میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۷
 
 
سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان:
زلزله برخی ساختمان‌ها در مسجدسلیمان را تخریب کرد

فرماندار مسجدسلیمان از تخریب شدن برخی ساختمان های این شهرستان به علت وقوع زمین لرزه خبر داد. حیدر حجتی نیا در خصوص وقوع زمین لرزه در مسجدسلیمان اظهار کرد: این زمین لرزه به چند ساختمان در این شهرستان خسارت وارد کرده است. گروه‌های ارزیاب و امدادی به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و فرمانداری‌های مسجدسلیمان، هفتکل، ایذه، اندیکا و باغملک در وضعیت آماده باش هستند. ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه روز گذشته زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۷ ریشتر شهرستان مسجد سلیمان در استان خوزستان را به شدت تکان داد. شدت زمین لرزه به حدی بود که همه شهرهای استان خوزستان و حتی استان لرستان هم این زمین لرزه را احساس کردند.
اعزام ۵ تیم ارزیاب امدادی به محل وقوع زلزله در خوزستان
سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در این زمینه اعلام کرد: تا شعاع ۱۵ کیلومتری زمین‌لرزه مسجد سلیمان ۵۶ روستا با جمعیت حدودا ۵۵۸۰ نفر زندگی می‌کنند و پنج تیم ارزیاب به منطقه ارسال شده‌ است. سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد: ۵ تیم ارزیاب سازمان امداد و نجات هلال احمر شامل ۱۵ نفر برای ارزیابی زمین‌لرزه‌ای که در نزدیکی مسجد سلیمان استان خوزستان رخ داد اعزام شده‌اند.وی ادامه داد: مرکز کنترل عملیات امداد و نجات فعال شده و علاوه بر پنج تیم ارزیاب که به منطقه اعزام شده‌اند، به طور پیوسته با استان خوزستان در تماس هستیم.
ساعت ۱۱:۳۰ پیش از ظهر روز دوشنبه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ در مقیاس ریشتر در حوالی مسجد سلیمان استان خوزستان رخ داد. عمق این زلزله ۱۷ کیلومتر برآورد شده و مرکز آن در ۱۹ کیلومتری مسجد سلیمان، ۲۹ کیلومتری قلعه خواجه (اندیکا)، و ۳۷ کیلومتری ایذه بوده است.

کد مطلب: 109804
 
Share/Save/Bookmark