میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۴
 
 
موج همدلی از شمال تا جنوب
آغاز مرحله دوم کمک‌های مؤمنانه در سراسر کشور
آغاز مرحله دوم کمک‌های مؤمنانه در سراسر کشور
 

مرحله دوم کمک‌های مؤمنانه با توزیع سبدهای معیشتی و اطعام به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد. در این مرحله از کمک‌های مومنانه توزیع همزمان و سراسری سبدهای معیشتی و اطعام صورت خواهد گرفت. مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه بابیان اینکه کار کمک مومنانه در کرمانشاه بصورت قرارگاهی انجام خواهد شد، گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در این مرحله، ۵۰ هزار بسته پروتئینی بین مردم به وسیله گروهای‌جهادی، هیئات مذهبی و سایر خیران و... توزیع کرده است. هزارخانی تصریح کرد: سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) نیز این مرحله ۲۸ هزار بسته (ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان) را مهیا کرده که در سه مقطع زمانی بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع خواهد کرد. فرهاد امندی مسئول بسیج سازندگی سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد و این تاثیرگذاری زندگی اقشار ضعیف جامعه را با چالش مواجه کرده است.
ایوب سنجری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج تیز اظهار داشت: در مرحله دوم کمک‌های مومنانه ۳ هزار بسته غذایی که شامل مواد پروتئینی، گوشت مرغ، برنج و روغن است، در مناطق محروم این شهرستان بین نیازمندان توزیع می‌شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج تصریح کرد: در پویش قربانی به یاد سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، ۶۷ راس گوسفند در روز عید قربان ذبح و بین نیازمندان در مناطق محروم این شهرستان بین نیازمندان توزیع شد. علی یعقوبیان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشمر در حاشیه توزیع بسته‌های معیشتی دومین مرحله رزمایش کمک‌های مؤمنانه در محل پایگاه مقاومت بسیج مسجد امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: در این مرحله ۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۱۷۶ میلیون تومان و ۱۵۰ بسته دیگر به ارزش ۴۵میلیون تومان نیز طی هفته آینده بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود.
محسن صادقی فرمانده سپاه شهرستان تفرش نیز با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح کمک مومنانه در شهرستان تفرش، اظهار کرد: در این مرحله با همکاری کمیته امداد، دستگاه‌های اجرایی و خیرین همچون مرحله نخست این طرح بسته‌های حمایتی را در اختیار نیازمندان قرار می‌دهیم.
وی افزود: در این مرحله بسته‌های حمایتی شامل مواد غذایی، اقلام بهداشتی و لوازم التحریر خواهد بود که از ظرفیت خیرین در این زمینه باید بهره‌گیری شود. حبیب دباغ در آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در شبستر اظهار داشت: در مرحله دوم کمک‌های مومنانه بیش از ۶۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۲۵۰۰ میلیون ریال آغاز و دربین خانوارهای نیازمند در شهرستان شبستر توزیع می‌شود.
مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه در شرایط سخت اقتصادی ظالمانه دشمنان قرار گرفته‌ایم یادآور شد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در شهرستان شبستر که در مجموعه آیسودا شروع شد با توجه به شرایط اقتصادی کشور به منظور رفع مشکلات نیازمندان اقدام می‌شود.
به همت بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی و با هدف حمایت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان ۱۵۰ سری جهیزیه در قالب رزمایش مومنانه به مناسبت دهه ولایت و امامت و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)در مناطق محروم استان مرکزی توزیع شد.
مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه با عنوان طرح «مهر ولایت» در شهرستان نجف‌آباد با همکاری ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان آغاز شد.
در این رزمایش تعداد ۶۰۰ بسته حمایت غذایی شامل رب گوجه‌فرنگی، روغن، کنسرو، مرغ، برنج، عدس و نخود به ارزش تقریبی هر بسته ۱۸۰ هزار تومان و تعداد ۱۲۰۰ کارت هدیه نقدی ۲۰۰ هزار تومانی بین نیازمندان توزیع می‌شود. مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی در حالی در بندرعباس آغاز شد که در این مرحله قرار است رویکردی کاملأ متفاوت به اجرا در آید. در این مرحله از رزمایش سراسری کمک مؤمنانه، خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا شناسایی شدند و قرار است بسته‌های حمایتی با تکریم و احترام درب منازل آنان به این افراد تقدیم شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به مرحله جدید کمک‌های مومنانه اظهار کرد: بالغ‌بر ۵ هزار بسته معیشتی از سوی فقط خیرین در قالب مراکز نیکوکاری خراسان شمالی در بخش‌های مختلف تهیه و آماده‌سازی شده است. الهی راد با تأکید بر اینکه این بسته‌ها به افراد شناسایی‌شده از سوی مراکز نیکوکاری و مددجویان خراسان شمالی توزیع می‌شود، افزود: خیرین از اقصی نقاط کشور برای مشارکت در این طرح حضور یافته‌اند و اقدام به کمک‌رسانی کرده‌اند. 

کد مطلب: 114817
 
Share/Save/Bookmark