محسن حججی» است؛ شهیدی که چشمان نافذ و شجاعت غبطه برانگیزش - که با اخلاصی الهی آمیخته شده بود - مردم ایران را با هر گرایش و سلیقه‌ای تحت تاثیر قرار داد و ارزش والای مدافعان حرم را بار دیگر برای همگان به اثبات رساند.
محسن حججی یکی از نیرو‌های پاسدار لشکر زرهی ۸ نجف اشرف بود که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) و مبارزه با تروریست‌های تکفیری عازم سوریه شده بود و سرانجام در منطقه التنف به شهادت رسید. پس از اعلام این خبر، مسئولان نیروی زمینی سپاه و حزب‌الله لبنان، تلاش‌های خود را برای بازپس‌گیری پیکر بی‌سر شهید حججی دوچندان کردند و در نهایت پیکر این شهید بزرگوار در تاریخ ۳ مهر وارد کشور شد.
تشییع تاریخی شهید محسن حججی در تهران، اصفهان و نجف آباد، یکی از برگ های زرین و به یادماندنی دفتر قطور افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ روزی که اقشار مختلف مردم با هر گرایش و سلیقه سیاسی، به میدان آمدند و برای شهید تازه از دست داده خود گریه کردند و فریاد انتقام سر دادند.
شهید حججی همچون مولایش سرور و سالار شهیدان حسین بن علی (ع) بی سر شد و در ماه محرم با ورودش به کشور و تشییع در تهران، اصفهان و نجف آباد، تمام ایران را حسینی کرد. تشییع کنندگان او تنها مردم این سه شهر نبودند. از زابل و قشم و بوشهر تا بیرجند و رشت و تبریز و کزمانشاه آمده بودند برای تشییع شهید سربلندشان.
خدا شهید شما را عزیز کرده
دقایقی پس از سحرگاه روز ۵ مهر ۱۳۹۶ که قرار بود پیکر بی‌سر شهید حججی در میدان امام حسین (ع) تهران تشییع شود، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مسجد امام حسین(ع) واقع در میدان امام حسین علیه‌السلام تهران رفتند و برای لحظاتی در کنار پیکر مطهر شهید محسن حججی حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه، برای این مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام آرزوی علو درجات کردند. ایشان دقایقی با خانواده‌ی این شهید عزیز به دیدار و گفت‌وگو پرداخته و از مجاهدت آنان تقدیر و تشکر کرده و برایشان صبر و اجر از درگاه الهی آرزو نمودند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به خانواده شهید حججی فرمودند: خدا شهید شما را عزیز کرده، ببینید چه غوغایی در کشور به خاطر شهادت این جوان به راه افتاده است. همه شهدا پیش خداوند متعال عزیزند؛ لکن یک خصوصیتی در این جوان وجود داشته، خداوند هیچوقت کارش بدون حکمت نیست. اخلاص، نیت پاک و به موقع حرکت کردن این جوان و نیاز جامعه به این‌گونه شهادت موجب شده خداوند متعال نام شهید شما را بلند کرده است.
سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یک روز پس از شهادت شهید حججی، پیام تسلیتی را خطاب به خانواده این شهید مدافع حرم بیان کرد که در بخشی از این پیام آمده است: «مردم دلاور و امت حزب الله خصوصاً خانواده شهید محسن حججی مطمئن باشند که فرزندان دلیر شما انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمی قاطعانه که همانا ریشه‌کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است خواهند گرفت. این نوع جنایت‌ها که تاکنون هزاران مورد آن به همین شکل در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنی به وقوع پیوسته تنها نتیجه‌ای که در بر خواهد داشت اتحاد و آگاهی بیشتر عالم اسلامی نسبت به هویت و خباثت این خوارج زمان است و ما را در پاک کردن سرزمین اسلامی از لوث وجود آنان مصمم‌تر و قدرتمندتر خواهد نمود. به حلقوم بریده این شهید عزیز راه اباعبدالله(ع) سوگند یاد می‌کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست».
