میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
طرح پرابهام در مرحله نرخ‌گذاری
مرغ مسئولان ترافیکی یک پا دارد

اعضای شورای شهر تهران در حالی عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک را تعیین خواهند کرد که هنوز به سوالات و ابهامات برخی از اعضا به روشنی پاسخ داده نشده است.
به گزارش مهر، قرار است شورای شهر تهران برای نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک تصمیم‌گیری کند. این در حالی است که به گفته رییس شورای شهر تهران (روز یکشنبه یک بهمن ماه ) هنوز مصوبه شورای ترافیک تهران به شورا به صورت مکتوب ارائه نشده است.
در جلسه‌ای که روز شنبه در کمیسیون عمران شورای شهر تهران برگزار شد، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بر لزوم بازنگری این طرح تاکید کرد اما پس از شنیدن انتقاد برخی اعضا اعلام کرد این طرح در شورای ترافیک مصوب شده و شورای شهر نیز ملزوم به تعیین نرخ عوارض برای آن است.
محسن پورسید آقایی در این جلسه گفت: با توجه به اینکه سالهاست طرح ترافیک بازنگری نشده، در این دوره تصمیم گرفته شد که با کمک کارشناسان و مشاوران حوزه حمل و نقل تغییراتی در طرح اعمال شود. که پس از جلسات مفصل این طرح به تصویب شورای عالی ترافیک رسید. به گفته معاون شهردار تهران هدف اصلی طرح این است که ماشین‌ها به سمت معاینه فنی برتر بروند و خودروهای هیبریدی جایگزین شوند.
اعضای منتقد طرح شهرداری تهران معتقد بودند با اصل بازنگری طرح ترافیک موافق هستند اما باید مشخص شود هدف این طرح چیست؟ گفته شده رانت‌ها باید حذف شود، اما در حال حاضر اخباری که می‌شنویم رانت‌ها همچنان در طرح هستند همچنین درآمد نسبت به طرح قبلی افزایش نداشته است. بر اساس آن چه در این جلسه عنوان شده طرح جدید ترافیک پایتخت تاثیری در کاهش آلودگی هوا نخواهد داشت.
یکی دیگر از انتقاد اعضای شورا به شهرداری نحوه ورود معاونت حمل و نقل به این موضوع بود. به اعتقاد آنها پیش از آن که لایحه‌ای به این مهمی ارائه شود باید، پیرامون موضوع به بحث در کمیسیون‌های ۶ گانه شورا می‌پرداختید. همچنین این طرح در خصوص ماشین‌های دیزل و موتور تمهیداتی نیندیشیده است و در حالی شهروند را مجاب می‌کنیم که بدون وسیله نقلیه شخصی وارد طرح شود اما نه اتوبوس و نه مترو تامین کرده‌ایم.

کد مطلب: 102900
 
Share/Save/Bookmark