میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۹
 
 
اسلام ستیزی آل سعود و آل خلیفه در محرم ابعاد تازه‌ای گرفت
تعرض مزدوران به نمادهای عاشورایی
تعرض مزدوران به نمادهای عاشورایی
 

ابعاد جدید اسلام ستیزی مهره‌های آمریکایی در منطقه در ایام محرم آغاز شده چنانکه مزدوران آل‌خلیفه و آل سعود ضمن سرکوب مراسم‌های عزاداری سالار شهیدان به تخریب موکب‌ها و مساجد و حسینیه‌ها پرداخته‌اند.
نیروهای وابسته به خاندان سعودی به حسینیه‌ها و تکایای عزاداری در منطقه شیعه‌نشین قطیف حمله کردند. شیعیان قطیف در عربستان با برپایی تکایا و هیئات عزاداری به استقبال ماه محرّم‌الحرام رفتند.باوجوداین، نیروهای سعودی همچون سال‌های گذشته به بستن حسینیه‌ها و جمع‌آوری پرچم‌های سیاه اباعبدالله الحسین (ع) اقدام کردند و تلاش کردند مانع از برپایی عزای حسینی در این شهر شیعه‌نشین شوند
از سوی دیگر مزدوران و شبه‌نظامیان رژیم آل خلیفه در اقدامی تبعیض‌آمیز با حمله به شهرک «بلاد قدیم»، نماد‌های عاشورایی شیعیان را از بین بردند. منامه‌پست با اعلام این خبر افزود مزدوران رژیم آل خلیفه و شبه‌نظامیان وابسته به این رژیم با پشتیبانی چند دستگاه زره‌پوش و خودروی نظامی روز سه‌شنبه به شهرک بلاد قدیم یورش بردند.
مزدوران و شبه‌نظامیان رژیم آل خلیفه پس از یورش به این شهرک، پرچم‌ها و نماد‌های عاشورایی عزاداری برای امام حسین علیه السلام را از بین بردند. در همین حال گروه ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین با انتشار بیانیه‌ای، این اقدام رژیم آل خلیفه را تلاشی دیگر در ادامه جنایات ظالمانه و فرقه‌ای رژیم بحرین بر ضد شیعیان این کشور دانست.
لازم به ذکر است رهبر معنوی انقلاب بحرین برای اولین بار پس از عمل جراحی در جمعی عمومی حاضر شد و به مجلس عزای حسینی رفت. تصاویری از حضور آیت‌الله «عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین در مجلس عزای امام حسین (ع) در اول محرم ( ۲۰ شهریور) در حسینیه‌ای در لندن منتشر شده است. بنا به گزارش وبگاه «المقاوم‌» این اولین حضور علنی شیخ قاسم پس از انجام عمل جراحی در لندن در پی دو سال محاصره در بحرین است.
آیت الله عیسی قاسم که در پی تحمل بیش از دو سال محاصره نظامی توسط رژیم آل خلیفه دچار وخامت شدید اوضاع جسمانی و سلامت شده است مردادماه امسال (۱۳۹۷) به بیمارستانی در لندن منتقل شده است.
در این میان پایگاه خبری اینترنتی الخلیج آنلاین با اشاره به نزدیکی روز افزون دولت سعودی و رژیم صهیونیستی به نقل از منابع دیپلماتیک فاش کرد ریاض سامانه سپر هوایی موسوم به "گنبد آهنین" را از اسرائیل خریداری کرده است.
ناظران و تحلیلگران تأکید می‌کنند که دلیل نزدیکی ریاض به تل آویو، تنها ایران نیست، بلکه عربستان قصد دارد در امور نظامی و انتقال تجربیات در این زمینه و نیز بستن قرارداد‌های نظامی همانند ابوظبی، با تل آویو ارتباط داشته باشد. منابع دیپلماتیک بلندپایه در گفتگو با الخلیج آنلاین تأکید کرده اند که روابط دولت سعودی و اسرائیل هم اکنون به سطحی رسیده است که پیش از این هیچ کشور عربی جرأت سخن گفتن از چنین سطح روابطی را با اسرائیل نداشت.
همزمان یک مسئول بلندپایه در ارتش رژیم اشغالگر اسرائیلی در سخنانی در لندن از دو نشست اخیر خود با دو شاهزاده بلند پایه سعودی خبر داده و تصریح کرده است این دو شاهزاده تأکید کرده اند که: «شما اسرائیلی‌ها از این به بعد دشمن ما نیستید.» منابع دیپلماتیک گفتند انتظار می‌رود قرارداد خرید سامانه گنبد آهنین از اسرائیل، ماه دسامبر امسال اجرا شود و نخستین محموله این سامانه به ریاض برسد. مقامات سعودی قصد دارند این سامانه را در مرز مشترک با یمن مستقر کنند تا از موشک‌های بالستیک انصارالله یمن در امان بمانند.

کد مطلب: 106014
 
Share/Save/Bookmark