میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۵
 
 
جروزالم پست:
ایلهان عمر اطلاعات حساسی را به ایران رسانده است!

پایگاه اینترنتی نشریه جروزالم پست مدعی شد ایلهان عمر برای قطر کار می‌کند و اطلاعات حساسی را به ایران رسانده است.
دادگاهی در فلوریدا مدعی شده است که ایلهان عمر عضو مسلمان و دموکرات کنگره آمریکا توسط یک دولت خارجی استخدام شده است، وجوهی را از دولت خارجی دریافت کرده و اطلاعات حساس را از طریق واسطه‌ها به ایران منتقل می‌کند.
این ادعا‌ها در هنگام ادای شهادت آلن بندر یک تاجر کانادایی کویتی‌الاصل که در محاکمه شیخ خالد بن حمد آل ثانی، برادر امیر قطر شواهد و مدارکی در دست داشت، مطرح شد. برادر امیر قطر متهم است که به محافظ آمریکایی خود دستور داده است دو نفر را به قتل برساند و یک شهروند آمریکایی را به گروگان بگیرد. براساس مدرکی که به دست العربیه انگلیسی افتاده است وکیل شاکی این موضوع را تایید کرده است.
بندر در تماسی ویدئویی از تورنتو، به دادسرای ناحیه فلوریدا گفت که با محمد بن احمد بن عبدالله المسند وزیر امور امیر قطر و دو مقام ارشد قطر دیدار کرده است و این سه مقام به او گفته‌اند: اگر این پول ما نبود، ایلهان عمر فقط یک پناهنده سیاه سومالیایی در آمریکا بود که دلخوش به جمع‌آوری اعانه از میز‌های رستوران‌ها در آخر هفته بود.
بندر شهادت داد که مقامات قطری از او خواسته‌اند سیاستمداران و روزنامه‌نگاران آمریکایی را به عنوان عوامل قطر استخدام کند و وقتی او مخالفت خود را اعلام کرد، به او گفته شد که به چندین شخصیت برجسته قبلاً در این رابطه دستمزد پرداخت شده است. آن‌ها ایلهان عمر نماینده کنگره آمریکا را به عنوان «جواهر یک تاج» توصیف کرده‌اند. او ادعا کرد: قطر قبل از آنکه ایلهان عمر به فکر رسیدن به مقامی دولتی باشد او را از همان راه استخدام کرد. آن‌ها او را برای این کار تربیت کردند و منابع مالی را در اختیار وی قرار دادند.

کد مطلب: 111767
 
Share/Save/Bookmark
 


علی
۱۳۹۸-۰۹-۰۸ ۲۱:۰۰:۳۹
درود بر سربازان ایران در هرلباس وملیتی
مرگ بر خائنین داخلی و خارجی که باعث افشای آنان میشوند