میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
 
 
وقتی وزیر خارجه آمریکا از روی استیصال یاوه گویی می‌کند:
عملیات روانی برای شکاف میان آرمان انقلاب اسلامی و ملت فلسطین
عملیات روانی برای شکاف میان آرمان انقلاب اسلامی و ملت فلسطین
 

کارشناس مسائل سیاست خارجی بر این باور است؛ صحبت‌های اخیر رهبران آمریکا بویژه وزیر خارجه این رژیم که اخیرا در توییت خود گفته است رهبر انقلاب اسلامی به فکر مردم فلسطین نیست و فقط به جریان‌های مقاومت کمک می‌کند از روی استیصال بوده و با کوته فکری تلاش می‌کند با عملیات روانی خویش بین ملت فلسطین و مجاهدان جبهه مقاومت در این سرزمین و رهبر انقلاب اسلامی فاصله ایجاد نموده تا شاید بتواند با ایجاد این فاصله به اهداف پلید ترامپ و کوشنر نزدیک تر شود.
وزیر خارجه ایالات متحده به حرف‌های اخیر رهبر جمهوری اسلامی درباره مسائل مربوط به فلسطینی‌ها واکنش نشان داد و آن را نگرانی دورغین آقای خامنه‌ای توصیف کرد.
مایک پمپئو، در صفحه توئیتر خود نوشت: نگرانی دروغین رهبر ایران برای مردم فلسطینی این‌قدر عمیق است که حکومت وحشت او، از سال ۲۰۰۸ میلادی کمتر از ۲۰ هزار دلار به آنها کمک کرده‌ است، در حالی‌که میلیون ‌ها دلار برای حماس و سایر تروریست‌ها فرستاده‌ است. در مقابل، ایالات متحده از سال ۱۹۹۴ میلادی ۶٫۳ میلیارد دلار به فلسطینی‌ها کمک کرده است.
پمپئو در توئیتی دیگر نوشت: آقای خامنه‌ای پیشرفت را در رفاه مردم فلسطینی نمی‌بیند بلکه در این می‌بیند که تروریست‌های فلسطینی برای کشتن بیشتر یهودیان به‌جای سنگ موشک بزنند.
وزیر خارجه آمریکا در ادامه نوشت که مردم ایران چنین چیزی نمی‌خواهند و افزود: آن‌ها سزاوار رهبرانی هستند که رفتارشان نشان‌دهنده عظمت‌ آنها (مردم ایران) باشد.
واکنش وزیر خارجه آمریکا به حرف‌های رهبر جمهوری اسلامی است که اخیرا از شرکت‌کنندگان در مراسم حج امسال خواست اسرائیل و حامیان آن را در مراسم برائت از مشرکین محکوم کنند.
جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ و جیسون گرینبلات مذاکره کننده ویژه آمریکا دو سال بر روی پروژه صلح اسرائیلی-فلسطینی کار کرده‌اند. کاخ سفيد اعلام کرده است که محور اصلی اين برنامه حامل پيشنهاد راه حل‌های اقتصادی برای فلسطينی‌هاست.
مقامات دولت رئیس جمهور ترامپ بارها گفته‌اند دولت ایران بودجه و درآمد کشور را به جای مردم خود، صرف گروه‌های تروریستی مثل حماس و حزب الله می‌کند.
سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفت‌وگو با سیاست روز در خصوص اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا گفت: با نگاهی عمیقی به رابطه انقلاب اسلامی و آرمان فلسطین همه پژوهشگران و تحلیلگران سیاسی عرب و اسلام متفق القول هستند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی جهش شگرفی در پیروزی‌های فلسطینیان و سد محکمی در مقابل تجاوزگری رژیم صهیونیستی ایجاد شده است.
وی افزود: همه آگاهان به موضوع فلسطین به خوبی می‌دانند از دو دهه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رهبر کبیر انقلاب و تعدادی از مبارزان با رژیم پهلوی بالاخص جریان اصیل اسلامی با شعار اول ایران بعد فلسطین به مبارزه با رژیم وابسته پهلوی ادامه می‌دادند؛ در این میان تعدادی از این مبارزان برای همراهی بیشتر و آموزش‌های چریکی به فلسطین رفت وآمد داشته و حتی بعضی از آنان نیز مانند شهید دکتر مهدی چمران بخشی از عمر خویش را در این سرزمین و به منظور مبارزه با رژیم صهیونیستی گذرانده است.
