میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۷
 
 
تکرار تهدید ترور سید حسن نصرالله از زبان اشغالگران

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی ضمن اعلام اینکه این رژیم تلاش می‌کند نیروهای وابسته به ایران به مرز فلسطین اشغالی نزدیک نشوند، گفت، ما در رویارویی آینده با حزب‌الله برای ترور دبیرکل این جنبش تلاش خواهیم کرد.
«گادی آیزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد حزب‌الله خطرناک ترین تهدید در مجاورت فلسطین اشغالی به شمار می‌رود.
وی در گفت گویی با روزنامه «یدیعوت آحارونوت» ادعا کرد: در رویایی آینده خود، برای ترور [سید] حسن نصرالله [دبیرکل حزب‌الله] تلاش خواهیم کرد. اطلاعات به ما نشان می‌دهد نصرالله همچنان در تمامی روستاهای نزدیک به اسرائیل حضور دارد و در حال تقویت توانایی‌هایش است.
آیزنکوت درباره حضور ایران در سوریه و لبنان گفت: تعداد کمی از آنها (نیروهای ایرانی) در نزدیک مرزهای ما هستند اما بیشتر آنها در شمال غربی ، مرکز سوریه و شرق آن هستند و ما به چندین روش تلاش می‌کنیم مانع از حضور ایرانی‌ها در نزدیکی مرزهای خود شویم. ارتش اسرائیل ، طرح‌های اساسی برای مقابله با ایران دارد اگر بخش سیاسی از ما این را بخواهد.
وی در باره امکان نفوذ حزب‌الله حزب‌الله یا حماس به شهرک‌های اسرائیلی گفت: ما خط‌های هجومی و استحکامات زیادی داریم ، من نمی‌توانم برای عدم ورود به اسرائیل تضمیمی بدهم اما به میزان آمادگی ارتش و قدرت بازدارندگی آن آگاهم. حماس و حزب الله می‌دانند برای این اقدام باید چه بهایی پس بدهند.
در گزراش نظامی کمیسیون امنیتی و امور خارجه کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) معایب و نواقص ارتش این رژیم در زمینه آمادگی برای جنگ آتی فاش شده و مسئولان سیاسی از جمله دولت و نخست وزیر مسؤول این شکست‌ها و ناکامی‌ها معرفی شده‌اند.این گزارش که انتظار می‌رفت رسما هفته آتی به کنست ارائه شود، مشکلات جدی و ضعف‌های موجود در ارتش رژیم صهیونیستی در آمادگی برای جنگ آتی و یا هرگونه درگیری نظامی را افشا کرد.
در گزارش یاد شده انتقادات شدیدی علیه تل‌آویو مطرح شده است و با توجه به حساسیت امنیتی این گزارش و اطلاعات مهمی که در آن وجود دارد، تنها بخشی از آن منتشر خواهد شد.
سایت واللاه افزود، گزارش دیگری شبیه به گزارش مذکور در فوریه گذشته از سوی ناظر دولت تل‌آویو درباره آمادگی نهاد امنیتی و نظامی این رژیم در مقابل خطر تونل‌های حماس منتشر و در آن انتقادات بی‌سابقه‌ای متوجه مسؤولان سیاسی اسرائیل به دلیل سوءمدیریت کابینه امنیتی و سیاسی در جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ شد.
در گزارش یاد شده آمده است، این گزارش‌های پیاپی نشان می‌دهند که اسرائیل برای ورود به درگیری‌های نظامی آمادگی ندارد به ویژه در زمینه چگونگی مقابله با شبکه تونل‌هایی که حماس ایجاد کرده است، همچنین ارتش اسرائیل رویکرد نظامی مناسبی برای مقابله با این تهدید ارائه نکرده در حالی که این مساله از ۱۵ سال قبل وجود داشته و همه این‌ها به دلیل ضعف‌ها و عیوب موجود در ارتش است.
علاوه بر این در گزارش یاد شده درباره ضعف‌های امنیتی و اطلاعاتی، نبود اطلاعات کافی و نبود ابزارهای نظامی و تکنولوژی برای ارتش جهت مقابله با خطرات صحبت شده است. شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، آوی دیچر، رئیس کمیسیون امنیتی و امور خارجه کنست، وزیر امنیت داخلی پیشین اسرائیل این گزارش را امضا کرد اما یوآو کیش، عضو کنست از حزب لیکود از امضای آن خودداری کرد.
خبر دیگر از لبنان آنکه «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد حزب الله با دو دشمن مقابله کرد: اسرائیل در ۲۰۰۶ و تکفیری‌ها در ۲۰۱۱. اسرائیل همان طرفی است که تکفیری‌ها را به وجود آورد و منطقه را به دستشان داد تا در پروژه توسعه‌طلبانه خود و تخریب منطقه پیش رود.

کد مطلب: 101046
 
Share/Save/Bookmark