میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۲
 
 
در اعتراض به کشتار مردم فلسطین مطرح شد
ضرورت ایجاد جبهه بین‌المللی علیه آمریکا

جمعی از مردم و دانشجویان دیروز با تجمع در مقابل و محوطه لانه جاسوسی سابق آمریکا، ضمن حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم کودک‌کش صهیونیستی، اعتراض خود را به انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس شریف اعلام کردند.
بنابراین گزارش، تجمع‌کنندگان با همراه داشتن دست‌نوشته‌هایی کشتار بی‌رحمانه مردم فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند.
بسیاری از مردم و دانشجویان پرچم‌های زرد و سرخ «مرگ‌ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را با خود حمل می‌کردند و شعارهایی را در محکومیت اقدامات و سیاست‌های خصمانه رژیم صهیونیستی و آمریکا فریاد می‌زدند. تجمع‌کنندگان همچنین سربندهای « القدس‌لنا» بر پیشانی خود بسته بودند.
به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسرائیل، شعرخوانی و اجرای موسیقی با موضوع محکومیت جنایات‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی از اتقاقات دیگری بود که در این تجمع رخ داد.

امید دشمن به سازش کاران است
همچنین حجت‌الاسلام پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در ادامه این تجمع گفت: مسلمان تا زمانی که روزنه‌ای برای پیروزی نباشد و تا زمانی که کوتاه آمدن فرصتی باشد برای تقویت جبهه حق، کوتاه آمدن را بلدند اما نه در زمانی که اسلام قدرت اول است.
این استاد حوزه تاکید کرد: در طول تاریخ کوتاه رژیم منحوس صهیونیستی، این رژیم هیچ زمان مانند امروز ضعیف نبوده است و در چنین شرایطی هیهات که مومنان، مسلمان و آزادی‌خواهان جهان برای نابودی این باطل ضعیف شده کوتاه بیایند.

این استاد حوزه ادامه داد: امروز اسرائیل زیر پای ماست و تنها کافیست ما پای خود را محکم روی زمین بگذاریم آن وقت از اسرائیل منحوس چیزی باقی نخواهد ماند.
پناهیان تصریح کرد: کسانی که قدرت نابودی باطل را دارند اگر مقابل باطل کوتاه بیایند جنایتکارترین افراد خواهند بود. سیاست‌مدارانی که یکی به نعل و یکی به میخ می‌زنند هم باید بدانند که رذیلانه ترین رفتار را در طول تاریخ نشان داده اند. وی یادآور شد: اسراییل در حال نابودی است و همه می دانند اگر سپاه بخواهد می‌تواند این رژیم را از جا بکند.
وی افزود: مردم ما هیچ گاه اسرائیل غاصب را جدی نگرفته اند از این پس هم آمریکا را جدی نخواهند گرفت.
پناهیان یادآور شد: مسئولان ما باید تلاش کنند تا مردم غرب در برابر دولت‌مردان سست عنصر خود و سیاست‌های آنها بایستند.
این استاد حوزه در ادامه با اشاره به قدرت حزب‌الله و جبهه مقاومت گفت: اگر حزب‌الله ایران، لبنان، سوریه و حزب الله‌های دیگر هم نبودند، اسرائیل مردنی بود.
این استاد حوزه در بخش دیگری از سخنان گفت: اگر سازشکار در جامعه ما نباشد نه تنها به تحریم ها اضافه نخواهد شد بلکه تحریم های قبلی هم برداشته می‌شود، دشمن به سازشکاران امید بسته اند و به این امید فشار می آورند، مردم ما یک روز انتقام خود را از سازشکاران خواهند گرفت.
وی گفت: اگر آمریکا به تحریم‌ها پافشاری می‌کند نتیجه رفتار سازشکارانی است که برای دشمن پالس مثبت فرستادند.
پناهیان تاکید کرد: اگر امریکا به اثرگذاری تحریم‌ها یقین داشت چرا آمد و مذاکره کرد، آنها به احمق‌هایی که ما در درون داریم تکیه کردند و الان هم اگر می‌گویند تحریم ها را برمی‌گردانیم خوب می‌دانند که تحریم‌ها اثری ندارد ولی چون نمی‌توانند جلوی انقلاب اسلامی را بگیرند اینگونه دست و پا می‌زنند.

ایجاد جبهه بین‌المللی علیه اقدامات آمریکا
تجمع‌کنندگان در پایان این مراسم بیانیه ای را صادر کردند.
در بخشی از این بیانیه آمده است انتقال سفارت آمریکا به قدس شرقی اقدامی، در روز نکبت و سالگرد تشکیل رژیم غاصب صهیونیستی اهانتی آشکار به همه آزادگان حامی مساله فلسطین به ویژه امت اسلامی بود.
این بیانیه با اشاره به اینکه تاسیس سفارت در این منطقه اقدامی غیرقانونی و خلاف عرف دیپلماتیک بین الملل است ، می افزاید:به حاکمان کشورهای عربی و اسلامی سازشکار با رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهیم که از خشم امت اسلامی بهراسید که دست دوستی دادن با دشمنان امت اسلامی عواقب خطرناکی برای آنان خواهد داشت.
در این بیانیه تاکید شده است : ضرورت دارد دولت جمهوری اسلامی ایران با استفاده از حداکثر توان دیپلماتیک خود در رایزنی با کشورهای اسلامی و آزاده مخالف با اشغالگری جامعه جهانی را به سمت ایجاد جبهه فعال سیاسی علیه اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی متحد نماید. فارس

کد مطلب: 104403
 
Share/Save/Bookmark