میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴
 
 
سیاست مجازی
توئیت گروه یاسرالحبیب

خبرگزاری‌های کویتی گزارش داده‌اند که نماینده جریان شیرازی در بحرین، گروه یاسرالحبیب رئیس شبکه فدک که رهبری حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن را برعهده داشت منحرف خوانده و این اقدام را شدیدا محکوم کرده است.
در این‌باره اما حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس در صفحه توئیتری خود نوشت: خبرگزاری‌های کویتی گزارش داده‌اند که نماینده جریان شیرازی در بحرین، گروه یاسرالحبیب رئیس شبکه فدک که رهبری حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن را برعهده داشت منحرف خوانده و این اقدام را شدیدا محکوم کرده است.

به وقت دولت الکترونیکی
محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات در صفحه توئیتر خود نوشت: تا کی باید تیتر ثابت رسانه‌ها افشاگری فساد و پیگیری پرونده مفسدان باشد؟ وقت آن است دستگاه‌های مختلف تن به اجرای دولت الکترونیکی بدهند و به سمت اصلاح برخی فرآیندهای ناسالم دیوان‌سالاری برویم. بخشی از فاسدان مولود سیستم‌های اداری فسادپرور هستند. هر چند استانداردهای معتبری برای حفظ امنیت اطلاعات وجود دارد، برخی دستگاه‌ها به بهانه حفظ امنیت اطلاعات از تبادل اطلاعات با دیگر دستگاه‌ها خودداری می‌کنند، در حالیکه فساد بزرگترین موضوع ضدامنیتی هر کشوری است.

افشای سفر بن‌سلمان
«سعدون الدلیمی» نماینده پارلمان عراق، جزئیاتی از سفر قریب‌الوقوع «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان به بغداد را فاش کرد. الدلیمی که زمانی وزیر دفاع عراق بود، در صفحه توئیترش نوشت که بن‌سلمان طی سفری دو روزه به بغداد و نجف خواهد رفت. در بغداد با «حیدر العبادی» نخست‌وزیر دیدار و چندین توافقنامه امضا خواهد کرد و پس از آن برای دیدار با برخی رهبران دینی به نجف اشرف خواهد رفت. وی نوشت: سفر بن‌سلمان به عراق تاریخی خواهد بود و به منطقه و کلیه مسلمانان بشارت آغاز مرحله‌ای جدید از صلح و زندگی مسالمت‌آمیز به دور از تکفیر و درگیری‌های مذهبی می‌دهد.

"شیعه انگلیسی" و تکرار تاریخ
تعرض فرقه شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن واکنش‌هایی را در فضای مجازی به‌دنبال داشت که در این راستا کاربران توئیتر با هشتگ‌هایی همچون #تسخیر_سفارت_ایران، #شیعه_انگلیسی و #فرقه_شیرازی به این موضوع واکنش نشان دادند.
متن توئیت: یک "علی" و این همه دشمن! منافق، محارب، دراویش تا #شیعه_انگلیسی نشان از تکرار تاریخ است. قاسطین، ناکثین و مارقین پشت سر هم در حال توطئه علیه انقلاب‌اند. ولی کور خوانده‌اند؛ #سیدعلی_تنها_نیست
متن توئیت: استاد رحیم‌پور: #شیعه_انگلیسی به اندازه وهابیت خطرناک است!
متن توئیت: میگه با قمه به سفارت ایران در لندن حمله کردن، من این قمه‌ها رو می‌شناسم!‌ اینا همون قمه‌هایی هست که چند دهه پیش سفارت انگلیس توی هیئت‌های عزاداری تهران و مشهد پخش کرد. #شیعه_انگلیسی
متن توئیت: #شیعه_انگلیسی موجود جالبی است؛ پولش را از سعودی‌ها می‌گیرد استراتژی‌اش را از آمریکایی‌ها و در انگلیس هم زیست می‌کند. همچنین این جانوران قمه می‌زنند، نماز جماعت را در لندن می‌خوانند و به #سفارت_ایران نیز حمله می‌کنند...
متن توئیت: زمانی که به فضل خدا و حمایت مردم #دراویش نتوانند ماموریت خود را در ایران به خوبی انجام بدهند #شیعه_انگلیسی و #سید_صادق_شیرازی مامور می‌شوند در لندن ادامه دهنده این ماموریت باشند ولی بدانند این تلاش‌ها #عقیم خواهد ماند. #تشیع_إنگلیسی. #سید_صادق_شیرازی #آل_سعود
متن توئیت: آن تشیّعی که از لندن و از آمریکا بخواهد برای دنیا پخش بشود، آن تشیّع به درد شیعه نمی‌خورد.
متن توئیت: #دراویش_گنابادی و طرفداران #صادق_شیرازی شباهت‌های زیادی دارند: هردو افراط می‌کنند، هردو قمه بکار می‌برند، کارکرد هردو، اختلاف‌افکنی میان مسلمانانه، هردو هواداران داعش را تحریک می‌کنند، بنگاه سخن‌پراکنی بریتانیا هم ازهر دو به ‌شدت حمایت می‌کند.
متن توئیت: فعال شدن فرقه #شیرازی پس از آشوب‌های دی‌ماه و فتنه #دراویش، نشان می‌دهد همه گروه‌های دارای توان تولید خشونت همزمان فعال شده‌اند.

کد مطلب: 103710
 
Share/Save/Bookmark