میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
سوسیال دموکرات‌ها به ائتلاف با مرکل رای دادند

اعضای حزب سوسیال دموکرات آلمان به پیوستن این حزب به دولت ائتلافی آنگلا مرکل رای مثبت دادند. به این ترتیب، راه تشکیل دولت جدید آلمان با اتحاد دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی با حزب سوسیال دموکرات هموار شد.
به گزارش اسپوتنیک، در رای گیری درون حزبی که از حامیان حزب سوسیال دموکرات آلمان و از طریق پست برگزار شد، دو سوم از ۴۶۴ عضو این حزب حمایت خود را از یک ائتلاف مجدد با محافظه کاران تحت رهبری مرکل اعلام کردند.
براساس آمار منتشر شده، حدود ۲۴۰ هزار نفر از اعضای حزب سوسیال دموکرات به مشارکت این حزب در ائتلاف حکومتی رای مثبت دادند. این رقم بیش از ۶۶ درصد از شمار اعضایی است که در این رای‌گیری شرکت کرده بودند. ۱۲۳ هزار عضو نیز به حضور حزب سوسیال دموکرات در دولت جدید آلمان رای منفی داده‌اند.
به این ترتیب چهارمین دور صدراعظمی مرکل تضمین شده است. دولت جدید آلمان می‌تواند در کمتر از دو هفته کار خود را آغاز کند و به ماه‌ها بی‌اطمینانی و بی‌اعتمادی پایان دهد. پس از اعلام نتایج رای‌گیری آنگلا مرکل در توییتی از نتایج استقبال کرده و نوشت: به حزب سوسیال دموکرات به دلیل این نتیجه شفاف تبریک می‌گویم و منتظر ادامه همکاری با یکدیگر به خاطر کشور هستم.
دبیرکل حزب مرکل و جانشین احتمالی وی نیز در بیانیه‌ای گفت: دولت جدید کارهای زیادی باید انجام دهد و به همین دلیل باید هر چه زودتر کار را آغاز کنیم.
رای‌گیری از اعضای حزب سوسیال دموکرات آلمان بر سر سرنوشت دولت ائتلافی این کشور بود. پس از شکست مذاکرات اتحاد دو حزب سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی آلمان با حزب سبزها و دموکرات آزاد، تشکیل ائتلاف بزرگ حکومتی مجددا موضوعیت یافته بود.

کد مطلب: 103512
 
Share/Save/Bookmark