میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
 
 
بست‌نشینی دو عضو شورای شهر تهران در مجلس
استفساریه مستثنی ‌شدن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان رد شد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به جلسه عصر دیروز کمیسیون گفت: نمایندگان در این جلسه با طرح استفساریه مستثنی‌ شدن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مخالفت کردند و این طرح رد شد.
در همین حال روز گذشته دو عضو شورای شهر تهران همزمان با آغاز جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با موضوع استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس بست نشستند تا تکلیف آقای شهردار بازنشسته تهران مشخص شود.
لابی بی‌وقفه عضو جوان شورای شهر برای شهردار بازنشسته تهران نیز جالب توجه بود ضمن اینکه براساس اخبار برادر شهردار فعلی تهران به ‌همراه تنی چند از مدیران شهرداری پشت در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حضور داشتند و به‌هنگام ورود و خروج نماینده‌ها، آنان را دوره کرده و با اصرار از آنان می‌خواستند که به استفساریه برای بقای افشانی رأی دهند!
در همین رابطه محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود از تردد برخی افراد منتسب به افشانی شهردار تهران در راهروهای مجلس شورای اسلامی به‌منظور متقاعد کردن نمایندگان عضو کمیسیون اجتماعی در رأی دادن به استفساریه برای ابقای شهردار تهران انتقاد کرد. وی نوشت: از ظهر امروز شاهد صحنه‌های عجیب و زننده‌ای در راهروهای مجلس هستیم؛ نوعی لشگرکشی خویشاوندی و قومیتی برای لابی با نمایندگان جهت استثنای شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان!
در همین رابطه بست نشستن دو عضو شورای شهر تهران و به‌همراه برادر شهردار تهران در راهروهای مجلس سؤال‌برانگیز است که افشانی بارها تأکید کرده بود که مطیع قانون است و شهرداری را ترک می‌کند اما این رفتار از سوی هم‌حزبی‌ها و برادر آقای شهردار تهران تعجب‌برانگیز است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به جلسه عصر دیروز کمیسیون گفت: نمایندگان در این جلسه با طرح استفساریه مستثنی‌ شدن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مخالفت کردند و این طرح رد شد.
اصغر سلیمی با اشاره به جلسه عصر دیروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: طرح استفساریه تبصره یک قانون «منع به کار گیری بازنشستگان» که مربوط به مستثنی کردن شهردار تهران می‌شد، امروز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت. وی افزود: آقای الویری از شورای عالی استان در این جلسه حاضر شدند. براساس تصمیم اعضای کمیسیون این طرح استفساریه رای لازم را کسب نکرد و رد شد.
سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس تاکید کرد: همچنین در ادامه طرح «اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» در دستور کار کمیسیون قرار گرفت. این طرح ۸ ماده داشته و به استان و شهرستانی شدن انتخابات توجه دارد.

کد مطلب: 106717
 
Share/Save/Bookmark