میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۳
 
 
ابعاد جدیدی از جنایات اشغالگران قدس
۷ هزار فلسطینی در زندان‌های اسرائیل

براساس آمارهای تهیه شده تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، تعداد فلسطینیانی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی در اسارتند حدود ۷۰۰۰ تن است.
نهادهای مسئول رسیدگی به امور اسرای فلسطینی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۷۰۰۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی حضور داشتند، اعلام کردند که از این تعداد ۶۴۴۰ تن در سال ۲۰۱۶ در کرانه باختری و غزه بازداشت شدند که در میان آن‌ها ۳۰۰ کودک و ۱۱ دختربچه وجود دارند.
طبق گزارش این نهاد‌ها در میان این اسرا ۷۰۰ تن در بازداشت اداری هستند، ۲۲ تن خبرنگار، ۱۳۳۲ کودک و ۱۶۴ زن هستند. طبق گزارش‌ها ساکنان استان قدس بیشترین تعداد را در این آمار در مقایسه با دیگر مناطق فلسطینی داشته و جوانان، پسران و اسرای آزادشده بیش از سایر گروه‌ها در معرض این بازداشت‌ها قرار گرفته‌اند. در همین حال سخنگوی حماس در واکنش به تصمیم رژیم صهیونیستی برای عدم تحویل پیکرهای شهدای فلسطینی، اعلام کرد این رژیم چاره‌ای جز تسلیم شدن در برابر شروط مقاومت در این زمینه ندارد.
حازم قاسم سخنگوی گردان‌های «القسام‌» شاخه نظامی حماس اعلام کرد حکومت رژیم صهیونیستی در پرونده نظامیان اسیرش، چاره‌ای جز تسلیم شدن در برابر شروط مقاومت ندارد. براساس گزارش وبگاه «العهد»، قاسم در ادامه تأکید کرد: تصمیم این رژیم برای عدم تحویل شهدای فلسطینی «رفتاری وحشیانه» است. خبر دیگر آنکه «هیلاریون کاپوچی» اسقف قدس که به دلیل انتقال سلاح برای مقاومت، به ایتالیا تبعید شده بود، درگذشت. واتیکان اعلام کرد «هیلاریون کاپوچی» اسقف تبعید شده به ایتالیا، در سن ۹۴ سالگی درگذشت.
کاپوچی متولد ۱۹۲۲ در حلب سوریه بود و در سال ۱۹۶۵ به عنوان اسقف کلیسای کاتولیک در شهر قدس منصوب شد؛ در سال ۱۹۷۴ توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به اتهام حمایت از مقاوت فلسطین و انتقال سلاح برای آن‌ها بازداشت و به ۱۲ سال زندان محکوم شد. او ۴ سال را در زندان سپری کرد و سپس با وساطت پاپ واتیکان آزاد اما به شهر رم تبعید شد. خبر دیگر آنکه وزارت خارجه استرالیا پیشنهاد نخست وزیر پیشین این کشور برای انتقال سفارت کانبرا از تل‌آویو به قدس را در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی، رد کرد.

کد مطلب: 98069
 
Share/Save/Bookmark