میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۳
 
 
ماکرون بازسازی اتحاد، ترمیم اقتصاد و امنیت فرانسه را اولویت برنامه‌هایش عنوان کرد
وارث ویرانه‌های رئیس‌جمهور یک دوره‌ای
وارث ویرانه‌های رئیس‌جمهور یک دوره‌ای
 

ماکرون در حالی به عنوان پیروز انتخابات فرانسه انتخاب شد که بسیاری او را وارث ویرانه‌های بر‌جای مانده از دوران اولاند به عنوان تنها رئیس جمهور یک دوره‌ای می‌دانند.
امانوئل ماکرون پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در جمع هوادارانش در پاریس حاضر شد و به ایراد سخنرانی پرداخت. وی گفت: همه به ما می‌گفتند که غیرممکن است اما آنها فرانسه را نمی‌شناختند. امشب نگاه اروپا و جهان به فرانسه است و از ما می‌خواهند که از روح آزادی و دموکراسی دفاع کنیم. وی با اشاره به اولویتهای فوری فرانسه گفت: چالشهای فوری ما که باید به آن بپردازیم بازسازی اتحادیه اروپا، بازسازی اقتصاد و تامین امنیت فرانسه است.
وی با اشاره به آرای جبهه ملی فرانسه گفت: من میدانم که شکاف در جامعه فرانسه باعث شد که بسیاری به افراط گرایی رای بدهند. من به آنها احترام میگذارم. من شک، تردید و شکاف در چهره بسیاری از فرانسویها دیدم. وظیفه من است که به آنها گوش کنم. به گفته خبرنگاران حاضر در محل سخنرانی، قبل از شروع سخنرانی ماکرون سرود اتحادیه اروپا به جای سرود ملی فرانسه پخش شد؛ نشانه‌ای از تمایل ماکرون برای بهبود و تقویت ساختار اتحادیه اروپا. مارین لوپن نامزد جبهه ملی فرانسه نیز با قبول شکست از لزوم تغییر در حزبش خبر داد. «امانوئل ماکرون» نامزد مستقل میانه‌روی جنبش «پیشرو» با غلبه بر رقیب راست افراطی خود در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور به کاخ الیزه راه یافت.
بنا بر اعلام وارت کشور فرانسه، ماکرون موفق شد ۶۵.۵ درصد آراء را در مقابل ۳۵.۴ درصد آرا به خود اختصاص بدهد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز پیروزی امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را تبریک گفت. بنامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تبریک پیروزی امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گفت که الام رادیکال یکی از چالشهای مشترک پاریس و تل‌آویو است که باید با آن مقابله کنیم.
«امانوئل ژان میشل فردریک ماکرون» متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۷۷، یک سیاستمدار و بانکدار سرمایه‌گذاری سابق فرانسوی است. وی که در دانشگاه پاریس غربی نانتر فلسفه خوانده بود، در سال ۲۰۰۴ از مدرسه ملی اداری فارغ‌التحصیل شد و در نهایت بانکدار سرمایه‎‎گذاری شد.
ماکرون در سن ۱۷ سالگی به رغم مخالفت‌های والدینش، با خانمی به نام «بریژیت تروینو» که ۲۴ سال از او بزرگتر بود و در دوران دبیرستان معلمش بود، ازدواج کرد.
والدین ماکرون در ابتدا سعی داشتند با فرستادن او به پاریس برای اتمام سال آخر تحصیلش این زوج را از هم جدا کنند اما این زوج پس از فارغ‌التحصیلی او همچنان رابطه خود را حفظ کردند و نهایتا در سال ۲۰۰۷ رسما ازدواج کردند و هم‌اکنون نیز با سه فرزند تروینو از ازدواج قبلش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.
ماکرون که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ عضو حزب سوسیالیست فرانسه بود، در سال ۲۰۱۴ در کابینه دوم «مانوئل والس» به عنوان وزیر اقتصاد، صنعت و امور دیجیتال فرانسه منصوب شد و در ۳۰ آگوست ۲۰۱۶ بمنظور رقابت به عنوان یک فرد سوسیال لیبرال در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ از سمت خود استعفا داد.امانوئل ماکرون همچنین طی سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ در دولت اول «فرانسوآ اولاند» معاون دبیرکل کاخ الیزه بوده است.ماکرون ۱۶ نوامبر ۲۰۱۶ رقابت خود را به عنوان نامزد مستقل میانه‌روی جنبش «پیشرو»
(En Marche) در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ اعلام کرد. رئیس‌جمهور چین در پیام تبریکی به نامزد جبهه ملی فرانسه به دلیل پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار امیدواری کرد: ۲ کشور راهبرد همکاری دوجانبه را به سطح بالاتری ارتقاء دهند. رئیس‌جمهور آمریکا که اقداماتش با شعارهای رقیب ماکرون همخوانی دارد، پیروزی رئیس‌جمهور منتخب فرانسه را به وی تبریک گفته و برای همکاری با پاریس، اعلام آمادگی کرده است. وزیر خارجه استرالیا در پیامی با تبریک به رئیس‌جمهور جدید فرانسه بعد از پیروزی در انتخابات یادآور شد ۲ کشور به مدت یک قرن روابط امنیتی و دفاعی داشته و برای آینده بهتر روابط اظهار امیدواری کرد.
پوتین رئیس‌جمهوری روسیه نیز ضمن تبریک به «امانوئل ماکرون» به خاطر پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، بر اهمیت همکاری‌های مشترک میان مسکو و پاریس در مسائل مختلف بین‌المللی تأکید کرد.«سیلویا گولار» عضو فرانسوی پارلمان اروپا در گفت و گو با شبکه «سی نیوز» بدون ارایه توضیحات بیشتری گفت: امانوئل مکرون رئیس جمهوری منتخب مردم فرانسه در نخستین سفر خارجی خود به برلین سفر می‌کند. فرانسوا اولاند که از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خرسند است، دیروز دوشنبه برای اولین بار با جانشینش دیدار کرده و آنها با هم در یک مراسم حضور یافتند.

کد مطلب: 99200
 
Share/Save/Bookmark