وی گفت: بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همبستگی رهبران انقلاب با فلسطین و آرمان‌های مقدس آن به وسیله واگذاری ساختمان سفارت رژیم غاصب صهیونیستی در مقابل چشمان همه نظام سلطه که بیش از نیم قرن از این رژیم در سراسر جهان حمایت می‌کردند به نمایندگان سازمان آزادی بخش فلسطین به اثبات رسید.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در مقابل دوربین‌های خبرنگاران جهان اعلام کرد انقلاب اسلامی زلزله‌ای بود برای حیات اسرائیل؛ ظاهرا موشه دایان می‌توانست ایجاد انتفاضه‌های فلسطینیان را بر علیه رژیم صهیونیستی حدس بزند چرا که با تقویت بنیان‌های انقلاب اسلامی نهضت فلسطین نیز تقویت می‌شد و کار به جایی رسید که همه تلاش‌های مذبوحانه رژیم غاصب که منحضر به حمایت‌های هم جانبه آمریکا نیز می‌باشد برای تکمیل صلح دروغین و غصب کامل سرزمین فلسطین و قدس شریف تا به امروز متوقف شده است.
وی با تاکید بر اینکه تلاش‌های جمهوری اسلامی برای محقق شدن آرمان فلسطین و کوشش مجاهدان و مبارزان فلسطینی به جایی رسیده است که سلاح مقاومت فلسطین که روزی سنگ بوده است امروز به موشک‌های نقطه زن و دور برد بومی تبدیل شده است، تصریح کرد: کدام یک از تحلیلگران سیاسی جهان اسلام امروز موافق این گفته نیستند که روزی رژیم صهیونیستی شعار از نیل تا فرات را می‌داد و امروز فلسطینیان شعار از بحر تا نحر را می‌دهند، آیا اگر انقلاب اسلامی و حمایت‌های آن نبود نشست‌های کمپ دیوید، اسلو، ماستریخت، منامه و...به نتیجه نمی‌رسید؟
صدرالحسینی ادامه داد: آیا اگر حمایت همه جانبه مقاومت لبنان نبود امروز ساکنان کرانه باختری و غزه مظلوم آواره ارودگاه‌های مختلف در نقاط دیگر نبودند؟ انقلاب اسلامی و حمایت‌های بی دریغ ملت ایران آرمان فلسطین را به جایی رسانده است که امروز وابستگاه به رژیم غاصب صهیونیستی و تشکیلات خودگردان نیز به این واقعیت اقرار می‌نماید که تنها حامیان واقعی فلسطین انقلاب اسلامی و ملت قهرمان ایران است.
وی گفت: سوال مطرح شده این است که آیا به جز رهبر انقلاب اسلامی پیش از برگزاری نشست خائنانه منامه که به نام معامله قرن از ماه‌ها قبل بر روی او تبلیغ می شد اعلام شکست نموده بود؟ چه کسی از منظر و تریبون عمومی و در مقابل چشمان جهانیان در نماز جمعه روز قدس اعلام نمود هر کشوری، هر جریانی و هر گروهی که از فلسطینیان در مقابل رژیم صهونیستی حمایت کند و برای نابودی رژیم غاصب کودک کش تلاش کند ما در کنار آن ایستاده‌ایم؟! آیا پاسخ به جز حضرت آیت الله خامنه‌ای بوده است؟
وی افزود: به نظر می‌رسد صحبت‌های اخیر رهبران آمریکا بویژه وزیر خارجه این رژیم که اخیرا در توییت خود گفته است رهبر انقلاب اسلامی به فکر مردم فلسطین نیست و فقط به جریان‌های مقاومت کمک می‌کند از روی استیصال بوده و با کوته فکری تلاش می‌کند با عملیات روانی خویش بین ملت فلسطین و مجاهدان جبهه مقاومت در این سرزمین و رهبر انقلاب اسلامی فاصله ایجاد نموده تا شاید بتواند با ایجاد این فاصله به اهداف پلید ترامپ و کوشنر نزدیک تر شود.
وی با اشاره به اینکه همه آگاهان به مسائل جهان اسلام و عرب می‌دانند اگر انقلاب اسلامی نبود و حمایت‌های شفاف و مردانه رهبران این انقلاب نبود و اگر روز قدس از جانب رهبر کبیر انقلاب اسلامی اعلام نشده بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله بر آن تاکید نمی‌کردند، امروز از سرزمین فلسطین قدس شریف و آرمان‌های ان خبری نبود و در کتاب‌های تاریخی باید به دنبال نقشه فلسطین گشت، خاطرنشان کرد: این واقعیت فراموش نشدنی که امامین انقلاب در طول ۴۰سال گذشته بطور مستمر موضوع فلسطین را مهمترین مسئله جهان اسلام دانسته و در همه خطابه‌ها، بیانیه‌ها و پیام‌های خویش امت اسلامی را به این حقیقت زنده آگاه نموده‌اند بر هیچ فرد واقع بینی مستور نیست؛ بدین وسیله به آقای پامپئو می‌گویم در پیام حج سال جاری مقام معظم رهبری که در مناسک حج ابراهیمی امسال قرائت شد محور فلسطین و ملت آزاده آن بود؛ معظم له بخش اعظم و در حقیقت همه پیام حج به حجاج ملت‌های مختلف به موضوع اول مسئله جهان اسلام یعنی فلسطین مظلوم و قهرمان اختصاص دادند و بهتر است شما از مسیرهای دیگر برای به دهداف پلید خود تلاش کنید که البته ان مسیرهای دیگر نیز توسط مجاهدان باهوش و ملت آگاه فلسطین و امت اسلامی مسدود خواهد بود. 

نویسنده: هدی دهقان بذرافشان

کد مطلب: 110316
 
Share/Save/Bookmark