میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۷
 
 
فرمانده نیروی زمینی ارتش:
۶۰۰۰ نیروی ارتش در مناطق سیل زده لرستان کار جهادی می‌کنند

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تا کنون سه هزار نیرو برای استان لرستان بکار گرفتیم و ۳۶۰۰ نفر دیگر امروز وارد منطقه لرستان می کنیم تا کار جهادی سرعت بیشتری به خود بگیرد و به صورت ضربتی کار را تمام کنیم و زندگی عادی مردم به جریان بیافتد.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری درباره اقدامات ارتش در لرستان اظهار داشت: قرارگاهی با محوریت لشکر ۸۴ خرم آباد در منطقه لرستان ایجاد کردیم تا بتوانیم عملیات امداد و نجات را سریع‌تر انجام دهیم.
وی افزود: فرمانده کل ارتش بنده را به عنوان فرمانده عملیات امداد و نجات در استان لرستان و استان‌های غرب کشور منصوب کردند و بنده هم شخصا در این منطقه مستقر شدم و اقدامات امدادی را از نزدیک هدایت می کنم.
فرمانده عملیات امداد ارتش در استان لرستان و غرب کشور به اقدامات صورت گرفته در منطقه لرستان پرداخت و گفت: نقاط بیشتر آسیب دیده شهرهای پلدختر، معمولان و روستاهای اطراف را شناسایی کردیم که در رود اروند همان ساعات اولیه بامداد انجام گرفت که متعاقبا دوازده فروند هلی کوپتر، دو فروند شنوک و ده فروند بالگرد ۲۱۴ وارد منطقه کردیم.
امیر حیدری عنوان کرد: با توجه به اینکه کلیه راه‌های ارتباط زمینی در شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف این دو شهر قطع بود باید پل هوایی به وجود می آوردیم که مصدومین، در آب مانده‌ها و افرادی که به دامنه کوه‌ها و پشت بام‌ها پناه برده بودند بتوانند به مرکز استان و مناطق امن برسند.
وی خاطرنشان کرد: ما توانستیم روز گذشته ۱۸۰ مرحله پروازی را صورت دهیم و ۴۱۸ نفر و تعدادی مجروح بیمار و مصدوم که در روستاها گرفتار شده بودند را به مناطق درمانی انتقال دهیم و اکنون برنامه‌ریزی می کنیم تا روستاهایی را هم که زیر آب رفتند در کنار روستاها اردوگاه یا کمپ ایجاد کنیم.
فرمانده عملیات ارتش در منطقه لرستان و فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان کرد: ما تلاش داشتیم که راه ارتباط زمینی برای مردم‌پل دختر به مرکز استان باز کنیم که موفق شدیم و این اولین راهی است تا مردم پلدختر می توانند به مرکز استان تردد کنند. وی با بیان اینکه قسمت غربی شهر پلدختر بسیار خسارت دیده است، تصریح کرد: ما برای ساکنان آن منطقه اردوگاه ایجاد و به تخلیه منازل آنها اقدام خواهیم کرد وگل و لای را پاکسازی کرده و خانه های شسته و رفته تحویل مردم می دهیم.
فرمانده عملیات ارتش در استان لرستان با تاکید بر ایجاد یک بیمارستان صحرایی در منطقه، گفت: خودرو های سنگین کرایس و نفربرهای دوزیست به اندازه کافی وارد منطقه کردیم تا بتوانند به روستاهای دوردست منطقه امدادرسانی کنند.
امیر حیدری افزود: تعداد قابل ملاحضه‌ای قایق وارد منطقه کردیم تا این قایق ها بتوانند به مردمی که در حاشیه رودخانه های دور دست هستند امدادرسانی کنند و انشالله بنا داریم به سرعت پل های ارتش را روی رودخانه ها تا وقتی که وزارت راه پل های خود را ایجاد کند، نصب کنیم تا ارتباط مردم با شهر را برقرار کند.
وی با بیان اینکه تیم های پزشکی را به روستاها فرستادیم تا به کمک مردم بشتابند، گفت: کمک های اولیه را به وسیله بالگرد بین همه روستاها توزیع کردیم و برای سایر شهرهای لرستان مثل ازنا، الیگودرز، کوهدشت و نورآباد بالگرد فرستادیم تا در اختیار فرمانداران و بخشداران قرار گیرند که اگر امداد های پزشکی دارند با این بالگردها انجام دهند.
فرمانده عملیات ارتش در استان لرستان و غرب کشور همچنین در خصوص استان ایلام نیز بیان کرد: در استان ایلام گرفتار سیل هستیم و روزهای گذشته توانستیم با هدایت استاندار ایلام در بخش دره‌شهر اولین محموله را برای مردم و روستاهای آن منطقه ارسال کنیم.
امیر حیدری افزود: دو فروند بالگرد در اختیار استانداری استان ایلام قرار دادیم که به دلیل نامساعد بودن هوا و زدن صاعقه به کرمانشاه برگشتند اما امروز در استان ایلام مستقر می شوند. وی با بیان اینکه به چهار روستای آب گرفته در حوزه مرکزی بالگرد و کمک امدادی فرستادیم، گفت: امروز توجه بیشتری به این روستاها خواهیم کرد تا زمانی که گرفتار سیلاب هستند ارتش میزبان آنها باشد و از آنها پذیرایی کند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: انشالله امروز بنده به روستاهای کرمانشاه سرکشی می کنم و سپس به ایلام خواهم رفت و سپس به لرستان باز خواهم گشت. تسنیم

کد مطلب: 108365
 
Share/Save/Bookmark