میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴
 
 
آیت‌الله موحدی‌کرمانی:
پایان داعش قدرت ایران را اثبات کرد

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بررسی بودجه‌ سال آینده به نمایندگان مجلس توصیه‌‌هایی مطرح کرد.
به گزارش تسنیم، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی در خطبه‌های دوم نماز جمعه در سخنانی ضمن گرامیداشت سالروز ولادت پیامبر اسلام(ص)، به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس اشاره کرد و گفت: مدرس الگویی برای نمایندگان است، مجلسیان باید در زُهد، پاکی، شهامت، شجاعت و بالاخره در مقاومت در برابر دشمن، این مسائل را از مدرس بیازموزند.
وی افزود: عُمال رضاخان بر سر شهید مدرس ریختند و چای او را مسموم کردند، اما این سم در بدن او اثر نکرد و او را پس از مقاومت‌های بسیاری، به شهادت رساندند، این مقاومت را مردم و نمایندگان ما در مجلس باید ببینند، مسئولیت نمایندگان مجلس بسیار خطیر کند، قانونی باید وضع کنند که بیکاری و فقر را ریشه‌کن کند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در توصیه‌ای به نمایندگان مجلس، اضافه کرد: نمایندگان مجلس در تصویب بودجه‌های سالانه و به‌خصوص بودجه سال آینده، باید اولویت‌ها را در نظر بگیرند و سعی کنند موارد مهم در اولویت قرار گیرد، در جایی مسئله جان و آبروی مردم مطرح است، باید بودجه‌ها در این موارد و درباره پیشرفت علم و دانش مدنظر قرار گیرد و تصویب شود.
آیت‌الله موحدی‌کرمانی با انتقاد از مصوبه مجلس در زمینه تعیین میزان حقوق مدیران، اظهار داشت: اگر مجلس تصویب می‌کند که مدیران ۱۷ میلیون تومان بگیرند، باید به فکر کارگر بیچاره‌ای هم که عرق می‌ریزد باشد و به او هم توجه کند؛ چطور کارگر ۲ میلیون تومان بگیرد و مدیر ۱۷ میلیون، کجای این عدالت است؟ این اصلا عدالت نیست، این پُست‌‌ها امانت‌های الهی است. مبادا در ادای این امانت ظلم کنیم و گرفتار جهل شویم و ارزش ولایت را ندانیم، مبادا این گرفتاری پیش بیاید که اگر پیش آید جهل است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به پایان داعش در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: الحمدالله داعش نابود شد که این مسئله ساده‌ای نیست؛ قرآن می‌فرماید که باطل نابود می‌شود و اهل حق به میدان بیایند. مَثَل سخن حق، مانند درخت تنومندی است.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران یکی از مهم‌ترین ابعاد نابودی داعش در عراق و سوریه را قدرت مرجعیت و حزب‌الله دانست و تصریح کرد: نابودی داعش به آمریکا قدرت نیروی اسلام، ایران و حزب‌الله را ثابت و مشخص کرد که تا دیگر با دُم شیر، بازی نکند.
آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به زلزله کرمانشاه، افزود: زلزله امتحان سختی است، البته مردم ما خوب امتحان دادند، خداوند این مردم را جزای خیر عنایت کند و به آسیب‌دیدگان هم صبر بدهد و مسئولان هم به حمدالله خوب عمل کردند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران ضمن تشکر از وزارت بهداشت، سپاه پاسداران، فرمانده نیروی زمینی ارتش و اورژانس کشور به دلیل رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: طبق گزارشی که برای بنده ارسال کرده‌‌اند، ۷۳۵۰ مجروح را در ساعات اولیه به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و ۴۴۴ نفر را به خارج از استان برای درمان منتقل کرده‌اند و بیش از هزار عمل جراحی در ساعت اولیه انجام شده است.

کد مطلب: 102064
 
Share/Save/Bookmark