میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۲
 
 
معامله قرن اجرایی نخواهد شد

گروهها و طیفهای فلسطینی در دمشق نشستی در رد طرح آمریکا برای صلح با رژیم صهیونیستی برگزار و تأکید کردند که این طرح موسوم به «معامله قرن» اجرایی نخواهد شد.
گروهها، هیئتها، مراکز و طیفهای فلسطینی، سوری و عربی در دمشق نشستی در محکومیت طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» برگزار کردند. شعار این نشست،«نه به معامله قرن، نه به نشست بحرین، نه به تصمیم ترامپ برای حاکمیت صهیونیسم بر قدس و جولان» بود. «خالد عبدالمجید» دبیر کل جبهه مبارزه مردمی فلسطین تأکید کرد که قرار است در ۲۵ ماه جاری میلادی، در ورودی اردوگاه «الیرموک» (جنوب دمشق) همایشی با حضور شخصیتهای سوری، فلسطینی و سایر کشورهای عربی برگزار و موضع این افراد در قبال طرحهای آمریکا علیه مردم فلسطین اعلام خواهد شد.
عبدالمجید با اشاره به برگزاری چنین نشستهایی در سایر اردوگاههای فلسطینی در داخل و خارج از سوریه، درباره نشست منامه که در راستای محو آرمان فلسطین صورت خواهد گرفت، گفت: «با وجود تمامی اعلامیه‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، اقدامات مسئولان اشغالگر اسرائیلی و همدستی شماری از کشورهای عربی درباره معامله قرن، تا زمانی که [این طرح] دارای پوشش فلسطینی نباشد، این معامله به هیچ عنوان اجرایی نخواهد شد». «خلف المفتاح» مدیر کل مؤسسه بین‌المللی قدس نیز تأکید کرد که آمریکا قصد دارد همه چیز را در جهان تبدیل به کالا کند، و به همین دلیل بازگرداندن اعتبار به تفکرات مربوط به میهن، شهروندی، هویت و کرامت بسیار مهم است. از سوی دیگر هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در نشستی مطبوعاتی به تشریح هشت اولویت اول این جنبش پرداخت که از جمله آنها احیای وحدت فلسطینی و پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

کد مطلب: 109507
 
Share/Save/Bookmark