میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۴
 
 
پیامی از اعماق زمین
در ادامه رزمایش‌های نیروهای مسلح برای ارتقا توان دفاعی کشور در برابر تهدیدات مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی و موشکی «پیامبر اعظم (ص) ۱۴ »...

در ادامه رزمایش‌های نیروهای مسلح برای ارتقا توان دفاعی کشور در برابر تهدیدات مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی و موشکی «پیامبر اعظم (ص) ۱۴ »با مشارکت نیروی دریایی و نیروی هوافضای سپاه از سه‌شنبه در منطقه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز آغاز شد. نکته مهم آنکه در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه برای نخستین مرتبه در جهان به صورت کاملا استتار شده از اعماق زمین به سمت اهداف از پیش تعیین شده شلیک شد. موشک‌های مدفون شده به یکباره زمین را می‌شکافند و اهداف خود را مورد اصابت قرار می‌دهند.
این رزمایش در حالی برگزار شد که در چند پیام مهم را با خود همراه داشته است. نخست آنکه در شرایطی که آمریکا و صهیونیست‌ها با ایجاد فضای رعب و وحشت برآنند تا جو جنگ را در میان ملت و مسئولان ایران ایجاد نمایند این رزمایش این پیام را برای همگان دارد که نیروهای مسلح در آمادگی کامل قرار دارند و جای هیچ نگرانی از تهدیدات دشمن وجود ندارد. این رزمایش ابطال کننده آن دسته از تحلیل‌ها و گفتارهایی است که سعی دارند تا چنان القا سازند که برای حفظ امنیت کشور باید به سمت مذاکره با آمریکا و اروپا و تن دادن به زیاده خواهی‌های آنها پیش رفت. این رزمایش برای داخل کشور این پیام را دارد که امنیت کشور تامین شده است و اکنون نوبت به فعالان در حوزه اقتصاد است که در سایه این امنیت پایدار برای رفع مشکلات اقتصادی گام بردارند.
دوم آنکه این رزمایش برای کشورها و ملت‌های منطقه این پیام را دارد که جمهوری اسلامی در آمادگی کامل برای دفاع از امنیت منطقه است و نیازی نیست که بیگانگان با ادعای امنیت بخواهند در منطقه حضور داشته باشند. این رزمایش در همین حال برای دشمنان منطقه همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا که این روزها علیه مقاومت خط و نشان نظامی‌ می‌کشند این پیام را دارد که اولین خطا آخرین اشتباهشان خواهد بود و ایران پاسخ یک سیلی را با ده سیلی خواهد داد.
سوم آنکه این رزمایش برای آمریکایی‌ها دو پیام داشت از یک سو زمان خروج آمریکا از منطقه فرا رسیده است و از سوی دیگر توان نظامی ایران تحریم پذیر نیست و اقدامات آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران که بر اساس برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ در مهرماه لغو می‌شود، اقدامی از پیش شکست خورده است.
به هر تقدیر می‌توان گفت که رزمایش «پیامبر اعظم (ص) ۱۴» و بویژه شلیک موشک بالستیک از اعماق زمین، پیام آور امنیت برای کشور، منطقه و جهان است و اینکه آمریکا گزینه‌ای جز ترک منطقه ندارد و جمهوری اسلامی آمادگی کامل دارد تا در کنار کشورهای منطقه امنیت منطقه را در همه سطوح تامین نمایید.
آنچه زمینه‌ساز بحران‌ در منطقه است حضور نیروهای خارجی است که برای منافعشان به هر جنایتی دست می‌زدند حال آنکه به اذعان جهانیان جمهوری اسلامی کانون امنیت جهان است که نمود آن را در عملکرد ایران در حمایت از سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم می‌توان مشاهده کرد حال آنکه آمریکا با رفتارهای تروریستی همچون ترور سردار سلیمانی محور اصلی بحران‌سازی در منطقه و جهان است.

نویسنده: قاسم غفوری

کد مطلب: 114718
 
Share/Save/Bookmark