آخرین پیام صوتی شهید حججی که برای همسرش فرستاده بود به شرح زیر است: «سلام به همسر گلم. راستش دیگه گوشیم زیاد شارژ نداره؛ گفتم تا قبل اینکه خاموش بشه چندجمله‌ای باهات حرف بزنم. زهرا جان خیلی دوسِت دارم و خوشحالم از اینکه من با تو ازدواج کردم؛ یادم میاد روز اول عقدمون بهت گفتم «من دوست دارم با ازدواج با تو به سعادت برسم و سعادت همون شهادته»؛ سرنوشت من با ازدواج با تو خیلی تغییر کرد؛ شغل خوبی پیدا کردم؛ راه و روش خوبی پیدا کردم؛ همه را یه جورایی مدیون تو هستم؛ ممنونم. الان دوباره قسمت شده بِرم نوکری حضرت زینب (س)؛ نمیدونم این بار سرنوشتم به شهادت می‌رسه یا نه؛ اما خیلی دوست دارم روسفید بشم؛ حالا چه با شهادت، چه با لیاقت نوکری؛ اما دلم میخواد موثر باشم؛ دعا کن شرمنده حضرت زینب نشم؛ دعا کن اونجا مفید باشم؛ بتونم به اسلام خدمتی کنم و کاری از دستم بربیاد؛ خدای نکرده نَرم اونجا و کاری بلد نباشم؛ نَرم اونجا و ترس و دلبستگی به من غلبه کنه. زهرا جان، من ازت میخوام حلالم کنی؛ اگر بدی کردم، اگر با اخلاقم تندی کردم، اگر یک موقع در زندگی هرازگاهی نمک زندگی‌مون کم و زیاد شد... ولی خُب، زندگی قشنگی داشتیم؛ من واقعا ازت راضی‌ام؛ هم از تو هم از زندگیم هم از سرنوشتی که دارم راضی‌ام؛ دلم میخواد برام دعا کنی روسفید بشم؛ هرچه قسمت باشه، هرچه خدا بخواد، راضی‌ام به رضای خدا؛ اگه قسمتم شهادت بود که به آرزوم رسیدم اگر هم نبود می‌دونم صلاح خدا چیز دیگه‌ایه. فقط می‌خوام حلالم کنی، خیلی دوسِت دارم؛ مواظب خودت و پسرم باش، مواظب پدر و مادرت باش، مواظب پدر و مادر من باش، همیشه به اونا سر بزن و همیشه باهاشون باش؛ همیشه به یاد من باش، خلاصه خیلی مواظب خودتون باشین. پسرم رو هم یه جوری تربیت کن که سرنوشتش هر چی شد ختم به سعادت بشه؛ ختم به سربازی امام زمان (عج) بشه؛ خیلی دلم میخواد پاسدار یا روحانی بشه، اما انتخاب با خودشه؛ هرجور که خودش دوست داشت؛ فقط یه جوری تربیتش کن که توی این جامعه یه سرباز باشه برای امام زمان (عج)؛ خیلی دوستون دارم؛ مواظب خودتون باشین، برام دعا کنین، خیلی برام دعا کنین. از طرف من هر کسی رو که دیدید حلالیت بگیرید، بگوید محسن گفت: «خوبی، بدی، کمی، زیادی، یه موقع غیبتی کردم، یه موقع دلی رو رنجوندم یا حرفی زدم، خلاصه ببخشید. حرم حضرت زینب (س)، حرم حضرت رقیه (س)، توی بازار شام، جا‌هایی که می‌رَم برای جنگ و نوکری به یادتون هستم و دعاتون می‌کنم؛ دعا می‌کنم ان‌شاالله یه روز سوریه آزاد بشه و همتون بیاین زیارت؛ التماس دعا، خداحافظ». 

کد مطلب: 114835
 
Share/Save/Bookmark